ITALIJA - Sicilija, Sardinija, Kalabrija

takodje,pricam iz iskustva,da mozes i sam da obilazis,za malo vremena,sa knjigom,ako znas dobro da se organizujes,ako se dobro snalazis u prostoru...Kupis knjigu,obicno u takvoj knjizi imas i mapu grada,proucis,procitas i naucis iz knjige to sto bi ti vodic ispricao...mnogo jeftinija varijanta,a pretpostavljam da je novac bitna stavka(posto je i ovo putovanje za Milano za male pare preko crkve,ali to samo pretpostavljam,jer Pera kojot nije naveo)...u svakom slucaju stvar izbora,ja postujem i to sto neko voli da ide sa vodicima,samo meni to oduzima mnogo vremena,a i vise novca...nego skrenuli smo sa teme,Pera kojot je pitao za sightseeing,a niko mu jos nije naveo ni jednu znamenitost koju treba da poseti...
 
necu tamo imati organizovanog vodica, niti cu ga sama unajmiti

kad sam pre neku godinu mogla da se snadjem u Parizu, mogu i u Milanu
i da, idem preko TAIZE-a

nadam se samo da i u Milanu postoji tako efikasni metro kao u Parizu, jer smo tamo za 15min mogli sa jednog na drugi kraj grada da stignemo
vazno mi je samo da znam sta to treba da vidim , a lako cu se ja tamo snaci da to i pronadjem
 
Ja sam bila prosle godine, na zalost samo dva dana. Obavezno mozes da pogledas njihovu glavnu zeleznicku stanicu, koja je zaista ogromna, ja sam stvarno dozivela sok kada sam stigla (vozom), kazu da je to najveca stanica u Evropi. Nikako ne propusti milansku katedrali, na zalost bila je u renoviranju kada sam ja bila tamo, pa tu je i cuvena milanska skala. Inace, sam centar mene je jako podsetio na Knez Mihajlovu (naravno to neces zaobici). Metro im je odlica, za 10 minuta stizes sa jednog kraja grada na drugi. Ma, divno. Italijani obozavaju da pricaju i to veoma brzo.
Uzivaj.
Zar nije otkazano to putovanje preko crkve?
All the best
 
Brosure mozda jesu jeftina varijanta, ali knjige sigurno nisu.

Svaka knjiga nije ispod 10 E. Ako se kupuje knjiga za svaki objekat (sto je inace jako lepo za imati kod kuce), ako imas toliko para da sve ispratis.

Bas bi bilo lepo videti te Super Girl u Kairu kako ides sa brosurom od muzeja (drugog po velicini u svetu) do recimo piramida, gde bi te sigurno negde izmedju "progutao mrak". :)

Ne smatram sebe najpametnijom, pa volim nesto i od drugih da cujem i naucim. :)

Inache, ako je prica o shopingu, to je druga stvar i nema veze sa gore pomenutim objektima.

Italija je preskupa, a firme kao sto su kod nas Benetton, Naf naf i sl, su tamo trecerazredna klasa tako da nije tako skupo.

Pozdrav. I pisi kako je bilo.
 
Silver girl,ja pricam o knjigama koje obiluju informacijama o turistickim atrakcijama u jednom gradu,i kojih imas na svakom cosku,trgu...u vecim gradovima,i to izdanja na vise jezika,a cena se obicno krece od 5-10 eura,dakle jedna knjiga,a ne brosura,u kojoj su ti opisane sve vaznije turisticke atrakcije!To iz iskustva pricam,jer posedujem vise takvih knjiga i najcesce tako obilazim gradove.
Sto se Kaira tice,nisam bila,ali sam bila u mnogim svetskim metropolama(Prag,Istambul,Budimpesta,Sao Paolo,Dubai...)i vecinu sam ih obisla na ovaj nacin-bez vodica,sa knjigom,pa smatram da je moguce za par dana obici na ovakav nacin grad,upoznati kako grad dise,tj upoznati dusu grada i ljude,a ne voziti se autobusom sa vodicem...opet stvar licnog izbora.
Pa i Milano nije tako velik grad da se ne mozes orijentisati bez vodica,i sumnjam da bi te "progutao mrak" bez vodica.Nema smisla onda ni ici na ove ture preko crkve(TAIZE)ako zelis vodica,jer ga tu neces dobiti,a opet,steta bi bilo propustiti za male pare takva putovanja,tj takve destinacije
 
ja sam zivela u riccione odmah do riminija
sta treba videti?pa ono klasika :italija u minijaturi,otici do kafica akvarijum,diskoteka prince ako volis fensi mesta,to je mali gradic samo da znas,da jedes piadine(to je regionalni specijalitet),da poljubis nekog italijana:lol: zezam se,i tu negde u riminiju se cezar iskrcao kad je rekao kocka je bacena,sta jos...san marino pa da on je tu blizu...obozavam italiju oooo NOSTALGIA
 

Back
Top