Život;

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Možda malo izlizano, ipak lepo bi bilo da vidimo koliko nam se preklapaju shvatanja njega.....
Da li možete, onako stručno, bez mnogo udubljivanja, u jednoj rečenici dati vašu definiciju života?

Naravno, definicija mora da bude tačna. Ali ne mora da sadrži sva znanja, tj. ne morate reći šta je zaista život, jer to niko ne zna..... ali recite šta je život, zasnovano na onome što ste sami u njemu uspeli da naučite..... o njemu :)

Možda izvučemo nešto novo..... od nekoga drugog. Nešto što nama ostalima nije palo na pamet.
 
Obožavam da definišem nešto...

Život - ostvarivanje svog ličnog smisla, a najviše što život može da ponudi su dobar seks i veliki bol.

Ostvarivanje svog ličnog smisla ne znači isto što i sebičnost.
Sebičnost - želim da meni bude dobro a za ostale me nije briga.
Lični smisao može podrazumjevati i to da želim da i drugima bude dobro.
 
Ne znam sta je zivot nekom drugom, al' meni je moj zivot... hmm, interesantna stvar koja se odvija svojom brzinom i subjektivno egzistira...

Da li mislite da vas zivot znaci nekom ko vas uopste ni ne poznaje, nikada vas nije video u zivotu... i obrnuto...
 
...ubacishe me chovjeche, rekoshe: Evo ti ovoliko kredita. Benzina ? E, to cesh znati na kraju...Za ostalo se snadji...i voooooziiiiiiiiiiiiii...i tako lijevo, desno, puche guma, pokvari se motor, pa opet trchi, pa malo na biciklo, malo na magarca, pa padoh razbih koljena, pa neki pud padoh, ne razbih koljena, jer upadoh u kravlju b....malo motorizovano, kako kad...beri svashta usput, puni vrecu, pazi shta jedesh...gledaj, cuti...osjecaj...ajd' i ne okreci se sine...i ja nauchih da se smejem...sad mogu da shetam polako...
 
Derer, život uopšte. Tema je da napišeš ono što znaš kada ti se stvori taj izraz pred očima, naravno tvoj život..... ali da li je on različit od života mačke iz komšiluka? Pa onda i njen.....

Sad se zamislih šta bih sama mogla da napišem.

Postoji gomila stvari koje bi ga mogle odrediti ali život - bez ogorčenja, točak koji pravi samo jedan krug. Ne možeš ispasti jer ima svoju gravitaciju..... uvek me podseti na točak :? čak i kada trčiš unazad on je uvek brži jer si ti tako sitan stvor koji puzi po njemu..... i kako krenemo sa tla; tlo nas, pre ili kasnije, opet sačeka. Pitanje je samo ko brže trči unazad, ali i za to nije jasno da li je dobro..... po nas.
 
Sehnsucht:
Ajde mala pricica o ovome? Jel veliki bol dobra, ili losa stvar?
Po kom osnovu misliš da li je dobra ili loša stvar?

Bol je znak da nešto nije u redu sa tijelom, i po osnovu zdravlja dobro je da znam ako nešto nije u redu jer onda možda uradim nešto povodom toga.

Veliki bol kida misli, ubrzo počinje da izluđuje, tijelo je u grču, luči se neki čudni znoj... nimalo prijatna pojava.

Ako pitaš da li se u velikom bolu može uživati sa sigurnošću mogu da kažem da je to nemoguće i da je umišljanje i to da se može u umjerenom bolu uživati... po osnovu uživanja je loša stvar.

Po osnovu prosvjetljenja je dobra stvar jer slika svijeta postaje nekako jasnija...
 
Maravilloso:
Po kom osnovu misliš da li je dobra ili loša stvar?

Bol je znak da nešto nije u redu sa tijelom, i po osnovu zdravlja dobro je da znam ako nešto nije u redu jer onda možda uradim nešto povodom toga.

Veliki bol kida misli, ubrzo počinje da izluđuje, tijelo je u grču, luči se neki čudni znoj... nimalo prijatna pojava.

