Dvd rezac-kako ocistiti socivo?

krisb

Domaćin
Poruka
3.925
Imam NEC ND3550a, koji vec duze vreme ne cita dvd, tj. cita samo originale. Sa obicnim CDima nema problema. Sa obzirom da sam probala sve i svasta-novi firmware i slicno, ostaje mi samo jos da ocistim socivo, pa ako nekog ne mrzi da mi objasni kako sve to otvoriti, odnosno doci do sociva.Cula sam da je ovaj postupak vecini pomogao, pa rekoh ajd da probam i to. Unapred zahvalna.
 
Prva varijanta je CD za ciscene sociva, mozes da ga nadjes maltene u svim radnjama koje se bave tom tematikom...Meni licno je ova varijanta slabo pomagala :)
Druga varijanta je da otvoris sve
Otvoris vratanca CD-a, ugasis komp, rasrafis 4 srafa sa donje strane, skines masku (zbog ovoga se i otvaraju vrata), sklonis metalno kuciste, nadjes laser i ocistis ga vatom....nikad nisam koristio alkohol ili neke tecnosti, smao cistu vatu...ovo je puno puta pomoglo, osim u jednom slucaju kada nisam mogao da dodjem do lasera zbog konstrukcije uredjaja....
 
trazis ovo:

.%5C_images%5Ccd_laser.jpg
 
Pa prilicno sam sigurna da je to u pitanju. Dosta ljudi je imalo problema sa ovim, i ko nije resio problem firmware-om resio je ciscenjem. Mislim da ako budem pazljiva ne mogu nista da zeznem tako da cu probati. Hvala vam na savetima i slikama.
 

Back
Top