ajmo jovo nanovo al ovaj put javno - glasači

da li trebaju da glasaju samo postavljači fotografija?


  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .

xiaoyu

Domaćin
Poruka
3.755
Da li smatrate da treba da glasaju samo postavljači fotografija?

bug.gif
 
divlja:
Ne ne ne ne ne ne! :-)

Jos je najbolja fora da odradimo marketing za takmicenje i da dovucemo celi forum na glasanje. :lol:
Ako ste za, ja cu to da odradim. 8-)

ali onda bi bila josh bolja fora da se ne zna ko je koju fotku postavio .. da to zna samo onaj koji rachuna i postavlja galerijena bucketu... znachi da fotke shaljemo ( na primer) mikiju, putem PP-a , pa ih onda on lepo postavi ... a mi glasamo onda za fotku koja nam se svidja a ne za osobu. Eto mislim da to zahteva ,malo vihse rada ali zanimljivo je.
 
ja sam za duletov predlog, da se ne zna cija je fotka...
doduse ko se malo bolje razume moze da provali kojim je aparatom slikano, pa da suzi izbor...
....na osnovu boje, ulazne dinamike(odmah se vidi ko slika dSLR.om), suma, i td......

inace ja sam za to da moze svako da glasa.... glupo bi bilo da npr. Duska koja nije stavljala slike na Vodi bese, ne moze da glasa....

ova nova anketa nema smisla, Slobina skola, kad ce treci krug , ja cu drugi da preskocim....
 
Definitivno odbijam da glasam ali pristajem i na ovu varijantu ako treba! svaku fotku cu da sirfiriram na primer "FIBI4" i niko nece znati ko je u pitanju......;)



Dulle_Bagljas:
ali onda bi bila josh bolja fora da se ne zna ko je koju fotku postavio .. da to zna samo onaj koji rachuna i postavlja galerijena bucketu... znachi da fotke shaljemo ( na primer) mikiju, putem PP-a , pa ih onda on lepo postavi ... a mi glasamo onda za fotku koja nam se svidja a ne za osobu. Eto mislim da to zahteva ,malo vihse rada ali zanimljivo je.
 
Pristajem i na to, mada, nesto mi govori da cu uvek ja pobediti, ne znam zasto. U svakom slucaju HVALA na poverenju.

Salim se, mislim da preterujemo, od jedne lepe zamisli toliko smo sve zakomplikovali da je to neverovatno. Ajde lepo da nastavimo po starom, ko se stvarno bavi namestaljkama nek mu je na cast i neka uzme sve nagrade koje smo dodelili, a mi da postavljamo slike i "takmicimo " se za svoju dusu.

Moj naveci uspeh do sada je bio cetvro mesto i nije mi krivo ako zbog nekoga nisam bio na trecem. Moramo se sloziti sa glasanjem, makar i ako sumnjamo u nesto, inace sve ovo nema smisla.

Zbog toga predlazem:
  • ostaje sve po starom
  • virtualno se druzimo
  • virtualno se ne svadjamo
  • glasamo 123 ili 135 svejedno je jer krajnji redosled ostaje nepromenjen
  • nema nikakvih negativnih poena, jer glasamo za najbolje a ne za najgore
  • vise ne gubimo vreme na ovakve rasprave (ja od ovog trenutka ne ucestvujem u raspravi, pristajem na sve sto se dogovorite, a ako preteramo jednostavno vise ne ucestvujem)
  • .....


bruno.konti:
ma kakve sifre, samo broj.. stim sto je to dosta komlikovano, najbolje da ti pustimo mail..
otvoris skines, dignes, napravis tabelu da znas ko je ko, tu ubacis pojeni, i posle publikujes, a kako onda mi da ti se oduzimo za to?? tu ima posla...
 
Postajete pomalo paranoicni ,ajde da pokusamo da sistematizujemo zelje:
(nije nova anketa samo razmisljanje)

Normalna procedura je sasvim suprotna od one za koju se zalazete,
i u slicnim situacijama bi bila da ucesnici uopste ne mogu da glasaju,
vec to radi unapred odredjeni ziri (jedan ili vise ljudi) ili publika a imena autora i radova su javna.

Obzirom da nas je malo (oko 20),i ucesnika i posmatraca,a da bi prosirili krug zainteresovanih i buducih ucesnika,odlucili smo da svi imaju pravo glasanja i ocenjivanja radova,racunajuci na nase moralne kvalitete i vrline koje smo do sada iskazali .

Predlog Divlje je izuzetno kvalitetan,povecanjem broja posetilaca,povecace se i broj ucesnika,zainteresovanost za forum,mozda i nagrade,ako nista drugo, daleko
veci broj ljudi ce videti nase slike,sto je i jedna od osnovnih pokretackih stvari u fotografiji - prikazivanje postignutog kvaliteta slika.

Sto se tice povecane administracije,mislim da za to nema nikakvih problema, i da ovde ima dovoljno clanova koji to mogu i hoce rado da ucine.

U suprotnom ,odlukom o zatvaranju u uzan krug ljudi,nasa tema ce se veoma brzo sama po sebi smanjiti i ugasiti.
 

Back
Top