AstaHost besplatni image hosting !

DA LI VAM SE SVIDJA ASTAHOST

  • Da !

  • Ne !

  • Moze to i bolje !


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ZEROF

Obećava
Poruka
58
Posto sam video da je jedan od mojih prijatelja spomenuo moj sajt na krstarici otvorio sam ovu novu temu i prijavio na krstaricin forum da bi predstavio moj sajt.Posto sam zadnja dva meseca radio dosta na skriptama za sajt sada konacno mogu da kazem da je sajt 100% funkcionalan i da nudi kvalitetan sadrzaj.

http://www.astahost.info

Sta AstaHost trenutno nudi :

1.Besplatni hosting/upload vasih slika,banera,fotografija itd..

2.Besplatno slanje anonimnih mejlova/sa ovom funkcijom mozete poslati slike svojim prijateljima (jedan predlog)

3.Besplatnu promociju vasih sajtova

4.Frame code za webmastere koji zele da postave nas servis na njihovom sajtu .

5.I OD DANAS - GALERIJU SLIKA NASIH CLANOVA !

Voleo bi da cujem vase misljenje i naravno predloge starijih kolega.

S postovanjem ,

ZEROF !
 
Hteo bi malo da pojasnim funkcionisanje galerije slika nasih clanova i njene mogucnosti.

Trenutno skripta koju koristim nudi prelistavanje galerije po sistemu slika za slikom.Radim na verziji dva gde ce te moci da nadjete svoje slike ,ali skripte koje sam testirao nisu dobro radile na mom serveru,tako da ce verzija dva galerije da saceka.

Da bi pristupili galeriji morate biti REGISTROVANI popunjavanjem prostog forumulara.(KORISNICKO IME,PASS,POTVRDITE PASS I TO JE TO).

Sta ako izgubite pass ?

Prvo resenje je da me obavestite i ja cu vam dati novi pass ili se jednostavno opet registrujte a ja cu stari nalog da izbrisem ukoliko zelite da koristite isto korisnicko ime.

Registracija je obavezna zbog bezbednosti i vasi podaci su kodirani automatski tako da niko ne moze da ih menja cak i ako uspe da upadne na server.Cak ni ja licno nemam uvid u vas pass koji ste postavili pri kreiranju vaseg korisnickog naloga.

Toliko za sad i nadam se da ce buducnost doneti jos dosta toga mom sajtu i naravno samim clanovima istog.
 
CODE !

Dok sam se mucio sa skriptama dizajn nije ni stigao na red.Koristim nekoliko php skripti za cije spajanje trebala magija.Sve su pisane za starije PHP verzije a server je podrzavao sve od PHP4 pa na gore.MySql5 je na serveru a skripta za log in u GALERIJU radila na cetvorci pa se pri otvaranju naloga samo redjale greske u codu.Resis jedno ono poremeti drugo.Prvo ne prepoznaje server a onda .htaccess podesavanje za svaki deo sajta.ITD.....ko svega da se seti,nista nije islo kako sam ja hteo.

Stvarno zadnja dva mesece sam se naradio da bi imao brz pristup servera(pogotova na ucitavanju uplodovanih slika) i naravno da uklonim reklama koje se javljaju na sajtovima slicnog tipa.

Necu reklame u image linku jer sajt i nije bas komercialni biser.Nemam ni neke ideje kako bi on mogao da donese novac pa sam postavio neke programe koji donose neku bedu na samom sajtu.

Da bi se onaj red banera doveo u red radim na skripti koja ce okretati to u krug a ne da zauzima onoliki prostor.

Header moram da ukrasim nekom fotografijom,ali mi dizajn i nije jaca strana.Platio bi ja nekog to da odradi jer vise nemam vremena za doradu sajta.Imam mesec dana da putujem zbog poslovnih obaveza,pa sajt kad se vratim mozda dozivi redizajn !Kazem mozda!

Ti ako imas neki strucni predlog,a znam da poznajes materiju.Kazi,interesuje me sve sto bi moglo da se doradi po "tvom" ukusu.
 
ZEROF:
CODE !

