Koliko treba za otvaranje prodavnice?

Moreplovka, malo govoris u evrima, malo u dinarima , pa je nama koji ne zivimo u Srbiji tesko da razumemo i da se snadjemo...

Kazi JASNO: koliko evra treba OTPRILIKE za otvaranje jednog kioska od 20 m kv i koliko se u evrima moze ocekivati zarada i kolike su prosecne plate radnika u evrima?

Pa ako ne znas da dinare pretvoris u evre dzaba ti rabota:)
 
Da li se tebi ovaj tvoj odgovor cini NORMALAN?

Naravno da znam da pretvaram sve valute u dinare i obrnuto.

Da li se tebi cini NORMALNO da pola komentara racunas u eurima, a pola u dinarima?

Ako vec zelis da se pravis pametna, onda to radi kako treba.

Komentar ti je besmislen.Ja sam samo htela da svojim iskustvom pomognem onima koje to i zanima.Tvoji zluradi komentari su bespotrebni.Cini mi se normalnim da troskove racunam u dinarima jer ih tako i placam, a svoju zaradu uvek pretvaram u evre.
 
Ariela -PRETERUJES!

Kakva je to radnja iz koje PET GODINA ne smes da uzimas pare?

Idi molim te!

Takve koji otvore radnju, uloze pare u nju i posle 5 godina nista ne uzimaju - treba ubiti toljagom da ne nastavljaju vrstu.

Radnja MORA da VRATI ULOZENI KAPITAL u NAJVISE 36 meseci!

Ako to ne uspe - radnja NE VALJA! (Odnosno gazdovanje ne valja).

Znaci, ako u radnju ulozis recimo 50.000 eura, ti u 36 meseci MORAS ZARADITI 50.000 eura!

Kod manjih radnji to je jos krace i normalno je da se ulozena sredstva vrate u NAJDUZE 2 godine.
Mislim da si neupucen u zarade takvog tipa.Kakve veze ima zarada na cigaretama od 6-8% koliko je imaju svi u Srbiji sa gazdovanjem?A o obrtu novca nemam komentar?Da li ti znas sta je zarada od 50.000 evra za tako kratko vreme.Pa cela Srbija bi se bavila samo time da je obrt kao sto si ti predstavio.Informisi se pre nego sto das komentar.:dash:
 
Ocigledno da sam zakasnio za ovu temu, ali interesujem se da otvorim lokal od 144 m kv, u naselju od 5000 stanovnika. Odlucio sam se za otvaranje ovakvog lokala jer u celom naselju postoje 7 malih prodavnia koje imaju jako visoke maze. Zeleo bi da bude po principu samoposluga, ali nemam predstavu koliko ce mi novca trebati za pocetak???? I ako neko moze od prilike da mi kaze koliko treba da imam dnevni pazar da bih bio u plusu, uzimajuci u obzis 4 obicne radnice+ 1 sef+ 300 evra kirija? I da li se isplati da pocnem sa biznisom sad kad dolazi zima, ili da sacekam prolece?
Hteo bih jos samo da naglasim da je lokacija preko puta najvece pekare u naselju, i pored pijace.
 
Ocigledno da sam zakasnio za ovu temu, ali interesujem se da otvorim lokal od 144 m kv, u naselju od 5000 stanovnika. Odlucio sam se za otvaranje ovakvog lokala jer u celom naselju postoje 7 malih prodavnia koje imaju jako visoke maze. Zeleo bi da bude po principu samoposluga, ali nemam predstavu koliko ce mi novca trebati za pocetak???? I ako neko moze od prilike da mi kaze koliko treba da imam dnevni pazar da bih bio u plusu, uzimajuci u obzis 4 obicne radnice+ 1 sef+ 300 evra kirija? I da li se isplati da pocnem sa biznisom sad kad dolazi zima, ili da sacekam prolece?
Hteo bih jos samo da naglasim da je lokacija preko puta najvece pekare u naselju, i pored pijace.

Nasao si najbolje vreme za otvaranje privatne piljare.........mislim, dobro je vreme, ako ces da prodajes kanap , pa da ti uvek bude pri ruci da se sam obesis...........

Vreme malih , privatnih samousluga i piljara je proslo........nesto malo ih se jos koprca , u dugovima i dubiozama, najcesce zato sto vlasnici nemaju alternativu......ili to, ili ulica........

