Jarac muskarac i zena ovan , ima li pomoci ?

Ajde da probam da pomognem, iako je situacija kod mene obrnuta i Ovan je taj koji je prilicno zatvoren, promisljen i cutljiv. Mislim da je Jarcevima potrebno da osete da ih neko bezuslovno voli, znaci u potpunosti onakvima kakvi jesu, da bi se opustili. Znaci skoro, sto god da uradi da zna da je voljen, a posle i prestane da radi neke stvari koje iritiraju, jer je onda vec skroz siguran u drugu stranu. I naravno, moraju da imaju beskrajno poverenje u onoga s kim su.
 
jele:
Ajde da probam da pomognem, iako je situacija kod mene obrnuta i Ovan je taj koji je prilicno zatvoren, promisljen i cutljiv. Mislim da je Jarcevima potrebno da osete da ih neko bezuslovno voli, znaci u potpunosti onakvima kakvi jesu, da bi se opustili. Znaci skoro, sto god da uradi da zna da je voljen, a posle i prestane da radi neke stvari koje iritiraju, jer je onda vec skroz siguran u drugu stranu. I naravno, moraju da imaju beskrajno poverenje u onoga s kim su.
Potpisujem skroz daje tako.
 
Pa direktna sam i iskrena sam ..ja stvarno ne znam sta vise da radim .Ovog jarca zanimaju pare i sve sto donosi pare .I sa izvadjenim levim bubregom bi otisao na posao.Sve mu je u zivotu isplanirano i zivi jako brzo.Kad smo zajedno(zivi u drugoj drzavi) jako je pazljiv i brizljiv. Ali cik i da zucne o ljubavi.Jedino kad se napije a to je retkost. Pa ajd sad izadji ti sa tim na kraj
 
Vjeruj , nije njima novac broj jedan, to je bik :D
Vec jednostavno vole da imaju isplanirano koliko toliko, nista strasno. Sama si rak u podznaku pa jarac je suprotnost od tog jedno drugo nadopunjaju, pa vjerujem da ces znat naci nacina. Samo da tesko bude na pocetku, al jednom kad ti se otvori, kad bude 'siguran' jer ti si ipak vatra, sto vatre znaju opec.
 
Sto se tice toga da vole da planiraju, probaj da na to ne gledas negativno. Jarcevi planiraju jer u principu nisu spontani i vole da znaju sta ih ocekuje. Znaci on ce situaciju sagledati iz svih mogucih uglova da bi skontao moguci ishod/ishode iste. Znanje (isplaniranost) o tome kako ce se nesto zavrsiti mu uliva sigurnost, jer on drugacije ne zna da funkcionise. Ukoliko ga nesto iznenadi, tj. desi se onako kako on to nije ocekivao (a puno je razmisljao o tome) ga potpuno zbuni i on ne zna kako da reaguje, jednostavno se izgubi, a to nikako ne voli. Znaci, on planira stvari samo zato sto se tako oseca sigurnim, jer ne zna da donosi odluke na precac. Nekako uvek mora da zna sta sve moze da ocekuje, sto je naravno cesto nemoguca misija. Zamisli tek kako je njemu u njegovoj glavi, pa ce ti biti lakse.
Sto se tice ljubavnih izjava, u prvo vreme ih nikada nece izgovoriti prvi, ali ne zato sto ne oseca nista prema tebi, vec zato sto je nesiguran kako ces ti reagovati na njegovo otvaranje. Cim oseti da je siguran u tvoju bezgranicnu ljubav, pokazace ti mnogo toga, ali naravno vise kroz dela nego kroz reci, sto priznaces i nije tako lose. Ljudi svasta kazu u naletu emocija, ali bitnije je ono sta su spremni da urade za tebe.
 
da se ubacim i ja malo... jarcevi nisu "smotani sa emocijama" - oni su u stanju da kontrolisu svoja osecanja ako procene da veza ne bi bila po njihovoj meri. racionalni su.
nije istina da "nisu spontani" - umeju naglo da udju u vezu i mignoveno donose odluke AKO procene da je to vredno truda. u suprotnom cekaju dokaz emocija od druge strane. nema kod njih "danas te volim, sutra te mrzim" - sve se zasniva na tome kako se prema njima odnosis, a to treba da je pre svega sa postovanjem i STRPLJIVO. jer saturn je planeta koja te uci izmedju ostalog i strpljenju i cekanju, odlaganju. to je za brzopletog ovna koji bi sve odmah kletva ali ...
jele:
Zamisli tek kako je njemu u njegovoj glavi...
pa njemu je super, ovo je jedan od najzadovoljnijih znakova. za razliku od devica i riba koje stalno kukaju... on je svestan svojih izbora.