Dok sam se mucio sa skriptama dizajn nije ni stigao na red.Koristim nekoliko php skripti za cije spajanje trebala magija.Sve su pisane za starije PHP verzije a server je podrzavao sve od PHP4 pa na gore.MySql5 je na serveru a skripta za log in u GALERIJU radila na cetvorci pa se pri otvaranju naloga samo redjale greske u codu.Resis jedno ono poremeti drugo.Prvo ne prepoznaje server a onda .htaccess podesavanje za svaki deo sajta.ITD.....ko svega da se seti,nista nije islo kako sam ja hteo.

Stvarno zadnja dva mesece sam se naradio da bi imao brz pristup servera(pogotova na ucitavanju uplodovanih slika) i naravno da uklonim reklama koje se javljaju na sajtovima slicnog tipa.

Necu reklame u image linku jer sajt i nije bas komercialni biser.Nemam ni neke ideje kako bi on mogao da donese novac pa sam postavio neke programe koji donose neku bedu na samom sajtu.

Da bi se onaj red banera doveo u red radim na skripti koja ce okretati to u krug a ne da zauzima onoliki prostor.

Header moram da ukrasim nekom fotografijom,ali mi dizajn i nije jaca strana.Platio bi ja nekog to da odradi jer vise nemam vremena za doradu sajta.Imam mesec dana da putujem zbog poslovnih obaveza,pa sajt kad se vratim mozda dozivi redizajn !Kazem mozda!

Ti ako imas neki strucni predlog,a znam da poznajes materiju.Kazi,interesuje me sve sto bi moglo da se doradi po "tvom" ukusu.
Pa vidi, za bilo kakvu saradnju nemam vremena, nazalost i tu ti ne mogu pomoci.
Ne radi se ovde o mom ili necijem ukusu, radi se jednostavno o tome da je dizajn blagi uzas. Sedi, pogledaj pa sam reci.
Sto se dizajna tice, SVE treba da se doradi, odnosno, bolje receno da se redizajnira od samog pocetka.

Kad sam pomenuo da je dizajn los, mozes i sam videti na sta mislim.
Razbacane slicice,
Dugmici ni na sta ne lici
Boje izabrane uzas jedan,
Raspored elemenata besmislen i neuobicajen

Ceo sajt lici kao da je radjen u Notepadu uz poznavanje 2-3 komande HTML-a
Siguran sam da mozes i umes bolje.

Mozda se i nadje neko da ulozi malo vremena u to
Ideja odlicna, vizuelna realizacija jako losa

Steta bi bilo da dobra ideja propadne zbog dizajna

BTW: Tebi Agent rediguje postove? :)
 
Ja ne vidim nikakav dizajn, mozda zato sto ga trenutnu menjas ili sredjujes.
No nije ni vazno..Servisima ovog tipa dizajn je po meni totalno trivijalna stvar.

Ja bih napravio manje izmene:
Trenutna situacija je ovakva sto se tice linkova u headeru:
# Home # Za webmastere # Pravila za upotrebu # Anonimno slanje mejla # Razmena linkova
# English version # Kontakt/Contact # Pronadjite vasu sliku
a ja bih napravio ovakav raspored:
Pocetna ( Umesto home, a home bih stavio na Englesku verziju ) Pronadjite vasu sliku, Anonimno slanje maila, Pravila Upotrebe.
Posto su to jedine opcije koje su vezane za surfere/korisnike i ima ih samo 4 tu bih mali povecao velicinu fonta da bi bile uocljivije tj da upadaju u oci, dok bih u donjem redu ( a mozda bi ih spustio u footer ) manjim fontom postavio:
Za webmastere,Razmena linkova,Kontakt a English version version bih malo odvojio u desno.
Ovaj dole krs bih sav rasturio. organizovao bih drugacije Urbae i top liste, impresije. Baneri su uzasni i odvratni, i njih bi zamenio lepo organizovanim linkvima.
 
xD sam i ja primetio i cesto ga koriste dizajneri.Meni je poznat znacenje HD(visoka rezolucija).Dizajneri su nasli za shodno da ovo promene i tako se prepoznaju u odredjenim krugovima.Verovatno postoji jos neko znacenje,ali meni nije poznato.Nadam se da smo sad zavrsili sa "jel si kupio dedi novine" u temi za web dizajn : )

Mislim da ovo mogu odraditi Agent,hvala na savetu.Ovo je izuzetno dobra zamisao jer raditi opet na celom re-dizajnu je sada za mene nemoguce.Odradicu ovo i javicu se opet.

