PONOS

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
330.670
Koliko daleko u vezi, vas ponos moze da ode? Moze li biti toliko visok da dodjete u situaciju da sebi nanesete bol time sto necete pogaziti svoje stavove ili ste spremni da progutate neke stvari i idete dalje?
 
Odmah sam se sjetio romana Ponos i predrasude...
Znas, i jedno i drugo stete vezi.
Ljubav i jeste zrtvovanje i davanje. Stavljanje drugog ispred sebe...(moze i u nekoj pozi ;) )
 
kučka:
Koliko daleko u vezi, vas ponos moze da ode? Moze li biti toliko visok da dodjete u situaciju da sebi nanesete bol time sto necete pogaziti svoje stavove ili ste spremni da progutate neke stvari i idete dalje?
Moj ponos ili on? On. :wink:
 
Svi mi imamo neku granicu koju ne zelimo da predjemo, ali ako nekoga volimo i znamo da taj neko nas voli, onda je ponos najgluplja stvar na svetu.
Bicemo ponosni i razdvojeni... i ko je onda tu srecan?
 
Naravno ne mislim da nekome treba da dopustimo da nas gazi, ali ako nas taj neko voli, onda nikada nece ni zeleti da nas previse tera da se ponizavamo...

Hm... mozda ponekad... ako smo nesto zabrljali, pa da nas malo kazni... hehhe

Ali ako me voli i poznaje, on zna koliko dugo mogu da izdrzim da se ponizavam, zna gde mi je granica posle koje cu usporiti ili odustati, pa ce se truditi da ne pretera.

Mera.
 
pa znas kako je meni poslednji put bilo.....gutala sam nekad i isla dalje i zaboravljala neke probleme ali onda vise nisam mogla da cutim i ponos moj je na kraju uradio svoje.Ponos je ono sto mi zapravo jesmo.
 
Mislila sam da nikad necu doci u situaciju da ni zbog koga pogazim svoj ponos..ali, onda sam se zaljubila..i shvatila da mi ponos nista nece znaciti ako izgubim njega zbog toga..
Naravno, i u tom ''popustanju'' mora postojati granica, ne treba ici dotle da se izgubi samopostovanje...
 
Ja sam izbalansirala svoj ponos i svoju prirodu.
Neke stvari ne mogu da progutam, i neke stavove ne želim da pogazim.
Lakše se odričem drugih nego sebe.
I neće meni bol naneti to što ne želim da gazim svoje principe, već činjenica da nisam našla nekoga sa istim. A to se neće promeniti ako progutaš.
 
Koliko daleko u vezi, vas ponos moze da ode? Moze li biti toliko visok da dodjete u situaciju da sebi nanesete bol time sto necete pogaziti svoje stavove ili ste spremni da progutate neke stvari i idete dalje?

Kako kad i kako s kim. Bila sam u obe situacije i obe su ostavile gorak ukus iza sebe. Dopada mi se i podrzavam rezon Baby Kate.
 
Ja ne mogu da se slozim s tim. Sta je to crta ispod koje se ne ide? Zasto bi neko ko vas voli zeleo da vi predjete svoju crtu?

Mislim da postoji crta ispod koje mi ne zelimo da predjemo, ali kada volimo - prelazimo.
Onaj ko nas voli nece nas iskusavati preko mere.

Ne verujem u ono "volim te iskreno, ali si tako strasno pogresio da cu te ja sad otkaciti zauvek"

Ljubav podrazumeva da smo u stanju da oprostimo i najvece greske, ako nasa voljena osoba ume da se iskreno pokaje i popravi sve ono sto nije ok.

Ne pricam o romantici, a ni o onome gazi me, vec samo kazem kakva je ta moja ljubav ako ja gledam muskarca kojeg volim i kazem mu 'ne, ne oprastam ti, ujeo si me za ponos, a moj ponos je broj jedan, zalim slucaj, ti si na drugom mestu'.
 
Jednom sam sebe oprobala u tome i da...nanela sam sebi bol, ali sam znala da kad on prodje, bice bolje po mene...zavisi od situacije...ako mislim da je i pored svih mojih napora opet doslo do toga da trebamo da se odmeravamo u tome " ko ce kome ", onda mogu da istrpim sve i teram po svome....Sve ima svoje granice bez obzira na to koliko se trudimo ( ili ne ) da budemo tolerantni.
Jednostavno, zasto iskusavati moje strpljenje, zelju, ljubav i sve sto ide uz to...kad vidim da nema postovanja i druga strana pocinje sebi da dozvoljava previse, bez obzira na " posledice " ja ponosno odlazim...
 
Nije stao svet kad sam otisla,
a htela sam tako da bude
Al' ostao si sam a ta prica najbrze
udje medju ljude

Pustila sam te da mi uzmes sve
i radis na moju sramotu
neke stvari se samo jedan put
gube u zivotu

REF.
Jesam te pustila
da uzmes mi dusu i neka ti bude
svasta dopustila
sad nemam sa cime pred Boga i ljude

Jesam te pustila
al' sam ti vesto prepisala lek
da me prebolis
a ne zaboravis zauvek
 

Back
Top