AUSTRIJA

GorKak

Početnik
Poruka
18
Treba mi vasa pomoc ljudi...imam problem ne mogu da nadjem povoljan smestaj u Becu!Svi grupni aranzmani su od 5 dana trajanja a ja bih da ostanem najmanje 10 dana.Gde ste vi odsedali u Becu? Surfujem po netu danima ali znam da cu najpotrebnije info dobiti od vas koji ste vec bili, unapred hvala!!!!!
p.s. samo sto jeftinije varijante molim.....
 
Imas hostel na 500 m od Westbanhof, ne znam kako ze zove, ali pitaj na informacijama na stanici kad stignes. Visekrevetne sobe, ali svega 15 eur dnevno. U gradu inace pravi hotel neces naci ispod 70. Ako ti je to puno, onda sednes na metro i odes do ZADNJE stanice
sve jedno u kom pravcu, znaci da budes van grada. Tamo ces naci panisone za cca 30 eur. Ja sam spavao dole kod aerodroma Schwehat,za 29 eur. Sasvim udobno. Pa nemas ni kod nas za te pare dobar hotel.

Eto, to je to !
 
Mi smo u Becu nasli stan (na netu). POstoji udruzenje stanodavaca, samo ne mogu da nadjem trenutno tacan naziv, i uglavnom je uslov da iznajmis na najmanje 3 dana. Mi smo placali stan 60 evra dnevno- moglo je da se smesti 2.
 
Ovo je KORISNA info, prvi put cujem za to, mada sam malo sumnicav, da ce da vam daju za samo tri dana, Znam da tako nesto funkionise u Budimpesti, ali u Vienni !? HMM.....
Ja nisam mogao da iznajmim stan, jer nisam imao radnu dozvolu, i stanodavac NE SME da izda stan nekome ko je ilegalac. Mnogo su uvrnuti Austrjanci, ma ne vole ni Nemce, a kamoli strance.

@ za Mobilni Doci cu svakako, krenem od moga juga, pa polako od ostrva do ostrva.
Bio sam do sada samo na Tiri ( ops Santorini ) , Milosu i Krfu od ostrva. A volim sve da vidim. Nisam vise u kondiciji za podvodni ribolov, godine, nezdrav zivot... su ucinile svoje. I dalje mogu da preronim olimpijski bazen, ali popreko, pre sam mogao iz skoka i po duzini.

A sto kazes za Rent a Car, mamicu im njihovu, ovde na kritu placaju samo 600 eur, plus 20 eur za svaku nedelju, ako radis. Znaci cca 700 , plus, mozes da peres kola uvece, ili da das neki transfer, i za to daju 10 eur za cca 2 sata. Znaci, kad bi radio od 9 do 21, SVAKI DAN teoretski bih mogao da zaradim tih 1000. Pitanje, koliko bih dugo izdrzao. I za pranje casa, ovde ne daju vise od 20 eur, recimo za tri sata uvece od 10 - 01, ali bude to uglavnom cetiri sata. Lepo to zvuci, teoretski navuces 1600, ali treba to i izdrzati.

Ma dosao bih ja na Skiatos, da malo promenim, ali GAJDURI , zaljubio sam se, i to neces verovati, u Grkinju ( pored svih onih radodajki Skandinavki ). I sad IAA, IAA...
 
Diabolo, stvarno postoji. Ja sam se baš iznenadila kada su nam dali ključeve, onako, bez čak ikakve garancije s naše strane, znači dokumenta nam nisu proveravali. A i ključ smo ostavili, posle 3 dana, u sandučetu. Ja sam se šokirala da neće doći da provere ništa. Ustvari, ipak smo pri rezervaciji ostavili broj kartice, ali opet... I stan je bio na 5 minuta od Westbahnhoffa.
 
8. bezirk ti je dobar....blizu je gradu tj. tu si , i svugde mozes peske..a nesto je jeftinije ...+ oni su imali one Nokiine bicikle na svakih 100 m....ubacis 2e i vozis se po gradu...Kada zavrsis, samo ostavis bicikl bilo gde na mestu za bajseve..i uzmes natrag ta 2e...
 
Zavisi koliko misliš da platiš....

Po meni je najbolje rešenje okolina Goethe strasse.
Tu stižeš bilo da dolaziš vozom na West bahnhof, bilo da stižeš sa nekim od naših gasterbajterskih autobusa, a i ako stižeš avionom, opet bus sa aerodroma staje tu.

Onda ti je u okolini SVE !
I srpska crkva, i kafana '' Kod lepe Brene '' ,desno od izlaska sa stanice, i prijateljice noći, levo od izlaska, i pešačka zona pravo od izlaska....