Svidja mi se !

CODE,hvala na kritici ali i na lepim recima.Sajt je zato i stvoren da bi se razvijao,a ja u medju vremenu savladao php jos bolje.Poziciranje i nije problem ali grafika koju sam napisao kao sto ti rece u Notepadu koristeci css(znaci nije html :)) a ne unosenje slika iz image file u sam body strana.Sada vidim da je ovo bilo isuvise rada a malo efekata.

Hvala !
 
Evo kako izgleda style.css sajta :

body { font-family: tahoma, verdana, arial; font-size: .7em; background-color: #736F6E; background:url(image/page_bg.gif); }
h2 { font-size: 1.2em; color: #404040; margin: 0px; }
h3 { font-size: 1.0em; margin: 0px; color: #757575; }
p { margin: 7px; line-height: 1.5em; }
strong.s1 { color:#736F6E }
strong.s2 { color:#6BB300; }
input, textarea { font-family: tahoma, verdana, arial; font-size: 1.0em; }
form { margin: 0px; padding: 0px; }
blockquote { margin: 0px 20px 5px 20px; padding: 10px; background-color: #736F6E; line-height: 1.5em; color: #736F6E; }
a img { border: 0px; }
a:link { color: #0066CC; }
a:visited { color: #003366; }
a:hover { text-decoration: none; }
a:active { color: #736F6E; }

a.special { color: #0066CC; }
a.special:visited { color: #736F6E; }
a.special:hover { text-decoration: none; }

span.link1 { cursor: pointer; }
span.underline { text-decoration: underline; }
img.img1 { border: 1px solid #E0E0E0; }
div.spacer { clear: both; }
div.rss_content { margin: 5px; padding: 6px; background-color: #3BB9FF; }
div.rss_item { margin-left: 5px; padding-bottom: 8px; line-height: 1.4em; }
div.rss_description { padding: 1px 0px 4px 0px; color: gray; }
div.spacer { clear: both; font-size: 1px; }

div.news { padding-bottom: 15px; }
div.news p.show { display: none; }
div.news2 { padding-bottom: 15px; }
div.news2 p.show { display: block; cursor: pointer; background-color: #3BB9FF; padding: 3px; }
div.news2 p, div.news2 ul { display:none; }

ul.list { margin-top: 5px; padding: 0px; list-style: none; margin-left: 5px; }
ul.list li { margin: 5px 0px 0px 10px; line-height: 1.5em; }
ul.list2 { margin: 3px 0px 5px -3px; padding: 0px; list-style: none; }
ul.list2 li { margin: 1px 0px 0px 18px; line-height: 1.5em; }
p.p1 { background-color: #FAFAFA; padding: 10px;}

* html ul.images {height: 1%;}

ul.images { list-style: none; margin-left: 15px; padding: 0px; }
ul.images li { width: 25%; height: 190px; display: block; float: left; margin: 0px 15px 0px 0px; font-size: 0.9em; color: #404040; text-align: center; }
ul.images li img { border: 3px solid #d0d0d0; margin: 0px auto 2px auto; display: block; }

#container_outside { width: 800px; margin: 20px auto 0px auto; border: 3px solid #454545; line-height: 1.2 }
#container_inside { background-color: white; border: 1px solid #000; padding: 5px; }
#content { padding: 5px; }

#menu { margin: 0px 0px 8px 0px; background-color: #2554C7; }
#menu ul { margin: 0px; padding: 8px 0px 6px 8px; list-style: none;}
#menu li { display: inline; margin: 0px 15px 0px 2px; padding: 0px; }
#menu a { color: white; text-decoration: none; font-size: 1.0em; font-weight: bold; }
#menu a:hover { color: Royal Blue;}
#menu a.selected { color: Royal Blue; }


Svaki predlog je dobro dosao.
 
Slazem se sa tobom.

