za Dr

N

naravno

Gost
imam problem sa kojim zivim vec par godina.imam 26 god.oko bradavica na dojkama imam dlacice koje su tamne i podugacke.ne radi se o par dlacica,nego ih je malo vise.rado bi ih uklonila ali ne bih volela da to radim na svoju ruku.jako mi je neprijatno zbog ovog problema.nadam se da imate neki savet za mene.unapred zahvalna!
 
nece li seckanje makazicama samo pospesiti njihov rast.ne bih zelela da uradim nesto sto nije bezbedno.postoje li ikakvi lekovi hormonlanog tipa koji resavaju to.anti-baby pilule mozda?bas sam ocajna.
 
Antibebi pilule u ovu svrhu ne treba uzimati bez konsultacije sa ginekologom!!!Mozda i postoji dizbalans polnih hormona,pa se dlakavost javlja zbog toga,al to mora da bude verifikovano,a onda ,eventualno,ako je ozbiljniji poremecaj,daju se hormoni,ali pod nadzorom ginekologa!!!Medjutim,u tim slucajevima se radi o GENERALIZOVANOJ DLAKAVOSTI MUSHKOG tipa,a ne samo o regiji koju navodite!!!Javite se ginekologu!
 
znaci jedini siguran i bezbedan nacin je seckanjem tih dlacica makazicama?cula sam nesto o cupkanju pincetom.da li je tako nesto preporucljivo?
 
To je jako osetljiva regija,a pri cupkanju pincetom,moze da dodje do tzv.folikulitisa,tj.zapaljenja korena dlake ,a to se manifestuje bolom,crvenilom,nekada gnojenjem!!Mislim da je puno lakshe seci dlacice,efekat je isti(i one cupkane pincetom rastu ponovo),a postupak nije bolan!!!
 

Back
Top