Megamarketi su i ovde , pogusili male prodavnice, a njihovo vreme u srbiji tek dolazi.......nisu pokrili ni 40 % moguceg trzista.........a sa njima je nemoguce boriti se , jer su im cene uvek povoljnije ........razloge necu nabrajati , jer su svakome ko se bavi privatnim bizniskom poznati.............

I nasi gradjani su stekli vec naviku da jednom nedeljno odlaze u velike markete, i kupuju na veliko........lokalnim samouslugama ostaje da prodaju hleb i mleko.....a od toga nema ni za vodu....................

Elem, ulaganje u maloprodajni objekat robe siroke potrosnje je propast u najavi........bolje pare daj nekoj dobrotvornoj ustanovi.....em ce neko da to ceni, em ces da se spases nerviranja i drzave koja ce ti kozu sa ledja skinuti..............

Pogledaje na zapad, odakle sve ekonomske novotarije i dolaze.......( iako megamarketi nisu tamo novotarija ) ..........pa pre cete naici na kamilu na ulici , nego na malu privatnu samostalnu samouslugu u nekom Minhenu ili Londonu...........:think:

Savet........cuvaj pare, ili ih ulazi u neku ugostiteljsku ili usluznu branshu.......trgovina na malo , nikako................
 
Ocigledno da sam zakasnio za ovu temu, ali interesujem se da otvorim lokal od 144 m kv, u naselju od 5000 stanovnika. Odlucio sam se za otvaranje ovakvog lokala jer u celom naselju postoje 7 malih prodavnia koje imaju jako visoke maze. Zeleo bi da bude po principu samoposluga, ali nemam predstavu koliko ce mi novca trebati za pocetak???? I ako neko moze od prilike da mi kaze koliko treba da imam dnevni pazar da bih bio u plusu, uzimajuci u obzis 4 obicne radnice+ 1 sef+ 300 evra kirija? I da li se isplati da pocnem sa biznisom sad kad dolazi zima, ili da sacekam prolece?
Hteo bih jos samo da naglasim da je lokacija preko puta najvece pekare u naselju, i pored pijace.

Pokusaj da se obratis Disu (Krnjevo) za fransizu. Mozete da se dogovorite oko odlozenog placanja.
Ako ti treba tel. ....javi se.
Mislim da jedino ne rade po Vojvodini.
Pozz
 
Ja zivim u grckoj i ovde mini marketi jako lepo rade zaradis oko 1000e mesecno sto nije lose ali nije ni bog zna sta,ovde su mega marketi na sve strane ali ljudi izbvegavju stalno tamo da idu,mi ovde u kraju imamo 2 ali ja sam tu negde u sredini naselja i treba mi dosta do tih mega marketa isla peske ili kolima (pa jos i guzva i malo parking esta) zato lepo odem do manjeg lokanong i kupim sta treba i to radi vecina eto samo za vece kupivne idemo u te mga markete!
 
Ja zivim u grckoj i ovde mini marketi jako lepo rade zaradis oko 1000e mesecno sto nije lose ali nije ni bog zna sta,ovde su mega marketi na sve strane ali ljudi izbvegavju stalno tamo da idu,mi ovde u kraju imamo 2 ali ja sam tu negde u sredini naselja i treba mi dosta do tih mega marketa isla peske ili kolima (pa jos i guzva i malo parking esta) zato lepo odem do manjeg lokanong i kupim sta treba i to radi vecina eto samo za vece kupivne idemo u te mga markete!

kao sto rekoh u ranijem postu............ako u grckoj mini market zaradi 1000 evra mesecno, u srbiji ce, shodno standardu da zaradi 200 evra u istom periodu......a sa tim nema ni za vodu..........

Zato, ko god planira da otvara malu prodavnicu meshovite robe, pored super mega marketa, u Beogradu, neka se osigura da u asortimanu ima i kanap......zlu ne trebalo:think:
 
Ocigledno da sam zakasnio za ovu temu, ali interesujem se da otvorim lokal od 144 m kv, u naselju od 5000 stanovnika. Odlucio sam se za otvaranje ovakvog lokala jer u celom naselju postoje 7 malih prodavnia koje imaju jako visoke maze. Zeleo bi da bude po principu samoposluga, ali nemam predstavu koliko ce mi novca trebati za pocetak???? I ako neko moze od prilike da mi kaze koliko treba da imam dnevni pazar da bih bio u plusu, uzimajuci u obzis 4 obicne radnice+ 1 sef+ 300 evra kirija? I da li se isplati da pocnem sa biznisom sad kad dolazi zima, ili da sacekam prolece?
Hteo bih jos samo da naglasim da je lokacija preko puta najvece pekare u naselju, i pored pijace.


