Kome treba EU?

Da li ste za ulazak u NATO i EU?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Luka_Bgd_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.906
Poslednjih nekoliko meseci,postavlja se kljucno pitanje:"Da li treba uci u NATO i da li je to uslov da se udje u EU?".

Zaobici cu cinjenicu da mi nemamo vojsku .Bar ne vise...

Samo zelim da ukazem na cinjenicu da Nemacka i Italija zele da izadju iz iste one EU o kojoj cela Srbija masta.Od pojave evra,sve je krenulo nizbrdo za inace,ekonomski snaznu i politicki uticajnu Nemacku,koja se suocava,medjuostalom,i sa problemom nezaposlenosti...

Ulazak u NATO ne bi predstavljao samo los politicki potez,vec i odsustvo morala.

Evo samo par fotografija,da podsetim sve na "mirotvornu" kampanje NATO,koju smo osetili na svojoj kozi.
Kao i da podsetim na preterano koriscenu frazu "kolateralna steta".
 
Luka_Bgd_:
"Da li treba uci u NATO i da li je to uslov da se udje u EU?".
Mislim da nebi trebalo da je uslov
jer je to u jednu ruku ucjena,
samo se ipak bojim da je uslov

Prije svega EU se mora koristiti metodama
tumačenja zbog čega ući, što će biti bolje
i sl.
Sve češći je i drugi način "zastrašivanje":
Kao ako ne uđete neće valjati ovo ni ono,
osiromašenje, nazadovanje...

Treba biti mudar, a ne u EU spuštenih
gaća, već se pripremiti
 
~Petar~:
daj se sledeci put malo vise potrudi i informisi kad resis da postavis neku temu...:roll:

Nisam u pravu da je to uslov,ili nisam u pravu za situaciju u kojoj se nalaze clanice EU,kojima sada SAD upravlja?Veruj mi,u krizi su,znam iz pouzdanih izvora.Daleko od toga da kao mi,nemoj da me shvatis pogresno,ali losije im je nego ranije.

Mora da nisam u pravu kad kazem da nas je NATO bombardovao i pobio onoliko civila.

Secam se,kada sam prosao pored bolnice "Dragisa Misovic",a delovi tela vojnika su visili na drvecu.Nisam video gori prizor u svom zivotu.
Sad mi ti reci: Jel treba mi da udjemo u NATO,pa da budemo saucesnici u takvim teroristickim aktovima?
 
Treba uci i u EU i u NATO... to sto su nas bombardovali ... Je*i ga! sta se moze...

EU je bolja za nas nego za bilo koga to da se zna... zasto je Nemackoj lose... odmah da se razumemo, politika EU je da se sve zemlje izjednace sto se tice standarda sto znaci da one bogate finansiraju zemlje kao sto je nasa siromasna Srbija...

LIVE EU !!!
 
rokavec:
Treba uci i u EU i u NATO... to sto su nas bombardovali ... Je*i ga! sta se moze...

EU je bolja za nas nego za bilo koga to da se zna... zasto je Nemackoj lose... odmah da se razumemo, politika EU je da se sve zemlje izjednace sto se tice standarda sto znaci da one bogate finansiraju zemlje kao sto je nasa siromasna Srbija...

LIVE EU !!!

Ok,ali mislis da ce Nemci da trpe da njima snizava standard?
Bas ih bole k***c u kakvoj je ekonomskoj situaciji neka Srbija ili Hrvatska.

Kod njih je minimalac(za ljude sa prosecnim standardom)da imaju dobar posao,kucu,vikendicu,BMW i da vise puta godisnje odlaze,pa gde im padne napamet.

Bez toga,njihov standard je ugrozen,a njihov zivot se drasticno menja.

Mislis da ce se tesiti time sto je nekome u Srbiji bolje?Malo sutra
Kad izadju iz EU,ko ce da investira?

Inace,drago mi je da si optimista,ali nije sve tako crno-belo...
 
nikad EU , nikad NATO

meni su najsmesniji likovi kao ovaj rokavec koji bi da ginu za NATO po Avganistanu, Somaliji, Iraku, Iranu - a istovremeno nisu spremni braniti ni sopstvenu zemlju i ici u rat za oslobadjanje teritorije sopstvene drzave?

Najobicnije kukavice bez muda.
 
Jerry Ropero:
nikad EU , nikad NATO

meni su najsmesniji likovi kao ovaj rokavec koji bi da ginu za NATO po Avganistanu, Somaliji, Iraku, Iranu - a istovremeno nisu spremni braniti ni sopstvenu zemlju i ici u rat za oslobadjanje teritorije sopstvene drzave?

Najobicnije kukavice bez muda.

e moj prikane...

