Kina 1. put otvoreno podrzala stav Srbije i Rusije o Kosovu

ilkebgd

Primećen član
Poruka
855
Kina:Bez rokova i nametanja rešenja za Kosovo
Petak, 21. septembar 2007. 16:15

Zamenik ministra spoljnih poslova Kine Ćia Conghuaj rekao je u petak u Beogradu da se Kina zauzima za pregovore o statusu Kosova bez ograničenja i nametanja rešenja.

Kako se navodi u saopštenju Vlade Srbije, kineski diplomata je u razgovoru sa predsednikom Vlade Srbije Vojislavom Koštunicom kazao da bi nametnuto rešenje "moglo da ima ozbiljne posledice" i da se Kina, kao stalni član Saveta bezbednosti UN, zauzima za poštovanje Povelje UN.

Samo rešenje koje će prihvatiti obe strane je put za rešavanje pitanja Kosova i Metohije i za postizanje mira i stabilnosti u regionu, naveo je zamenik ministra spoljnih poslova Kine.

Na sastanku je zajednički istaknuto da je postignut visok stepen saglasnosti Srbije i Kine u vezi sa pitanjem rešavanja statusa Kosova i Metohija, navodi se u saopštenju.

Obostrano je ocenjeno da Srbija i Kina imaju tradicionalno dobre i prijateljske odnose i da u važnim trenucima dve zemlje podržavaju jedna drugu.

Dodaje se da postoje mogućnosti za unapredjenje trgovinsko-ekonomske saradnje i u tom cilju će u novembru mesecu biti održan sastanak Medjuvladinog mešovitog komiteta.

Koštunica je kazao da Srbija izuzetno ceni principijelan stav Kine da se moraju poštovati medjunarodno pravo i Povelja UN, koja garantuje suverenitet i teritorijalni integritet medjunarodno priznatih država.

Predsednik Vlade Srbije je naveo da jedan broj država najavljuje da će mimo SB UN, a posle formalnog isteka roka za pregovore, priznati jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova i Metohije.

Koštunica je upozorio da bi eventualno priznanje jednostrane nezavisnosti od strane nekih zemalja "predstavljalo najgrublje kršenje medjunarodnog prava i Povelje UN".

Predsednik Vlade Srbije je ponovio da će Srbija poništiti svaki nelegitiman akt o jednostranoj nezavisnosti i da će, saglasno Povelji UN, Kosovo i Metohija uvek biti sastavni i neotudjivi deo teritorije Srbije.

Koštunica je na sastanku naveo da Srbija principijelno podržava politiku jedne Kine.



http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=71258
 
SANDRINAbg:
Свака част...мада је Вук покушао да приказивањем оног филма направи раздор између наших двеју земаља, ипак разум побеђује...и хвала свима који нас подржавају, ма одакле били. :smile:
K'o da oni ne znaju ko je Vuk. ;)
 
ja ne razumem kako ni jedan od vas ne obraca paznju na jednu jedinu recenicu koju i rusi a evo sada i kinezi ne prestaju ponavljati a to je

Samo rešenje koje će prihvatiti obe strane je put za rešavanje pitanja Kosova i Metohije i za postizanje mira i stabilnosti u regionu, naveo je zamenik ministra spoljnih poslova Kine.

a znate kada ce se tako resenje postici???? ja bih vam odgovorio ali.....
 
adem_ks:
ja ne razumem kako ni jedan od vas ne obraca paznju na jednu jedinu recenicu koju i rusi a evo sada i kinezi ne prestaju ponavljati a to je



a znate kada ce se tako resenje postici???? ja bih vam odgovorio ali.....

