Specijalni sudovi i u Nišu i u Novom Sadu?

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Tako sam nešto načula. Prave se specijalni sudovi i u Nišu i u Novom Sadu. Tako da, akao je to tačno, ne čudi što se HAški zatvara 2010. Sve se prebacuje kod nas.
Šalu na stranu, ne čudi što EU i Amerika ulažu u još dva specijalna suda. Ali zabrinjava. Do panike. Oni nešto znaju. Dakle, ako se zna, a zna se, da su specijalni sudovi inkvizicijsko telo aktuelne političke vlasti, onda se ovde planira još kriminala. Još svačega nečega. Čim prave prostor za nove pritvorenike. JEr ko uđe u Specijalni sud taj ne izađe. Znači, vde ima još mnogo onih koji smetaju... ups... koji se bave organizovanim kriminalnom. PErpetuum mobile. Kako ćemo ga zaustaviti ako pravimo još dva Specijalna? A čujem da su sudijama Specijalnog suda fine evropske platice, i do 4.000 ajvara. A mi nasedamo li, nasedamo...
 
Prvi slucajevi koji ce biti obradjivani na tim sudovima u saradnji sa sudstvom BiH i tribunalom je oko 170 osumnjicenih za ratne zlocine u i oko Zvornika. Kako je dio osumnjicenih na teritoriji BiH a dio u Srbiji (a i drzavljanstva su mijesana) dogovoreno je da se nadleznosti sudova podjele po principu gdje kojeg uhvate, te s uzimanjem u obzir drzavljanstva osumnjicenih lica.

Nakon Zvornika moze se ocekivati slican pristup procesuiranju osumnjicenih za zlocine u Brckom, Visegradu, Foci, Bratuncu, …
 
BanBanDzinaBiH:
Prvi slucajevi koji ce biti obradjivani na tim sudovima u saradnji sa sudstvom BiH i tribunalom je oko 170 osumnjicenih za ratne zlocine u i oko Zvornika. Kako je dio osumnjicenih na teritoriji BiH a dio u Srbiji (a i drzavljanstva su mijesana) dogovoreno je da se nadleznosti sudova podjele po principu gdje kojeg uhvate, te s uzimanjem u obzir drzavljanstva osumnjicenih lica.

Nakon Zvornika moze se ocekivati slican pristup procesuiranju osumnjicenih za zlocine u Brckom, Visegradu, Foci, Bratuncu, …
А ко ће да суди оним "фудбалерима"??? Алах???
 
Odlična vest!
Nisam nikad imao prilike da odem u Specijalni sud u Beograd, ali sam čuo da je odlično opremljen, da se radi i poslepodne, nije im strano da zaglave i do 21h!
Specijalni sud nije neminovno sud za ratne zločine, već je to sud za najgori oblik kriminala. Odomaćio se taj termin, a to je ništa drugo do istureno odeljenje Okružnog suda.
 
BettyBlue:
Ne. Kakva crna odbrana crnih interesa crne mafije, si lud? Ja bih samo da ne ocerupaju bas bas sve. To bre kosta, jarane! A ako vec prave i nahvatavaju, nek nahvatavaju prave!

Pa procitaj sta si napisao/la? Direktna podrska mafija i napadad na jednu instituciju nezaobilaznu u borbi protiv mafije.

Nego, moje misljenje je da nema potrebe za osnivanje novih specijalinh sudova, vec se trebaju postojeci sudovi dovesti na neku pristojnu mjeru. Pravosudje u Srbiji je i dalje najslabija karika u funkicionisanju pravne drzave.
 
Atreid:
Pa procitaj sta si napisao/la? Direktna podrska mafija i napadad na jednu instituciju nezaobilaznu u borbi protiv mafije.

Nego, moje misljenje je da nema potrebe za osnivanje novih specijalinh sudova, vec se trebaju postojeci sudovi dovesti na neku pristojnu mjeru. Pravosudje u Srbiji je i dalje najslabija karika u funkicionisanju pravne drzave.

E, tu se potpuno slazemo.
Naravno da sam za Specijalne sudove, ali kamo srece da rade onakao kako se radi. Cujem da je sudija nekakao odmah iza 7. juna otisao na odmor, a nije odredio zamenu. O TOME pricam. Kome je to u interesu da se ovde sve prolongira. Pa onda, koliko je svedoka saslusano za ova 4 meseca? Tri i po. E o tome je moja prica, TO ne valja!
 

Back
Top