Osim ličnih "opservacija" na temu šta jeste ili nije isplativo u BG ili inostranstvu, bilo bi zgodno ako bi neko odgovorio na postavljeno pitanje: "Koliko novaca treba za početak? (i mene to interasuje, a ne šta da otvorim, jer to znam.)

I, da podsetim: reč je o naselju od 5000 stanovnika (ko je spomenuo da je to naselje u BG?) u kojem nema megamarketa, a mali marketi deru sa cenama!

Verovatno ima još interesenata za odgovor na postavljeno pitanje, pa molim frustrirane lošim stanjem u našoj ekonomiji da se oporavljaju na temi koju treba da otvore o tome.

maiky, kad dođeš do podataka koji te interesuju u vezi novca, ma šta odlučiš, dobro se informiši o asortimanu postojećih prodajnih objekata u mestu, i njihovim cenama, a ako možeš, i o njihovim snabdevačima - pa ti uradi drugačije - uvedi onu robu koju oni ne drže, idi na malo manje marže uopšte, a uvek imaj izvestan broj artikala kao "mamac", na kojima ćeš malo zaraditi, ali će privući kupce, koji će onda kupiti i druge stvari, koje su samo malo jeftinije od konkurencije.
I, dobro razmisli ko su tvoje željene mušterije, kakav je način života koji oni vode, i šta je to što je njima najvažnije da mogu da kupe u blizini, a da ne idu u velike megamarkete, koji su im suviše daleko, koliko sam shvatila.

Isplati se da otvoriš prodavnicu što pre, i to sa novogodišnjim asortimanom (uz redovan asortiman, naravno) jer će sad svi da slave razne praznike i kupovaće i onaj ko inače nije neki parajlija - a posle januara, sve do aprila-maja, ljudi troše samo na ono što im je neophodno. Posle toga, ide letnji asortiman, pa zatišje zbog troškova u vezi godišnjih odmora, pa onda pred početak školske godine ide roba za decu i školski program, za njim zimnica, onda jedna normala, pa -opet Jovo nanovo, praznični program.
Imaš dovoljnu kvadraturu da držiš i nešto "krpenih" stvari: malo čarapa, kuhinjskih krpa, dečje odeće, portiklica, konaca, igala, cibzara, dukseva, kućnih papuča...i sl.- ono što su ljudi u stanju da kupe usput i neplanirano, a može da im iznenada zatreba.

I nemoj biti "gadljiv" na sitnice, jer se na sitnice najlakše troši.

Ako držiš hleb i mleko, (koji su najjači mamac), neka se oni nalaze u najdaljem uglu radnje, da kupci moraju da prođu kroz celu radnju da bi došli do njih - to mora tako, jer ako su im hleb i mleko pored vrata, ili kase, onda će ući kupiti to, i izaći napolje...:bye:
 
Poslednja izmena:
Osim ličnih "opservacija" na temu šta jeste ili nije isplativo u BG ili inostranstvu, bilo bi zgodno ako bi neko odgovorio na postavljeno pitanje: "Koliko novaca treba za početak? (i mene to interasuje, a ne šta da otvorim, jer to znam.)

I, da podsetim: reč je o naselju od 5000 stanovnika (ko je spomenuo da je to naselje u BG?) u kojem nema megamarketa, a mali marketi deru sa cenama!

Verovatno ima još interesenata za odgovor na postavljeno pitanje, pa molim frustrirane lošim stanjem u našij ekonomiji da se oporavljaju na temi koju treba da otvore o tome.

maiky, kad dođeš do podataka koji te interesuju u vezi novca, ma šta odlučiš, dobro se informiši o asortimanu postojećih prodajnih objekata u mestu, i njihovim cenama, a ako možeš, i o njihovim snabdevačima - pa ti uradi drugačije - uvedi onu robu koju oni ne drže, idi na malo manje marže uošte, a uvek imaj izvestan broj artikala kao "mamac", na kojima ćeš malo zaraditi, ali će privući kupce, koji će onda kupiti i druge stvari, koje su samo malo jeftinije od konkurencije.
I, dobro razmisli ko su tvoje željene mušterije, kakav je način života koji oni vode, i šta je to što je njima najvažnije da mogu da kupe u blizini, a da ne idu u velike megamarkete, koji su im suviše daleko, koliko sam shvatila.