Кад вам га "викне" шок Буш - има одмаК да се присетите шта је то ДОГОВОР! :lol:
 
adem_ks:
ja ne razumem kako ni jedan od vas ne obraca paznju na jednu jedinu recenicu koju i rusi a evo sada i kinezi ne prestaju ponavljati a to je



a znate kada ce se tako resenje postici???? ja bih vam odgovorio ali.....

trenutno stanje je takvo da kosovski političari odbijaju dogovor,
koliko vidim iz štampe srpska strana je malo umjerenija i
spustila se nekoliko stepenica sa početnih zahtjeva,
eto nek kosovska strana siđe par stepenica i moglo
bi biti dogovora
Naravno da je u interesu cijele te regije da to bude što prije
 
porin50:
trenutno stanje je takvo da kosovski političari odbijaju dogovor,
koliko vidim iz štampe srpska strana je malo umjerenija i
spustila se nekoliko stepenica sa početnih zahtjeva,
eto nek kosovska strana siđe par stepenica i moglo
bi biti dogovora
Naravno da je u interesu cjele te regije da to bude što prije

Pa kako nece odbijati kada im Bush lepo kaze da ce ako se ne dogovore dobiti ono shto zele, tj. nezavisnost. Nisu ludi da prihvate manje od onoga shto im je obecano.
 
sunflowerv:
Pa kako nece odbijati kada im Bush lepo kaze da ce ako se ne dogovore dobiti ono shto zele, tj. nezavisnost. Nisu ludi da prihvate manje od onoga shto im je obecano.
Ako je istina da Kina ne podržava nezavisnost,
nisam baš siguran da će USA biti toliko odvažni,
još se i EU koleba.
Iako realno gledano, bolje i za Srbiju i za Kosovo da
ono bude neovisno u dogovorenim granicama t.j.
onako kako se sami dogovore. Tad će ih svi priznati.
 
porin50:
Ako je istina da Kina ne podržava nezavisnost,
nisam baš siguran da će USA biti toliko odvažni,
još se i EU koleba.
Iako realno gledano, bolje i za Srbiju i za Kosovo da
ono bude neovisno u dogovorenim granicama t.j.
onako kako se sami dogovore. Tad će ih svi priznati.

Ma di nece, Ameri rade sta hoce. Da su Srbi bili pametniji mogli su ih imati na svojoj strani ili bar kao neutralce ( mada su oni retko kada neutralni), ali ovako.......
 
adem_ks:
ja ne razumem kako ni jedan od vas ne obraca paznju na jednu jedinu recenicu koju i rusi a evo sada i kinezi ne prestaju ponavljati a to je
a znate kada ce se tako resenje postici???? ja bih vam odgovorio ali.....

Рауф Денкташ је небројено пута проглашавао турски Кипар па свет још увек сматра да је Кипар унитарна држава, а деценије су прошле... и сви рокови... и Фамагуста још стоји пуста... нема рокова!!!
 
SANDRINAbg:
Свака част...мада је Вук покушао да приказивањем оног филма направи раздор између наших двеју земаља, ипак разум побеђује...и хвала свима који нас подржавају, ма одакле били. :smile:
Какви су то ондак односи ако приказивање неког филма прави раздор између две земље?
Ако пустите филм оде Косово, а?
Бухухухххууууууууууууууууууухххххххххххххххххаааааааааааааа :confused: :-D :grin: :-) :smile: :-o :shock: :) :o :D :p
 
Lacibg:
Kina je ovakav svoj stav izjavila još pre nekoliko dana. Ja sluš'o na vestima na radiju. I bio sam malo začuđen da ništa takvo nisam čuo na TV-u.
Nas,Rusa i Kineza - pola planete :lol: :lol: :lol:

Ојха......у сваком случају смо наје*али јер како год се окренеш - дупе ти је отпозади.....ојхааааа..

Ја хтео да нађем неку фотку па набасах на неки бошњачки блог.... види, кеве ти,
какав виц - само још један доказ да су муџоси најглупљи људи на Планети... :lol:

POJAS

Sreli se Crnogorac i Kinez.
- "Jung-Ce-Hao, crni pojas, deseti dan", kaze Kinez, a Crnogorac ce:
- "Vu-Ka-Šin", vuneni pojas, svaki dan!


:roll: :roll: :roll:
:lol:
 

Back
Top