Ja sam regrutovan od strane vojske Srbije i zbog vrlo dobrih rezultata na psiho testu dozvoljeno mi je da biram koji cu rod sluziti ... ja sam samovoljno odabrao da budem ARJ PVO ...

u slucaju rata pored granicara moj rod je prvi na udaru jel ratovi uglavnom pociju bombardovanjima sto zahteva hitne intervencije nas protiv avijatista...

sta kazes sada???
 
sta je da je i kako je ako imamo bar malo dostojanstva u natao ne smemo uci ... sve ostalo nekako moze da se nasminka pa proguta ... moje skromno misljenje je da bi to bio samar hiljadama poginulih civila ove zemlje ... ne znaci zato sto su nas bombardovali vec sto su nam oduzeli toliko nevinih zivota na pravdi boga... ja sam i sam poznavao par ljudi koji su izgubili svoje zivote ni krivi ni duzni ili neke koji su i do dan danas puni gelera ... licno bi me bilo jako sramota da se dogodi ulazak u nato iako se ja nista o tome ne pitam...
 
sceliano:
sta je da je i kako je ako imamo bar malo dostojanstva u natao ne smemo uci ... sve ostalo nekako moze da se nasminka pa proguta ... moje skromno misljenje je da bi to bio samar hiljadama poginulih civila ove zemlje ... ne znaci zato sto su nas bombardovali vec sto su nam oduzeli toliko nevinih zivota na pravdi boga... ja sam i sam poznavao par ljudi koji su izgubili svoje zivote ni krivi ni duzni ili neke koji su i do dan danas puni gelera ... licno bi me bilo jako sramota da se dogodi ulazak u nato iako se ja nista o tome ne pitam...

U potpunosti se slazem sa tobom...

Ista je stvar sa Solanom,koji nam sada crta put ka boljoj buducnosti.
Mogli smo da nekome drugome damo kancelarije prekoputa srusenog generalstaba...
Ima njih dosta koji mogu da nas zamajavaju kao on...Nismo morali bas njega da primimo
 
Lazanski je , koliko sam primetio demokratska opcija, i kao takav složio se s mojim mišljenjem (radikalno nastrojen) o NATO-u i promenjenom funkcijom istog. To me još više učvršćuje u već postojećem stavu. A EU je već u napadu s novim (i starim) mehanizmima kolonizacije. Naš ulazak tamo bi bio "ulazak u lavlju jazbinu".
 
sceliano:
sta je da je i kako je ako imamo bar malo dostojanstva u natao ne smemo uci ... sve ostalo nekako moze da se nasminka pa proguta ... moje skromno misljenje je da bi to bio samar hiljadama poginulih civila ove zemlje ... ne znaci zato sto su nas bombardovali vec sto su nam oduzeli toliko nevinih zivota na pravdi boga... ja sam i sam poznavao par ljudi koji su izgubili svoje zivote ni krivi ni duzni ili neke koji su i do dan danas puni gelera ... licno bi me bilo jako sramota da se dogodi ulazak u nato iako se ja nista o tome ne pitam...
To prebaci Milosevicu zato sto je on vodio sve te ratove. NATO ne bombarduje normalne, vec bolesne drzave. Da se razumemo, ja sam protiv toga da narod pati. Trebali su koknuti Slobu, Seselja i ostale Hitlercice. NATO nema svoju dravu niti ce je imati. Drzave su clanice NATO-a. Ulazak u EU je isto kao i ulazak u NATO zato sto upravo veliki deo EU cini NATO. Znaci prakticno su nas EU + USA + Canada bombardovali.
 
Ha-Nocri:
To prebaci Milosevicu zato sto je on vodio sve te ratove. NATO ne bombarduje normalne, vec bolesne drzave. Da se razumemo, ja sam protiv toga da narod pati. Trebali su koknuti Slobu, Seselja i ostale Hitlercice. NATO nema svoju dravu niti ce je imati. Drzave su clanice NATO-a. Ulazak u EU je isto kao i ulazak u NATO zato sto upravo veliki deo EU cini NATO. Znaci prakticno su nas EU + USA + Canada bombardovali.
Majko mila, što me ne rodi pametnijeg, da razumem Nokrija ....
 
Ha-Nocri:
To prebaci Milosevicu zato sto je on vodio sve te ratove. NATO ne bombarduje normalne, vec bolesne drzave.
E, da prostis, tom logikom obrisi doope. Ne mogu ja da prebacim odgovornost za bombardovanje na Cobija jerbo doticni diktator nije seo u avionche i bacao bombe na nas. NATO bombarduje neposlusne, a ako ti je ova drzava bolesna, siroka ti Evropa.

Nego, a propos teme: EU svakako, NATO nikako. Da sacuvamo ovo malo obraza sto nam je ostalo.
 
sceliano:
ama ja znam da su mi oni ubili prijatelje, komsije, drugove ebo i evropu i sve ako treba samo da okrenem obraz da me sljisne po dostojanstvu...
Pa mi smo svo dostojanstvo izgubili 90-ih. Jos uvek smo bolesni. Lacibg je recimo tipican primer nase bolesti. Mi tek gradimo nase dostojanstvo.
 
Yopa:
Nego, a propos teme: EU svakako, NATO nikako. Da sacuvamo ovo malo obraza sto nam je ostalo.

to da ... mada su i oni nasminkani pa da ih gunemo ali ebiga ...evo ovog trenutka cujem da je od 23 kilometra kasetnih bombi ocisceno samo dva a mi ih molimo da nam kazu de su bacili i molimo evropsku uniju da nam donira pare za razminiranje...
 
sceliano:
to da ... mada su i oni nasminkani pa da ih gunemo ali ebiga ...evo ovog trenutka cujem da je od 23 kilometra kasetnih bombi ocisceno samo dva a mi ih molimo da nam kazu de su bacili i molimo evropsku uniju da nam donira pare za razminiranje...

A da trazimo odstetu?!(umesto sto molimo za donaciju)

Koliko se secam,mi nismo ni trazili odstetu...
 

Back
Top