ima li mi pomoci???

meni je stvarno bilo teshko u tom trenutku..i ja sam vam se obratila za pomoc i savet... bash slatko shto ste se istinski potrudili da od toga napravite sprdnju...hvala najlepshe...sreca moja pa nisam u teshkoj depresiji poshto su neki od vas bash imali korisne savete...
 
legnes,dises duboko,i krenes da se suocavas lice u lice sa svim problemima koji te muce....samo treba imati snage,a sto se tice smisla postojanja svega i svacega o tome treba pricati,razmenjivati misljenja ali nikako ne ulaziti dublje u problematiku jer niko do sada kroz vekove vekova nije mogao da dokuci sta ,kada ,kako,zasto itd....na ovaj svet nismo dosli svojom voljom niti cemo otici odavde svojom voljom,ali zato nam je data mogucnost da cinimo sve sto nam je volja.....
 
Lexa:
Hej ljudi, najlakše je napisati - leči se i spašavaj..... nekome je to stanje. Standardno. El'te, zašto mislite da će ikada naći motivaciju za..... bilo šta ikada? Ozbiljno pitam, ako neko odgovori možda joj i pomogne.
ja moram da dobijem Oskara.
mene fascinira ljudska lakoca zivljenja i izjava.
Boze blagi ja ne znam, citajuci ove mudre iskusne nedodirljive tipove, kako uopste postoji lose stanje na svetu?
jel moze neki instant recept za sad ga lomi, seci, kidaj? za bezbolne situacione amputacije? ako nisam nepristojna sada?

to Standardno stanje je steceno vaspitanjem i navikama.
o tome sam pisala da se ne ponavljam.
upoznavajuci sebe mogu bez pardona da kazem da vecina tih kocnica moze da se opusti.
da je sve resivo.motivaciju treba da nadje u sebi paralelno sa pozitivom spolja.
jbg, ovde sve zvuci tako knjiski, tako nekako smorno,ali ono sto bi bilo dobro za nju i svakoga je da izadje iz kruga. da narusi tu "ravnotezu".da napravi novi sistem.
idealno ne postoji, da se odmah razumemo i rasprsimo iluzije.

samo malo opusti glavicu.pusti muziku,ali veselu, izadji napolje na suncan i vedar dan, izadji i kada pada kisa.druzi se sa ljudima sa kojima se osecas srecno.posle kojih te to osecanje drzi.nadji nacin da pobedis svoje lose misli.
imas milion radosti jednostavnog zivota.uzivaj u njima.
depresija je mirenje i smrt.
jednog dana ces svakako umreti,ali to ne mora da bude ni danas ni juce ni sutra.
sve je stvar zelje.
zivot je divna pojava, mi smo sve tako iskomplikovali.
zivot je izazov. i meri se i onim otkucajima srca i sitnim slabostima i hrabrostima.
ja ne verujem da u sustini bica bilo ko zeli da bude gubitnik.
 
Sa druge strane, sigurna sam da postoje tipovi ljudi. I da postoje oni predodređeni za malo više serotonina..... il' su se dobro istrenirali, možda stvarno.....
Olak je trenutak iščuđavanja "kako nekome sa 20 godina može biti dosadno", vrlo čest na forumu..... zaboga, svi nekad imamo utisak da smo proživeli sve što nas je interesovalo što, svakako nije istina.... ali pazite sad:
Sa tih 20 godina si taman toliko svastan/svesna sebe da znaš da, čak i kada otkriješ novu stvar koju nisi isprobao/la znaš koliko malo kratkoročnog zadovoljstva (namerno ne pišem sreće) će ti ona doneti. Jer si takav čovek. I to je to. Ali ja uopšte nisam negativna sada.
Na moru sam išla u akva park. Onako pametna, kakva jesam, nesvesno sam otišla na nešto što se (kasnije sam otkrila) zove "kamikaze" :lol: i umalo nisam umrla u onom tunelu. Progutala sam svoje srce. I onda sam izašla iz vode tresući se :lol:
Al' na savet drugarice, odoh opet, da ne razvijem kakvu fobiju... samo na nešto malo lakše :)
Šta sada?
Znam koliko je banalan primer, uzmimo onaj čuveni..... udati se, roditi decu WoW.....
Za vrh 2-3 godine (kada prođe i ta depresija usled promene) ponovo se vraćamo na isto. Život je neprestana trka?
Precenjujete 20 godina, u jednom momentu svi svesni da sa 40 niste baš umrli i da ne morate da žalite za mladošću, a onda pitate kako nekome sa 20 može biti dosadno, kao da nikada nista imali 20.
A ovde je dat lep primer: koliko su neki ljudi nesrećni i koliko ona (svi mi, možda) ustvari ima sreće i sigurnosti, koliko ima ljudi u goroj situaciji, a ona je i dalje nezadovoljna. Šta je tu trip?
Yeste li sebična? Traži previše? Šta VI želite od života?
Da li ste srećni? Koliko vas može sa sigurnošću da izjavi da je srećno?
Napominjem da opet nisam negativna. Ovo je moje standardno stanje. Shvatila sam da uopšte ne želim da ga menjam. Hoću da otkrijem šta to ne vidim..... mora biti da mi nešto promiče.
 
turtle_d_girl:
i shta sad? imam 20 godina i jebeno mi je dosadno...(samo sada vishe nemam ni snage da ustanem iz kreveta) ...
ima li mi pomoci????

Ima - čizme na noge, farmerkice i kožnu jaknu, pa na motor!
Zajebi posledice i pitanja, važno je da se okreće.
Rollin', rollin', rollin'...
To ne može nikad da dosadi!
Long live Rock'n'Roll!!
 
žensko...da se skemba negde.....a i vidiš da se čoova...kao sve sam probala sa 20 i smor mii je...plačem što kooče lootalica spava pored kontejnera.......jel plačeš...idi pa spavaj pored njega...što ga nisi nahranila....brini o nekome.........
 
Struja:
i od sela do sela na razne kobasicijade lupanje uskrsnjih jaja moto skupove slaninijade rakijade pivske festivale
da ti zivot prodje u veselju

Tako je Strujice, bice od tebe nesto!
Jok nego ces i dalje da se becis na sve i svakoga, pazis na svaki gram sala i da se nerviras sto nije sve onako kako bi ti volela da bude! (ne ti, mislim na one koji tako rade, znas...):)
Samo udri na rockanje! :D
 
Je li ti sada lakse?

Ja sam oduvijek lako padala u mracna raspolozenja. Otkrila sam da mi mnogo pomaze ako takve misli sasijecem odmah u korijenu. Svjesno ih se odupirem i mozak filujem cvjeticima, leptiricima, limunicima. Citam odgovarajucu literaturu i trudim se da na zivot gledam sa vedrije strane.
 
Dobro je meni josh odavno... ;-) ovi mi josh nabishe manijakalnu depresiju na vrat ... ;-) a ja se samo sjebala zbog dotichnog "gospodina".... a mene niko ne pita jesam li ok...;-) vidim ja da je samo zanimljivo svima da se igraju chika doktora... ;-) mada,bilo je stvarno vrlo korisnih saveta koji ce ,svakako,svima nama biti potrebni...
 
citala sam negde da u Srbiji oko 80 % omladine pati od nekog vida depresije sto je posledica ovog novog vremena u kome zivimo jer su se kriterijumi i vrednosti skroz izmenili...nekvalitetan i neispunjen zivot,zamenili smo noc za dan i bla,bla,bla....i malo po malo eto ti depresivnog stanja :sad:

ako se ne jave znaci depresije do 25-te,nece ih biti ni kasnije...
 

Back
Top