Ako pitaš da li se u velikom bolu može uživati sa sigurnošću mogu da kažem da je to nemoguće i da je umišljanje i to da se može u umjerenom bolu uživati... po osnovu uživanja je loša stvar.

Po osnovu prosvjetljenja je dobra stvar jer slika svijeta postaje nekako jasnija...
Slazem se sa ovim post-om.
Pitam zbog onoga: Najvise sto zivot moze da ponudi su dobar sex (ok) i veliki bol (sto bas bol, moze velika ljubav, sreca, zdravlje, nesto u cemu uzivamo).
 
Maravilloso:
Po kom osnovu misliš da li je dobra ili loša stvar?

Bol je znak da nešto nije u redu sa tijelom, i po osnovu zdravlja dobro je da znam ako nešto nije u redu jer onda možda uradim nešto povodom toga.

Veliki bol kida misli, ubrzo počinje da izluđuje, tijelo je u grču, luči se neki čudni znoj... nimalo prijatna pojava.

Ako pitaš da li se u velikom bolu može uživati sa sigurnošću mogu da kažem da je to nemoguće i da je umišljanje i to da se može u umjerenom bolu uživati... po osnovu uživanja je loša stvar.

Po osnovu prosvjetljenja je dobra stvar jer slika svijeta postaje nekako jasnija...
А зашто мислиш да се овде говори о физичком болу? Па нисмо на форуму Медицина...
 
Ljudi slepo grabe bilo sta:komunizam,prirodnu ishranu,zen,balet,hipnotizam,grupnu terapiju,biciklizam,lekovito bilje,katolicizam,dizanje tegova,orgije,putovanje,povlacenje u sebe,vegetarijanstvo,Indiju,slikanje,pisanje,vajanje,komponovanje,dirigovanje,ranac na ledjima,yogu,sparivanje,kockanje,alkoholisanje,gluvarenje,hladan jogurt,Betovena,Baha,Budu,Isusa,heroin,sok od sargarepe,samoubistvo,odecu rucne izrade...a onda se sve to raspadne u nista.Ljudi necim moraju da se zabave dok cekaju na svoju smrt.Bar nije lose imati izbor.
 
MRSAVA:
Ljudi slepo grabe bilo sta:komunizam,prirodnu ishranu,zen,balet,hipnotizam,grupnu terapiju,biciklizam,lekovito bilje,katolicizam,dizanje tegova,orgije,putovanje,povlacenje u sebe,vegetarijanstvo,Indiju,slikanje,pisanje,vajanje,komponovanje,dirigovanje,ranac na ledjima,yogu,sparivanje,kockanje,alkoholisanje,gluvarenje,hladan jogurt,Betovena,Baha,Budu,Isusa,heroin,sok od sargarepe,samoubistvo,odecu rucne izrade...a onda se sve to raspadne u nista.Ljudi necim moraju da se zabave dok cekaju na svoju smrt.Bar nije lose imati izbor.

sažeto i tačno ....
 
Hellen:
А зашто мислиш да се овде говори о физичком болу? Па нисмо на форуму Медицина...
Prosvjetli me malo tom pričom o nefizičkom bolu... Nijesam znao da to postoji...
Znam za patnju... a patnja nema nikakve nužne veze sa bolom.
 
MRSAVA:
Ljudi slepo grabe bilo sta:komunizam,prirodnu ishranu,zen,balet,hipnotizam,grupnu terapiju,biciklizam,lekovito bilje,katolicizam,dizanje tegova,orgije,putovanje,povlacenje u sebe,vegetarijanstvo,Indiju,slikanje,pisanje,vajanje,komponovanje,dirigovanje,ranac na ledjima,yogu,sparivanje,kockanje,alkoholisanje,gluvarenje,hladan jogurt,Betovena,Baha,Budu,Isusa,heroin,sok od sargarepe,samoubistvo,odecu rucne izrade...a onda se sve to raspadne u nista.Ljudi necim moraju da se zabave dok cekaju na svoju smrt.Bar nije lose imati izbor.

Ljudi da, covek ne.
 

Back
Top