Za sad nema te mogucnosti,ali radim i na tome.To nije bas lako izvesti jer skripte koje sam hteo da koristim za to nisu radile na mom serveru jer mi hosting provajder nije dao kompletne informacije servera da bi postavio PERL skripte,cekam njihov odgovor vec dva dana.Pa cu videti onda da odradimo to malo bolje.
 
ZEROF:
Za sad nema te mogucnosti,ali radim i na tome.To nije bas lako izvesti jer skripte koje sam hteo da koristim za to nisu radile na mom serveru jer mi hosting provajder nije dao kompletne informacije servera da bi postavio PERL skripte,cekam njihov odgovor vec dva dana.Pa cu videti onda da odradimo to malo bolje.

Mozes to veoma lako da resis sam u PHP-u ako podatke o slici zapisujes u bazu.

Potrebno je dodati jos jednu kolonu koja ce zapisivati id usera iz druge tabele koji je postavio sliku i zatim kada se korisnik uloguje jednim upitom koristeci WHERE pokupis podatke svih slika sa njegovim id-om i jednostavno ih prikazes.
 
Hvala Taksista,ali za cuvanje slika koristim samo dva foldera,bez baze podataka.Ja bi mogao da uradim nalog za pristup za svakog clana,ali to bi bio vec posao i onda bi zainteresovani morali da plate za posebne naloge.

Dodavanjem ove opcije zauzimao bi se veci prostor na serveru.Znaci moralo bi da se naplacuje.Mozda ?!

Ako imas neku PHP skriptu sa bazom podataka,koju bi mogao da ubacim u sajt,bilo bi od velike pomoci.

Hvala !
 
Moram priznati da konfuzniji sajt od ovog nisam video!?

Nije mi jasno koja je poenta registracije i te login skripte? Ako vec moram da se logujem zelim da imam prikaz svojih fajlova koje sam postavio i da manipulisem njima.

U tvom slucaju kada se korisnik loguje moze da pregleda slike koje su drugi postavili i to na sasvim ne praktican nacin (listajuci jednu po jednu..?)

Pored toga pokusao sam da uploadujem sliku u jpg formatu i dobijam poruku izabrali ste pogresan tip fajla ! bez obzira da li sam logovan ili ne...!?

I dalje mi nije jasno zbog cega bi neko morao da se registruje da bi pregledao slike koje su korisnici postavili, a jos vise je konfuzno kada posle registracije ne mozes pristupiti svojim slikama...cemu sve to?

Jedina poenta te registracije je da ti imas podatke o clanovima, a svrha ne postoji.

To je moje misljenje, o sadasnjem stanju sajta, ali moze se sve to srediti veoma lako ako poznajes php.

Dodavanjem ove opcije zauzimao bi se veci prostor na serveru.Znaci moralo bi da se naplacuje.Mozda ?!
Pravljenjem jedne baze podataka koja ce cuvati tekstualne informacije o slikama neces zauzeti neki ogroman prostor na serveru. Otprilike za 1000 slika ta baza ce biti velicine par slika tako da ti to nije nikakav dodatni trosak, a mogucnosti su velike.

Ja bi mogao da uradim nalog za pristup za svakog clana,ali to bi bio vec posao i onda bi zainteresovani morali da plate za posebne naloge.
Ovo mi uopste nije jasno... Ako vec imas registraciju i login skriptu onda imas i nalog za pristup svakog clana i ne vidim sta ti tu imas da odradjujes kada skripta radi sama.

Ako imas neku PHP skriptu sa bazom podataka,koju bi mogao da ubacim u sajt,bilo bi od velike pomoci.
U 90% slucajeva ne koristim gotove skripte posto mi je mnogo lakse i brze da sam napravim da radi posao bas onako kako zelim. Ako zelis mogu i tebi pomoci sa savetima, ali ne ocekuj gotov kod.

Kako bi se to sve moglo resiti?

1. Napravi jednu bazu npr. SLIKE sa kolonama npr: id_slike(auto_inc), ime, velicina, ekstenzija, sirina, visina, putanja, datum, id_usera...

