skola/sertifikat ili nesto slicno za kuvara

JO84

Zainteresovan član
Poruka
229
Pozdrav,
moj brat koji ima 24 godine i zavrsenu eknomsku skolu,zeli da upise negde van neku dobru skolu za kuvara...
znaci nije vazno gde je ta skola da li je to italija,Englska,Meksiko,Tajland, Japan ili neka druga zemlja.On zeli da je to nesto po sistemu ,ako postoji,radis i ucis od najboljih i da traje od 6 meseci pa navise...
ako postoji,gde to postoji i koliko kosta...
hvala svima unapred
 
Izvini sto ne mogu nesto puno da ti pomognem, jednom sam upoznala jednog momka koji je isao u takvu skolu, ali bilo je to davno pa sam sve zaboravila. Secam se da je prve dve godine radio italijansku i francusku kuhinju koje su osnova, i nakon toga moze da se dobije ta diploma, ili da se zavrsi i treca godina, u zemlji po izboru, gde se specijalizuje neka odredjena kuhinja. Mislim da je skolarina bila oko 3, ili 4000evra godisnje, tako nesto. On je istovremeno i radio, pa je to sam otplacivao. Ne znam koliko je ta skola bila dobra, ni kako se zvala, nisam ni u kontaktu sa tim deckom, ali uglavnom, najbolje je da pronadjes sajtove na kojima se skupljaju profesionalni kuvari, i tu pronadjes njihova misljenja o odredjenim skolama. Ja uvek tako nalazim informacije o skolama i usavrsavanjima koja mene zanimaju :)
 

Back
Top