Koliko treba za otvaranje prodavnice?

Imam jos mnogo pitanja posto mi je biznis tjst privatni biznis totalna nepoznanica...a voleo bih nesto da probam da otvorim sa ne bas puno novca ali ipak treba pokusati...zar ne?!Ceo zivot radim kod drugoga i slusam tudja naredjenja i vise mi je dojadilo...e sad jedan pametan covek mi je rekao nesto cega cu pokusati da se drzim...citiram:"BOLJE BITI MALI GAZDA NEGO VELIKI SLUGA" i "SIROMA JE ONAJ KOJI RADI ZA PLATU I CEKA OD PRVOG DO PRVOG DA MU UDELE KRVAVO ZARADJENE PARE A GAZDA ONAJ KOME PARE NON-STOP PROLAZE KROZ RUKE MAKAR BILE I TUDJE"!
Боље немој. Поготово ако немаш баш пуно новца. Боље бити живи велики слуга него мртви мали газда.
 
HELP!!!Hteo bih da prodajem kinesku robu u svojoj radnji ali neznam gde mogu naci neku veleprodaju kineske robe na podruciju npr Kraljevo,Krusevac,Raska,Novi Pazar...i kako je moguce(kazu mi ljudi)da se ta roba kupuje kod tih istih kineza na pijacama,njihovim trznim centrima kad oni neizdaju racun a ja da bih uneo robu u radnju moram da imam neki racun da sam tu robu kupio tjst legalno nabavio?!
 
Ako radis sam i ako ti je dobra lokacija mozes nesto da uradis cim zaposlis radnike ,moraces da imas promet bar 30 000 po radniku da bi ti se isplatilo.
Tvoja zarada je do 5%na cigare 10-15% na pice i mlecne proizvode i 22% na ostalu robu.
Dazbine nisu velike a dosta firmi ce ti dati robu na odlozeno za pocetak osim cigareta .Uglavnom za promet od 30 000 kirija nesme da bude veca od 200 evra
 
Ocigledno da sam zakasnio za ovu temu, ali interesujem se da otvorim lokal od 144 m kv, u naselju od 5000 stanovnika. Odlucio sam se za otvaranje ovakvog lokala jer u celom naselju postoje 7 malih prodavnia koje imaju jako visoke maze. Zeleo bi da bude po principu samoposluga, ali nemam predstavu koliko ce mi novca trebati za pocetak???? I ako neko moze od prilike da mi kaze koliko treba da imam dnevni pazar da bih bio u plusu, uzimajuci u obzis 4 obicne radnice+ 1 sef+ 300 evra kirija? I da li se isplati da pocnem sa biznisom sad kad dolazi zima, ili da sacekam prolece?
Hteo bih jos samo da naglasim da je lokacija preko puta najvece pekare u naselju, i pored pijace.

Ja mislim da to nece moci da se isplati .
 
E ovako ljudi, imam jedno pitanje.
Dakle, koliko se zaradi na cigarama, a koliko na grickalicama?? Neki kažu 65%, neki 6%, nije mi jasno, hoće li mi reći neko ko se bavi trgovinom i na nekom primeru ako je moguće. Hvala.

Na niskim cigarama imas otprilike 5% na stranim malo vise .Ali niske uzimaju 60% prodaje svih cigara pa mozda i vise .A cigare cine preko 60% prodate robe .
Marzu od 65% mozes da sanjas plafon ti je 25%i to na grickalice ali na ostalu robu 20%.
Na deterdzente ide marza od 10-12%.Na sladolede ima do 35% ali tu se trosi i struja pa ti se svede na isto .
Uglavnom prodaja u malim radnjama se posle pojave ovih megamarketa svela na cigare i melcne prooizvode ostalo sve odu u markete, jel njihove cene nemozes da imas osim ako nemas dovoljno veliki promet da bi mogao da uzimas robu direkno od proizvodjaca.
 
Hoceli mi ko pomoci i napisati mi gde mogu nabaviti robu koju su drzale nekadasnje prodavnice sve za 95 i gde postoji veleprodaja kineske robe na podruciju centralne Srbije a da izdaju racun kako bi ja mogao tu robu legalno da prodajem u svojoj radnji?
P.S:Dali se isplati drzati u radnji kucnu hemiju i kozmetiku ako je ta radnja u naselju od 3-4000 stanovnika a slicnih specijalizovanih radnji nema do udaljenosti od 15km?
 
a kakvo je vase misljenje o kiosku u naselju koje ima 100 kuca u boru i postoje 2 prodavnice mesovite robe koje imaju radno vreme od 7-20 sati i nemaju novine
e sad bi ja pokusao sa kioskom koji bi imao 24 casovno radno vreme i imao novine,cigare,dopune,pivo i slicne proizvode
koje je vase misljenje o tome
 
Na niskim cigarama imas otprilike 5% na stranim malo vise .Ali niske uzimaju 60% prodaje svih cigara pa mozda i vise .A cigare cine preko 60% prodate robe .
Marzu od 65% mozes da sanjas plafon ti je 25%i to na grickalice ali na ostalu robu 20%.
Na deterdzente ide marza od 10-12%.Na sladolede ima do 35% ali tu se trosi i struja pa ti se svede na isto .
Uglavnom prodaja u malim radnjama se posle pojave ovih megamarketa svela na cigare i melcne prooizvode ostalo sve odu u markete, jel njihove cene nemozes da imas osim ako nemas dovoljno veliki promet da bi mogao da uzimas robu direkno od proizvodjaca.

Marza na cigaretama je prosecno 4,5 % , najbolja varijanta je da se cigarete ne uvrste u asortiman
 
Pozdrav svima :-)
Koliko sam uspela da prelistam i procitam vasa pitanja i odgovore,procitala sam.Neznam da je i neko objasnio ovo sto mene zanima pa bih htela da pitam.
U svojoj kuci izbili smo lokal do ulice,pa me interesuje kako da pocnem..:-)Tj.dali prvo moram da legalizujem objekat ili sta vec?Uglavnom zelim da otvorim szr(prodavnicu mesovite robe).Nalazimo se na pocetku sela s tim da u sredini i na kraju ima po jedna prodavnica,ali oko nas do 600-700 m nema radnje..Molim za detaljno objasnjenje,znaci od pocetka legalizacije pa do tog koliko bi mi novca i za sta bilo potrebno,imajuci u vidu da je lokal moj i da nemoram da placam kiriju..Unapred HVALA SVIMA!!!!!!Pozz
 
Da vas pitam. Koja bi bila procedura za otvaranje kako ja to zovem pokretne kombi radnje. Tj da se u kombi vozilo smesti frizider za sladoled/pice + jos neki proizvodi koji su popularni leti. Da li je isti postupak kao za otvaranje STR ili ima neka zackoljica posto je STR pokretna tacnije na tockovima??
 
CAO SVIMA treba mi 1 savet od VAS unapred Hvala svima IMAMA loka od 100m2plus jos jednu prost.... od 35m2 TU je pre bila kafana sve je uradjeno grejanje struja znaci sve TU sam razmi.. Da napravim prodavnicu mesovite robe PA me interesuje koliko mi treba para za pocetak u BLIZNINI nalazi se osnovna skola Mesto ima mozda 600 stanovnika i nalazi se jedna prodavnica realno supica i cene su bas bas velike PA dosta ljudi ido do grada u kupovinu udaljenost do grada je 3500km PA bi voleo da cujem vase misljenje HVALA SVIMA :)
 

Back
Top