2. Kada uploadujes sliku na server pokupi te informacije o slici i upisi ih u bazu tako da je id_usera ustvari id registrovanog korisnika iz login tabele koji postavlja sliku. Tako ces tacno znati cija je koja slika.

3. Kada se korisnik uloguje (proveris cookie ili session) pogledas koji je id u bazi i napravis upit tipa :
Kod:
SELECT * FROM SLIKE WHERE id_usera = '$id'
Tim upitom dobijas sve slike koje je korisnik koji je ulogovan postavio i mozes da ih prikazes...

Rad sa bazom ti otvara jos mnogo mogucnosti... Mozes da omogucis korisnicima da pretrazuju slike po odredjenim kategorijama.

Primer1: Zelim da pogledam sve slike koje nisu vece od 200kb posto imam dial up vezu.
Napravis upit koji selektuje slike kod kojih je kolona velicina manja od 200kb i prikazes...

Primer2:Redovno posecujem sajt i nisam bio poslednja 4 dana. Zelim da pogledam sta je postavljeno u tom periodu.
Napravis upit koji selektuje slike po koloni datum i prikazes one koje su postavljene u poslednja 4 dana itd...

To sve stvarno nije komplikovano napraviti ako radis u php-u. Mozes poceti pa pitaj ako negde zapne.

U drugom slucaju mozes pronaci neku skriptu koja obuhvata sve ove stvari (registracija, login, upload, prikaz galerija itd.) pa podesiti prema potrebi.

Iskreno ovo sto sada stoji je lose i graficki i programski... bez ljutnje nadam se, to je samo moje misljenje.

off topic: ZEROF = Lovac_Moreplovac = Lovac_na_Novac = jel to sve jedna ista osoba ili gresim?
 
ZEROF sam ja, inace Nenad !

Lovac Moreplovac - Aca iz Kg-a !(on je preuzeo ovaj nalog)

A treci nalog ne koristim !(znaci mozete da brisite)

Sto si tice konfuzije na sajtu,toga sam ja svestan,ali log in u galeriju slika sam postavio da bi zastito ulaz na server svakog prolaznika.Znaci zbog sigurnosti i nista vise.

Doradicu sajt i svako ce moci da ima svoju galeriju ili nalog na koji ce moci da postavlja sliku.Samo za to mi treba vremena jer zelim to da odradim sa postojocim skriptama koje su na sajtu a to nije dva minuta posla za mene.Vec nesto duzi vremenski rok.

Grafika i nije cilj ovog sajta vec njegova funkcionalnost i brzina.Ja necu da radim nesto sto ne znam i u nesto sto nisam 100% siguran.

AstaHost nije jedina stvar na kojoj radim.Tako da sam vremenski ogranicen.

Ja zelim da ovaj sajt uspe i vremenom ce imati sve sto ste gore naveli.Ali to ne znaci sutra.

Hvala svima na savetima a ja cu se potruditi da doradim sajt u najkracem mogucem roku !
 
Ok Nenade samo napred.

Ne treba odustajati, nikako. Kostur sajta si postavio sad polako dopunjuj i pravi da jednog dana radi perfektno.

Imam jos jedan savet ako hoces da prihvatis. Prilikom uploada slike napravi kopiju te slike umanjenu za thumb koji ce na sajtu biti link ka originalu. To ce ti malo povuci resursa, ali vredi sigurno.
Koristi funkcije imagecreatetruecolor() imagecreatefromjpeg() imagecopyresized() i dr.

Poz!
 
Evo i malog dodatka za moje posetioce.Drugar je predlozi a ja sam eto sa malo ulozenog rada odradio i Asta ToolBar za IE i FF.

Ime ovog ToolBar-a je RADIO BAR !

Zasto RADIO BAR ?

Jednostavno kada instalirate RADIO BAR imate desetak domacih radio stanica na raspolaganju.Dodacu jos kada nadjem vremena za to.Pa ako ste ljubitelj muzike i volite da vam je na dohvat ruke evo linka za download :

http://barradio.myradiotoolbar.com/

Postavicu i detaljnija objasnjena o koriscenju ovog TooLBara .

Obavesticu vas o svemu na vreme.

Pozz i uzivajte u muzici !
 

Back
Top