Da li da se branim ili da pustim da me gaze???

Uh...ovi poslednji postovi me bash naterashe na razmishljanje...i shto ih vishe chitam sve vishe mi se chini da cu da robijam zbog neke sledece situacije. Kapiram ja da je svakom svoja muka najveca, i da se ljudi snalaze... Ali mora negde postojati granica. A ako je nema napravi je sam. Mnogo me zabole kako ce ko da komentarise, ako cemo pravo onda u takvim situacijama treba da reaguje kasirka, ili obezbedjenje...a poshto nisu, dajem sebi za pravo da se branim kako znam i umem. I ako nishta, bar sam 100% sigurna da sam joj digla pritisak, i sledeci put kad me vidi da chekam u redu ili ce da ispostuje red ili ce opet isto da prodje.
 
Svi se mi gnusamo pravila (manje ili vise), ogranicavaju nas da se pokazemo u punom svetlu nase slobode. Pravila ponasanja odredjenog drustva ili nacije (naroda) kontinenta ili plemena postoje da bi uredili odnose izmedju ljudi koji su trenutno u toj ""zajednici"".

Mislim da postoje nepisana i pisana pravila (bon ton) opsteprihvacena bar na Evropskom kontinentu...... U Africi je verovatno drugavcije.

Zalasno je sto postovanje i zadubljivanje u ta pravila vodi direktno inkviziciji :lol::lol::lol::lol::lol::lol::razz::razz::razz::razz:
 
crnaafrika:
u nasoj zemlji nema pravila, smrdljivi ulaze u autobuse, trojkasi kupuju ispite a svaki (ponavljam svaki!!) pusac baca pikavce na ulicu ne razmisljajuci da li neko to treba da pocisti. BON TON TREBA UVESTI U OBDANISTA PA U SKOLE PA U FAKULTETE i to kao obavezan predmet

treba, treba,
i da ima i praktican deo :

da se od ucenika i studenata organizuju ""milicije"" (nesto ko hitler jugen) i da idu po gradu i da one koji ne primenjuju bon ton biju njegovim lukzuznim izdanjem sa debelim povezom!!!!!!!!:wink:
 
situacija is the following. vasa koleginica napusta firmu. vasi poslovi su medjusobno povezani (sto ona ne uradi morate vi, itd), sedite u istoj kancelariji i vec vise od mesec dana trpite teror.
riba je seljancura generalno, a u ovom slucaju to se odrazava na vas tako sto je resila da poslednjih mesec dana provede praveci frimi zanosan telefonski racun (a sve u privante svrhe) i ne radeci nista zivo. razgovori se obavljaju glasno i non stop, tak oda ne mozete da radite.

kada joj ljubazno, nakon mesec dana trpljenja kazete da prekine i da vise ne mozete da radite - ona odgovara - briga me ja hocu da se osvetim firmi, i pride vam uvaljuje osecaj krivice (kao mi smo ortaci) za slucaj da je prijavite direktoru.

pitanje je: kako joj jebati mater?
sva sredstva dozvoljena* - pustite masti na volju.

* za taisu i ostale sto zele da lece dobrotom - molim vas nemojte citati ovaj post.
hvala.
 
Tako je meni neki matorac sr.o za parkiranje kola i slagao neke stvari u trku - pre neku godinu. I tako je vreme prolazilo...

Opet se ponavlja prica, ali sa njegovim debilnim povodom. Humor u prici je sto ovoga puta nisam pustio da to tako prodje, vec sam poceo svasta i glasno da mu govorim, nasred ulice u kasne sate da je sve zvecalo, a on mucenik kako mu pridjem sve na "vi", a kada se odaljim "videces TI" - tako sam ga cimnuo jedno 4 puta i sada prelazi na drugu stranu ulice kada me vidi.

A ovo za redove - nemam reci.
 
Ja licno reagujem u zavisnosti od raspolozenja u datom momentu.
Neki put mi je sve jedno,
neki put zbijam salu tipa '' Dajte meni da zavrsim taj vas poslic, a vi sedite i odmorite...'' ,
ili, nahuskam ostale obracajuci im se prenerazeno tipa: '' MIslim da nas ovaj/ova z....''
a kada mi dodje zuta minuta onda.... se ne obazirem ni na mesto ni na doticnu osobu, bez obzira na posledice.
 

Back
Top