PEŠAČKA ZONA

Mozda bi moglo da se pocne sa time da ostanu samo taksiji i gsp... A mora da se resi i izlazak Dorcola i okoline prema gradu. U slucaju pesacke takve pesacke zone bih mogao da stignem na Slaviju tek Beogradskom ulicom (koja nije bas nesto fantasticno siroka i propusna, a kroz nju vec idu tramvaji... Alternativa je "donji put" oko Kalemegdana pa da se Nemanjinom uzbrdo dodje na Slaviju... a i tamo je guzva od kamiona konstantno.
Kratko receno: moze, ali da ostale 3-4 stvari budu resene pre toga, sad bi blokirali sami sebe.

Sad se setih jos... Sta uraditi sa secenjima ulice kralja Milana sa ostalima? Kneza Milosa je na primer nemoguce zatvoriti... (ne prekida se ni za novu godinu)
 
street.jpg
 
od kog trga? ako je od trga republike do kalisha, onda to i jeste pesaka kroz knez....mislim, volela bih ja da ceo taj centralni deo bude bez automobila....potpisacu, samo recite gde i kad.
 
mislim da bi trebalo da malo više iskrešete gradski proračun na obnovu javnog gradskog prijevoza...tramvaji a posebice trolejbusi su vam u veoma lošem stanju...

pravo je čudo što se još nije desila neka nesreća sa težim posljedicama...(bar koliko sam informiran mislim da nije)....
 
ja sam za pesacku zonu od kalemegdana do terazija preko srpskih vladara do slavije ako ne i sire,jer automobili i ponekad kamioni,trosni autobusi i sve ostalo prave blago receno haos u centru grada.
neglo lepo zatvoriti,pa pici peske,ionako je nacija krenula da se goji a i sta bi falilo da se malo procisti vazduh i napravi lepsa i prijatnija atmosfera u centru :)
 
L.1:
Šta mislite o ideji da čitav potez od Trga do Kališa bude pešačka zona.Bez automobila i javnog saobraćaja...

Mislim da to moze da bude lep pocetak kad se bude pocelo sa ukidanjem automobila i ovog javnog saobracaja kakav je sad potpuno iz gradova, a sa ubacivanjem veoma, veoma, veoma, savremenog javnog prevoza koji ce liciti na proizvodne trake u fabrikama, samo ne znam kada ce to biti, za koliko godina.
 

Back
Top