vaginalni bris

Gost
pri uzimanju vag.brisa utvrdjeno je prisustvo strepto i enterococusa a vag.sekret je III.grupe.Ako se sumnja da osoba ima neku polnu bolest ili infekciju da li se na osnovu ovoga moze pretpostaviti o kojim sve bol.moze biti rec?
napomena:postoje znaci upale,svrab,crvenilo.
 
Anonymous:
pri uzimanju vag.brisa utvrdjeno je prisustvo strepto i enterococusa a vag.sekret je III.grupe.Ako se sumnja da osoba ima neku polnu bolest ili infekciju da li se na osnovu ovoga moze pretpostaviti o kojim sve bol.moze biti rec?
napomena:postoje znaci upale,svrab,crvenilo.
Pa dijagnoza je postavljena,to su bakterije koje izazivaju genitalne infekcije,ne morate imati gonoreju ili sifilis pa da kazete imam polno prenosivu bolest.U vasem slucaju je stanje koje se strucno naziva bakterijska vaginoza.
I ove infekcije su ozbiljne i zahtevaju antibiotsko lecenje ,kao i lecenje oba partnera.
 
mala napomena.kad sam saznala rezultate brisa pila sam AMOKSIKLAV da bi se resila pomenutih bakterija.dotle je sve bilo o.k ali prvi dan po prestanku(TJ.KAD SAM IH POPILA)pojavili su se simptomi crvenilo,svrab i sl.da li je to mozda neka kontraindikacija na lek ili je on ubrzao da se pojave simptomi na neku od infekcija?
 
Malo objasnjenje termina ,kontraindikacija je stanje kada se lek ne sme koristiti a vi mislite na nezeljena dejstva.
Koliko je trajala terapija?
Ne ,amoksiklav nije nista ubrzao ali nakon svake antibiotske terapije se mogu javiti gljivice pa se cesto u toku takvih terapija prepisuje koriscenje vaginaleta koje u sebi sadrze i antibiotik i antimikotik.
U svakom slucaju posetite ginekologa kako bi se stanje ispitalo i propisala adekvatna terapija.
 
terapija je trajala 5 dana (po 3 tabl.na dan.)
vaginalete sam koristila pre antibiotika i to polygynax, medjutim sekret je i dalje jako pojacan.poseticu ginekologa svakako ali me ovo u medjuvremenu interesuje.
 
Jeli vam ginekolog rekao da se javite nakon zavrsene terapije?Licno mislim da je terapija kratka jer i streptokok i enterokok zna da bude vrlo uporan.
Jedini pravi odgovor moze dati pregled i ponovni bris.
 

Back
Top