Програмски језици???

Wasil

Početnik
Poruka
47
Поздрав свима! Желим да почнем да учим неки програмски језик, па имам пар питања. Да ли ћу учењем С++ научити и С? Колико су заправо слични С, С++, С#? У којем језику се пишу комерцијални професионални програми нпр: Word, Windows, Photoshop... Да ли има неки тако стандардно најбољи језик, или се то разликује од програма до програма? Који ми ви језик препоручујете? Извињавам се ако су ми питања мало глупава и ако сам досадан, али тек сам почетник.
 
C i C++ nisu isti, C++ je Objektno orijentisan, ali su VRLO slični, tj. ako naučiš C++
bez problema ćeš dodati i sitnice koje ti trebaju da bi znao C. Mada ne znam šta će ti
C kada naučiš C++. Ali dobro, drugo pitanje. A' da sličnost. Za c i c++ sam rekao a c#
je različitiji od c++ nego što su c i c++ , međusobno. Ne znam u kom su jeziku radili
navedene programe, ali možeš ih napisati sa praktično bilo kojim. Najlakše je (kažu)
c#. Ali ja preporučujem C++. Iskreno. U zavisnosti od aplikacija treba koristiti programske
jezike, c ili c++ za neke kojima je brzina bitna, igre i sl, a za programe koji nisu toliko
hardverski zahtevni koristi šta god hoćeš...
P.S. Ovo pišem malo više janpi pa možda nije baš toliko smisleno i tačno... :x
 
Matematika je zastupljena u ne baš velikom obimu osim ako ne planiraš
da programiraš 3d grafičke aplikacije. U tom slučaju bi možda i trebao
da se zabrineš ako ne poznaješ dobro trigonometriju, matrice...Ali ni to
nije toliko opširno da ne može brzo da se savlada.
Samo ti počni, nadogradnja je najlakša kad' su dobre osnove. :)
 

Back
Top