Isplati se da otvoriš prodavnicu što pre, i to sa novogodišnjim asortimanom (uz redovan asortiman, naravno) jer će sad svi da slave razne praznike i kupovaće i onaj ko inače nije neki parajlija - a posle januara, sve do aprila-maja, ljudi troše samo na ono što im je neophodno. Posle toga, ide letnji asortiman, pa zatišje zbog troškova u vezi godišnjih odmora, pa onda pred početak školske godine ide roba za decu i školski program, za njim zimnica, onda jedna normala, pa -opet Jovo nanovo, praznični program.
Imaš dovoljnu kvadraturu da držiš i nešto "krpenih" stvari: malo čarapa, kuhinjskih krpa, dečje odeće, portiklica, Konaca, igala, cibzara, dukseva, kućnih papuča...i sl.- ono što su ljudi u stanju da kupe usput i neplanirano, a može da im iznenada zatreba.

I nemoj biti "gadljiv" na sitnice, jer se na sitnice najlakše troši.

Ako držiš hleb i mleko, (koji su najjači mamac), neka se oni nalaze u najdaljem uglu radnje, da kupci moraju da prođu kroz celu radnju da bi došli do njih - to mora tako, jer ako su im hleb i mleko pored vrata, ili kase, onda će ući kupiti to, i izaći napolje...:bye:

Teorija i praksa , kada se tice maloprodaje je doope i oko..........saveti ove vrste mogu da se procitaju u svakoj broshuri od 20 kinti , tipa " kako postati milioner"...........:roll:

Elem, stojim iza toga da skoro nije bilo goreg vremena za ulaganje u neki biznis, a narocito u trgovinu na malo , odnosno "bakalnicu"............

A ako je vec postavljac teme navalio, da se oproba......njegove pare, njegov rizik........

Ja cu ti dati samo jedan savet, a postedecu te "trgovackih fazona " u stilu, ; "mala marza, veliki obrt.........." kao "vrh poimanja ekonomije"..........

Savet je:" za prodavnicu prehrambenih proizvoda odnosno , samouslugu, je najvaznije:

1) lokacija
2) lokacija
3) lokacija
4)
5)
6)
7) izbor robe, cene i sve ostalo.............

e,pa sa srecom.......:bye:
 
Moram da se osvrnem na nekoliko stvari, samo da razjasnimo:
1. ovaj pdf je stvarno za posao i novac, ne za filozofska ili politička razmatranja - takvi su mu posetioci - žele, ako mogu, da dođu do nekog konkretnog odgovora.
2. Srbija se ne sastoji od Beograda, a oko njega vakuum, a nadalje "šareni svet" u kojem caruje bogatstvo - postoji mnoštvo manjih mesta u zemlji, u kojima bi ljudi, s' oproštenjem, hteli da prežive.
3.Postavljač teme, a i ostali posetioci moraju da žive (i prežive) u ovo vreme, kakvo god ono bilo, jer imaju samo toliko života, koliko imaju...ne mogu da se zamrznu i čekaju bolja vremena - dok ne ostare, ako ne pomru pre toga.
4.Lokacija nam je nepoznata, jer postavljač teme neće da govori o tome, već o novcu potrebnom za ono što on namerava da uradi - da čovek vidi ima li uopšte dovoljno novca za tako nešto, ili da preduzima nešto drugo sa tim lokalom.
U manjim mestima, lokacija je takođe bitna, ali ne toliko koliko izbor, a naročito, cene, jer u većim mestima ljudi žive "u trku", i stvarno će pre kupiti tamo gde im je usput, a u manjim mestima ništa (skoro) i nije usput, već ideš tamo gde ima onoga što ti treba - dobro je, da ne kažem najvažnije - poznavati način života ljudi kojima hoćemo nešto da prodamo - ne možemo im nuditi ono što im ne treba.
5. "trgovački fazoni" i moraju da se odnose na trgovinu - neče valjda bankarski ili proizvođački? (ja sam u trgovini provela suviše vremena da bi mi teorija bila interesantna - ali mi je nepoznata količina novca potrebna za otvaranje ovakve radnje, jer je to promenljiva kategorija)
6. Razliku između teorije i prakse svi znamo, ali niti ima teorije bez prakse, niti prakse bez teorije - postavljaču teme bi bilo sasvim dovoljno da se javi neko ko je otvorio lokal slične površine i namene (može i upola manje, i duplo veće - samo da nije baš trafika ili megadiskont), on bi , na osnovu toga imao dovoljno podataka za osnovnu orijentaciju.