slaganje suncevih znakova je pogresan princip za procenu emotivnih veza. ali ako to zelis - planeta saturn je u znaku ovna u PADU, tu se lose oseca, nema kvalitete i jarcevi obicno ne cene tu ovnovu nametljivost, potrebu da na sve reaguju odmah. nasuprot tome, znakom ovna vlada mars, planeta koja je u jarcu u svom znaku egzaltacije, pa ovnovi teze vezama sa jarcevima, dok su im npr vage prekilave i preblage (jer je mars u izgonu u znaku vage), a bik prespor (drugi znak izgona marsa je bik - opozicija sedistu u skorpionu). takodje, ovnu nisu dragi ni rakovi - previse su kilavi i mazni, njanjavi, sto ovnu nisu prirodni kvaliteti (zbog marsa koji je u znaku raka u padu). dakle, ako je sudeci po suncevim znacima - teeesko. ovan je obican vojnik, on samo ispunjava zadatke, dok je jarac general - on je strateg, takticar, on je taj koji sve radi promisljeno, zato je ovan vojnik zagledan u sliku svog generala (jarca), jer tezi da usvoji njegove vestine, i jednog dana postane takav.

medjutim, u tvom natalnom horoskopu, ako sam dobro razumela gore, asc je rak, pa je tvoje polje braka, idealnog partnera u znaku jarca i ovaj decko se samim tim idealno uklapa u tvoju viziju savrsenog partnera. sta si ti u njegovom horoskopu to treba gledati iz polozaja njegovog 5. ili 7. polja, vladara i aspekata koje primaju. za eventualne emotivne veze, koje mogu a i ne moraju da vode u brak (a za koji mozes da posmatras svetla - sunca i meseca), se posmatraju polozaji marsa i venere pa je i to potrebno proanalizirati. ako su vam mars i venera u dobrim aspektima veza moze da se ostvari, pa onaj deo o suncu (prethodni pasus) ne mora imati previse znacaja. ako su vam vladari 5 i 7 kuce u dobrim aspektima nema razloga za brigu - sve ce doci na svoje mesto, VREMENOM.
jaaako je vazno gde se nalazi tvoj mars, jer on vlada tvojim suncem pa bi to bio prvi korak u nekoj analizi ovog odnosa. neophodno je raditi kompletnu analizu - ovo je kao da si pitala kako se slazu pera i vesna, iam razlicitih pera i razlicitih vesni - a njihovi horoskopi su vec nesto jasno, odredjeno sto daje informacije.
 
Original postavila krinka
da se ubacim i ja malo... jarcevi nisu "smotani sa emocijama" - oni su u stanju da kontrolisu svoja osecanja ako procene da veza ne bi bila po njihovoj meri. racionalni su.
nije istina da "nisu spontani" - umeju naglo da udju u vezu i mignoveno donose odluke AKO procene da je to vredno truda. u suprotnom cekaju dokaz emocija od druge strane. nema kod njih "danas te volim, sutra te mrzim" - sve se zasniva na tome kako se prema njima odnosis, a to treba da je pre svega sa postovanjem i STRPLJIVO. jer saturn je planeta koja te uci izmedju ostalog i strpljenju i cekanju, odlaganju. to je za brzopletog ovna koji bi sve odmah kletva ali ...
Slažem se u potpunosti. Moj partner je u podznaku Strelac, ali na 29 stepenu, prva kuća mu kompletno obuhvata Jarca i par stepeni vodolije. Ima mnogo jarcevih karakteristika, i ako je Rak. Početak veze je upravo bio po opisanom modelu. ( ja sam Ovan). Ali, vremenom sam naučila u nekim stvarima da se strpim i pokažem inicijativu. Onog trenutka kad sam ja počela da ispoljavam emocije, vrlo brzo posle toga je i on, i to značajno više nego ja.
Ok, možda on ne ume da ih verbalizuje kao ja, ali delima definitivno pokazuje šta oseća.
Tipični Jarčevi imaju osobinu zvanu odgovornost, i to je za cenjenje. Zato ih volim u svom okruženju.
 
Ne slazem se u potpunosti sa time da je Jarac jedan od najzadovoljnijih znakova. On jeste svestan svojih izbora i okolini ce izgledati kao zadovoljan istima, ali velikim delom zbog toga sto takav utisak o sebi zeli da ostavi. Mesta slabostima pred drugima nema i veoma mu je vazno kakvu ce sliku o sebi ostaviti, iako uposte ne izgleda tako.
 
Citat: ''nije istina da "nisu spontani" - umeju naglo da udju u vezu i mignoveno donose odluke AKO procene da je to vredno truda. u suprotnom cekaju dokaz emocija od druge strane.''

Ipak mislim da ono sto okolini mozda izgleda kao nagla reakcija i brza odluka Jarca, uopste nije nagla i brza (tj. na precac), jer Jarac je pre toga dobro razmislio o svim eventualnostima, tako da je datu odluku doneo na osnovu svojih vec obavljenih promisljanja. Jarac svaku situaciju posmatra siroko, uzima u obzir sve eventualnosti, moguce ishode i detalje kojih se neko mozda ne bi ni setio smatrajuci ih sustinski nebitnim. Toga okolina nije svesna i to on drzi u sebi duboko, tako da okolini deluje da je u pitanju nagla odluka, ili pak spontana reakcija. Ali negde je ipak on vec dobro razmislio o tome.
 

Back
Top