Неутралност као независност

Cossack

Gost
Poruka
1.609
Пре неки дан сам видео Чеду Антића како носи књигу „Неутралност као независност“ написану на енглеском.

У исти мах сам помислио: „Човече, па то нема шансе“.

Ова идеја потиче од скорашње тврдње Коштунице да Србија не треба да улази у НАТО.

Неке од ових питања су лепо дати у колумни Ђока Кесића http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=20253

Имајући све у виду, занима ме шта ви мислите. Да ли је и Слоба желео некакву "војну неутралност"

Да ли је у оваквим условима могућа некаква војна неутралност?
 
KoscheiBesmertnii:
Ма то ме опет враћа на ону тезу о "кући на сред пута".

Да, управо зато и кажем да нема шансе за то.

Коштуница је против НАТО-а и тражи од свих да то подрже, што ће наравно бити тешко (пре свега због ЕУ), али би се многи противили чак и да то није услов за ЕУ.

То јест, овде има много послушника, добронамерних или не, то је друго питање.

Коштуница нешто ради, то је сигурно. Ја у њега имам велико поверење.

По некој мојој филозофији :roll: у политици постоји време када човек треба да буде
дипломата, када ратник, а када песник. С тим што бити ратник не значи аутоматски и заратити. Дипломатија уме да буде много опаснија.
 
Derer:
Za ulazak u NATO mora da se ide na referendum a to ovde nece ni danas ni sutra ni za 100 godina
proci.
Tako da je potpuno bezznachajno da li i ko se zalaze za ili protiv od politichara za ulazak u NATO pakt.Oni svojim:"zalaganjem"nece promeniti realnost.

Гледао сам неки документарац о бомбардовању где је Черномирдин рекао да је Блер тражио копнену инвазију...

Зашто мислиш да ћемо имати избора? Када не бисмо имали ДСС, све остале странке "демократског блока" би лако подлегле притиску са запада и пристали бисмо ми на све, и на широку војвођанску аутономију, и на то да Војводина постане европска регија и да са пасошима идемо тамо.. :roll:, и да се Српска укине...

Кад ови натовци крену да те черупају... нема краја...
 

Back
Top