Od dokonih rasprava i "varujacija na temu", se ne živi. Možda to neki, koji imaju od čega da žive dok ne dođu povoljnija vremena za ulaganje, i mogu sebi da dozvole, ali, veći broj ljudi je u "stanju hitne potrebe", i ne može da čeka nikakva "vremena" i " prilike", već mora da se snađe sa onim čime raspolaže, ovde, i sada.
 
Poslednja izmena:
Od naselja gde nameravam da otvorim prodavnicu do najblizem hiper marketa ima 40 km (Rodic/Maxi u Pancevu), tako da namerno sam naglasio da je naselje od 5000 stanovnika, i nigde u blizini nema obijekata takvog tipa (a u blizini ima jos mnogo naselja manjih).
Hocu da naglasim da u ovom naselju je Opstina, Opstinski Sud, Opstinski Mup, i slicno, tako da ljudi i iz obliznjih naselja dolaze svakodnevno na radno mesto, u gore navedenim institucijama, tako da mislim i na njih kao na potencijalne kupce, jer ni u njihovim naseljima nema takvih lokala (sa snizenim mazama), a osim njih i gradjane iz obliznjih naselja koji dolaze u tim drzavnim institucijama.

Zahvaljujem Vam sto ste se trudili da mi odgovorite,

Ocekujem da ce se naci neko ko moze da mi kaze poprilicno koliko para bi mi trebalo.
 
Moreplovka, pa sta?,

hvala na dosadasnjim informacijama. Trenutno sam u fazi otvaranja kioska i Vasi podaci su mi pomogli. Ukoliko imate jos malo vremena i strpljenja zaista bih Vam bila zahvalna. Imam neka konkretna pitanja pa bih volela da Vas kontaktiram direktno ako je to moguce. Moj email je kengurn@yahoo.com. Hvala na ulozenom vremenu i trudu i na nesebicnoj podeli znanja i iskustva.

P.S. Kada budem prikupila dovoljno podataka iz prakse podelicu svoja iskustva i znanje sa ostalim diskutantima na ovoj temi. Posetite temu ponovo u narednih mesec dana. Nadam se da ce nekom biti od koristi.

DanijelaDani
 
Moreplovka, pa sta?,

hvala na dosadasnjim informacijama. Trenutno sam u fazi otvaranja kioska i Vasi podaci su mi pomogli. Ukoliko imate jos malo vremena i strpljenja zaista bih Vam bila zahvalna. Imam neka konkretna pitanja pa bih volela da Vas kontaktiram direktno ako je to moguce. Moj email je kengurn@yahoo.com. Hvala na ulozenom vremenu i trudu i na nesebicnoj podeli znanja i iskustva.

P.S. Kada budem prikupila dovoljno podataka iz prakse podelicu svoja iskustva i znanje sa ostalim diskutantima na ovoj temi. Posetite temu ponovo u narednih mesec dana. Nadam se da ce nekom biti od koristi.

DanijelaDani

Sva eventualna pitanja prosledi na pp.
 
Otvoriobi prodavnicu mesovite robe tipa da ima u njoj malo kucne hemije,malo garderobe i malo robe od kineza tipa nekih sitnica i igracaka...e sad gde mogu nabaviti istu tu kinesku robu a da imam papire za nju jer nezelim sutra kada mi dodje inspekcija da se hvatam za glavu zbog papira i regularnosti robe?I molim vas da mi neko odgovori dali se sme drzati u istoj radnji npr kucna hemija i garderoba?
 
I molim vas da mi neko odgovori dali se sme drzati u istoj radnji npr kucna hemija i garderoba?
Мислим да сме, јер се региструјеш само за претежну делатност продаје одеће на мало, а смеш да продајеш све што није у супротности са претежном делатности. На пример, имаш и кућну хемију која служи за чишћење одеће, тако да је то више него у реду.
 
Imam jos mnogo pitanja posto mi je biznis tjst privatni biznis totalna nepoznanica...a voleo bih nesto da probam da otvorim sa ne bas puno novca ali ipak treba pokusati...zar ne?!Ceo zivot radim kod drugoga i slusam tudja naredjenja i vise mi je dojadilo...e sad jedan pametan covek mi je rekao nesto cega cu pokusati da se drzim...citiram:"BOLJE BITI MALI GAZDA NEGO VELIKI SLUGA" i "SIROMA JE ONAJ KOJI RADI ZA PLATU I CEKA OD PRVOG DO PRVOG DA MU UDELE KRVAVO ZARADJENE PARE A GAZDA ONAJ KOME PARE NON-STOP PROLAZE KROZ RUKE MAKAR BILE I TUDJE"!
 

Back
Top