AUSTRIJA

Uskoro putujem u Bec za novogodisnje praznike,pa mi trebaju vasi predlozi i iskustva.Procitala sam negde na netu da postoji mogucnost kupovine jedne karte koja vazi 3 dana,sluzi za sve vrste prevoza i pruza mogucnost popusta za muzeje.Da li je neko koristio ovo i da li moze nesto vise da mi kaze o tome ??
Ocekujem i vase predloge sta da ne zaobidjem u tih 5 dana boravka!!!
 
Stvarno ne znam to za karte,ali ti mogu reci sta nikako da ne propustis!!!
Na prvom mestu dvorce Schonbrunn i Belvedere,zabavni park Prater,kulturni centar Hunderwasser,krtarenje Dunavom,naravno setnju Grabenom,tu ti je i Hofburg,Rathaus,crkva Sv. Petra i Sv. Stefana,prirodnjacki muzej,parlament,operu,Karlovu crkvu.... Mozes i Grinzing,to je njihova Skadarlija... I,naravno,nemoj da propustis da probas saher tortu... :)
 
ja sam isla preko skole u Beč (3 puta), imali smo nedeljnu kartu za prevoz. Pretpostavljam da to može da se kupi na većini metro stanica. Ali ne sećam se da smo imali neke popuste za muzeje. Obiđi obavezno Karlovu crkvu,crkvu svetog Stefana, Hofburg, Šenbrun (tj. Šonbrun). Meni su zanimljivi spomenici znamenitih ličnosti, oni su po rasuti po raznim parkovima,ali na mapama je uglavnom obeleženo gde je koji. U Hofburgu je kraljevska riznica i muzej carice Sisi. Obavezno idi u Belvedere,tu se nalazi čuvena slika Gustava Klimta, 'Poljubac'. U prirodnjačkom muzeju je 'Vilendorfska venera'. Hundertvaserhaus je jako zanimljiva! Prater možeš slobodno da preskočiš jer će biti mnogo hladno za vožnje,a i nije ništa spektakularno,bar meni...
Blago tebi što ideš u Beč! Meni je to najdivniji grad na svetu!
 
Uskoro putujem u Bec za novogodisnje praznike,pa mi trebaju vasi predlozi i iskustva.Procitala sam negde na netu da postoji mogucnost kupovine jedne karte koja vazi 3 dana,sluzi za sve vrste prevoza i pruza mogucnost popusta za muzeje.Da li je neko koristio ovo i da li moze nesto vise da mi kaze o tome ??
Ocekujem i vase predloge sta da ne zaobidjem u tih 5 dana boravka!!!

Postoji takva karta za prevoz koja ukljucuje i besplatan ulazak ili popust za muzeje, ali treba dobro da preracunas koliko se to isplati (obicno kosta oko 35 eura).
Meni se samo isplatilo u Parizu - bilo je leto i ta tri dana sam jurcala od jutra do mraka da bih sto vise videla.
Inace u Becu imas mogucnost kupovine dnevne karte za gradski prevoz (u stilu onih nekagasnjih karti za vise voznji za GSB) koja ima mislim 6 otsecaka gde se presavije i ponisti svakog dana - moze da se koristi za vise osoba koje naravno moraju da idu zajedno (ponisi se onoliko otsecaka koliko ima osoba). Ova varijanta mi je prosle godine bila najisplativija posto sam isla pred Bozic pa je bilo previse hladno za veliku "jurnjavu" od muzeja do muzeja.
 
Pozdrav!

Nisam sigurna da vec neko nije pisao o Becu, samo meni prvenstveno treba pomoc u vezi informacija oko transfera.
Naime, uplatila sam aranzman za Bec a tranfer od aerodroma do hotela (i nazad) sam preuzela na sebe. Agencija mi je trazila (za 2 osobe) nekih 80 eura za gradski prevoz, a oko 100 eura za posebno, privatno vozilo. U potrazi po netu sam nasla cak broj neke agencije u kojoj se rezervise transfer (tipa taxi) i tu je cijena oko 60-70 eura. Da li su stvarno tako visoke cijene prevoza (s obzirom da sam vidjela da je udaljenost aerodroma do zeljenog hotela 15 km) i koliko mi je sigurno da rezervisem i uplatim to putem interneta? Da li mozda da se oslonim na taxi? Nekako, znajuci nas narod kako to radi, mislim da bi me tek tu "odrali" :)
Da li mi neko moze nesto predloziti ili prenijeti svoje iskustvo?

Takodje, voljela bih da mi kazete sta predlazete da se obidje za 5 dana. Individualni je obilazak, pa ako imate i predlozite mi nekog vodica. Cula sam informaciju za neku nasu zenu tamo koja za dnevni obilazak trazi 100-120 eura. U poredjenju sa Rimom ovo je duplo skuplje?!
Misljenja sam da uzmem vodica odmah prvi dan, da nas uputi malo u grad, pokaze smjernice i glavne stvari i da narednih dana mi uzmemo mapu i sami idemo gdje nam je volja.

Bicu zahvalna na svakoj sugestiji i svakoj vrsti pomoci!

Unaprijed hvala!
 
Da li je neko išao turistički u Hallstatt?
Kada sam ga video na slici (i gradić i jezero) malo je reći da sam odlepio :D
A nešto nisam primetio da turističke agencije u Srbiji imaju njega u ponudi...
Gde bih mogao da nađem jeftin smeštaj i hranu na par dana (van sezone/praznika u neko "neutralno" godišnje doba tipa proleće/jesen)? Koja je cena krstarenja/vožnje jezerom?
 

Back
Top