Imaš vrhunski Ibis hotel preko puta za cca 70 eur, zavisi da li je u toku neki veliki sajam, a imaš i hostele po 15 eur na 500 metara odatle...

Kupiš dnevnu kartu za metro, uzmeš mapu i piči....

http://www.wien.info/wtv/plan/altstne.html

Nemoj propustiti Schonbrunn, to obično svima promakne, čak i turističkim vodičima

25247475.DSC05804_fix.JPG
 
Obavezno poseti Schonbrunn,Gloriette,Katedralu Stepfandom,Belvedere,Hofburg i ulicu Mariehilfestrasse,gde su smestene najbolje prodavnice i gde je najveca rasprodaja.Obidji njihovu boemsku cetvrt Grienzig (ne znam da li sam dobro napisala)gde se nude svi proizvodi od grozdja i domaci sirevi kobasice,hleb i namazi.Cene su ok.Prater nije nista posebno ali eto posto je simbol grada,provozaj se!Mozes da kupis nedeljnu kartu koja vazi za sav prevoz u gradu i ne pokusavaj da se svercujes:)Na zalost ja sam dobila vizu na samo nedelju dana,(stigla sam u nedelju uvece,a krenula kuci u petak),tako da me nije zakacio vikend i lud provod u gradu.
Bez obzira na to Bec je zaista lep grad,stari grad bez nebodera,prljavstine i nekulture.......
 
Beč je tako divan grad! ja sam bila 3 puta i otišla bih opet momentalno! znam da su agencije koje imaju Beč u ponudi JOVIĆ,AHERON,ŠUMADIJA,HALO TOURS... ja sam išla preko škole sva 3 puta.
 
Ako mozes da dobijes vizu, najbolje je u privatnoj reziji. Npr, putovati autobusom (najjeftinije), iznajmiti stan, ima par udruzenja stanodavaca na internetu, najmanje 3 dana je uglavnom i meni se dopada ta varijanta, kao kod kuce. Oko 60 eura je ceo stan za 2-3 osobe, imas sve, cak i masinu za ves, peglu itd.
 
Ne bih se slozio da je Bec toliko cist grad,najvise zahvaljujuci Turcima,Rumunima...i delimicno na zalost nama!Delovi grada gde nema Turaka su stvarno cisti,kad sam trazio Louis (prodavnica moto opreme) koja se nalazi na Kagranu,nisam video ni jedan papiric,najgori je naravno 16-ti bicirk!Bio sam 20 dana i obisao ga skoro celog,svaki dan sam bukvalno lutao i vozao se tramvajem i busom,kad vise nemam pojma gde sam,nadjem prvu stanicu metroa,i vratim se kuci,inace gradski saobracaj je organizovan do savrsenstva(ukoliko je to uopste moguce)!
 
moto:
Ne bih se slozio da je Bec toliko cist grad,najvise zahvaljujuci Turcima,Rumunima...i delimicno na zalost nama!Delovi grada gde nema Turaka su stvarno cisti,kad sam trazio Louis (prodavnica moto opreme) koja se nalazi na Kagranu,nisam video ni jedan papiric,najgori je naravno 16-ti bicirk!Bio sam 20 dana i obisao ga skoro celog,svaki dan sam bukvalno lutao i vozao se tramvajem i busom,kad vise nemam pojma gde sam,nadjem prvu stanicu metroa,i vratim se kuci,inace gradski saobracaj je organizovan do savrsenstva(ukoliko je to uopste moguce)!
Verovatno si u pravu.Ja na srecu nisam zalazila u te prljavije delove grada!
 
Ljudi Bec je zakon....zivela sam u Austriji tri godine,u Niederosterreich pokrani,glavnom gradu St Poltenu,ali kad god sam imala i malo frei Zeit,uhvatila bih prvi voz..i pravac Bec..The world is mine...
Ono sto cini ovaj grad tako posebnim je to sto svak put imam osecaj kao da pocinjem iz pocetka da ga otkrivam...istrazujem sve njegove strane...
Nocni zivot..uh...ne znas odakle da pocnes,ima svega,od latino klubova gde uglavnom sreces tamnopune maco tipove,do onih fancy,haus,tehco mesta...Moulen rouge,pa naravno i nasih Srpskih-bez nas nista...
ma ljudi...Bec-znaci,grad kulture....istorije,spoja modernog i tradicije...
poz.........:)
 
Ja sam išla sa Fudeksom, imali su odličan prevoz, ne znam da li trenutno voze tu liniju. Naravno, NE do aerodroma, nego do zapadne železničke stanice.
A SIGURNO ide Oli tours iz Šapca,često vidjam taj bus u Beču. Zovi stanicu pa pitaj.....
 

Back
Top