ITALIJA - Sicilija, Sardinija, Kalabrija

Ja sam bila i super je, Taormina na Siciliji, najlepsi grad na svetu, zato bi mozda najbolje bilo da budes u Tormini ili blizu Taormine, jer je tamo duh Sicilije. Mesina je ok, ali ni blizu pomenutom... Obavezno idi, nemas pojma sta ces propustiti ako ne odes...
Pitaj ako te jos nesto zanima...
 
mas:
Molim sve one koji su letovali u ovom delu Italije da napisu svoje utiske. Idem sa dvoje male dece pa bi mi svaki savet dobrodosao. Hvala

U prvom momentu mi se ucinilo da je to negde na Siciliji.

Ali mi je bilo nepoznato.

Kasnije sam se setio da postoji takav gradic(cini mi se) blizu Lido di jesolo(Venezia)

Tamo sam par puta davno boravio.

Neznam za Caorle(nisam bio)ali meni se svideo Venecijski zaliv.

(tu verovatno pripada i Caorle)

Zivahno je,

plaze su dugacke,pescane,razni sportovi se praktikuju na plazi,

nikada nije dosadno,

ima Turista iz svih krajeva Evrope ali dominiraju Slovenci,

postoje i razne animacije za decu i sve u svemu lepo organizovano i cisto.

Nocni zivot (barem meni) je 8+

U totalu stabilna 8.

Inace,

malo je skuplje nego na nekim drugim mestima.

Na Lido misli.

Pozdrav
 
pa nije fora ako ne znas jezik jer se restoran zove u prevodu "psovka" i fora je da te konobari napljuju zestoko ali toliko su istrenirani da niko ne ume da im odgovori
npr ti ulazis sa dragim a on vas docekuje:
dobar dan majmuni,e kretenu opet si dosao da jedes vidi kako si debeo,a sto si doveo ovu qrvu
ok mozda ti zvuci grubo ali meni je smesno:lol: ja nisam jela samo sam usla inace ambijnet je kockasti stolnjaci,na zidovima grafiti,onako hemijskom gosti zvrljali
aaa jeftine krpe...ko ce sad da se seti:D
pogledaj po centro commercialima,u centru je jako skupo,hhmmm ako se setim nekog imena trznog centra javicu promis,ipak je to bilo pre 5 god
 
Meni se Rimini nije svideo, plaza mi je bila grozna, neki crnio - sivi pesak pa more.Davno sam doduse bila.Ali ipak, ima se sta videti.Obozavam Italiju! Evo ti malo o Riminiju:

Rimini se sastoji iz dva potpuno različita dela: starog gradskog jezgra i prostranih plaža sa dugim šetalištem.
Stari grad, gde su skoncentrisani vredni kulturno-istorijski objekti, odlikuje se uskim uličicama i trgovima kao što su: Trg Kavur (Piazza Cavour), Trg tri mučenika (Piazza Tre Martiri) i Trg Ferari (Piazza Ferrari). Drugi deo grada se pruža u obalskom pojasu gde se nalaze široke plaže, šetališta, luka i brojni hoteli i restorani. Severno od starog grada nalazi se predgrađe San Đulijano (Borgo San Giuliano) gde je sahranjen filmski režiser Federiko Felini (Federico Fellini) i njegova supruga Đulijeta Masina (Giulietta Masina).
Pored brojnih fontana, manjih spomenika i drugih građevina, kulturno-istorijske vrednosti Riminija se mogu podeliti u sledeće grupe: ostaci rimske umetnosti, tvrđave i palate, verske građevine i muzeji.
Ostaci rimske umetnosti su: Rimski amfiteatar (Anfiteatro Romano) sagrađen u II veku pre Hrista; zatim Augustov slavoluk (Arco d’Augusto) podignut 27. godine pre Hrista u slavu rimskog imperatora Augusta (Augustus); Tiberijev most (Ponte di Tiberio) sagrađen 21. godine i Kuća hirurga (Domus del Chirurgo), odnosno arheološki ostaci Rimske kuće koja verovatno potiče iz II veka pre Hrista;
U Riminiju postoje brojne tvrđave i palate od kojih su najmonumentalnije: Tvrđava Malatesta (Sismondo zamak) koja je sagrađena od 1437. do 1446. godine po nalogu Siđismonda Malateste, lorda od Riminja, kao rezidencija i fortifikacijski objekat; Palata Arengo (Palazzo dell’Arengo) podignuta početkom 13. veka u romano-gotskom stilu, a nakon zemljotresea 1916. godine redizajnirana i obnovljena u neogotskom stilu; Palata vlasti sagrađena 1334. godine od kada je više puta podvrgavana arhitektonskim transformacijama; Palata Garampi (Garampi Palazzo) iz 16. veka, u kojoj je danas sedište gradonačelnika i opštine i Palata Gambalunga (Palazzo Gambalunga) podignuta početkom 17. veka koja zajedno sa bibliotekom (230.000 knjiga) predstavlja legaciju Alesadra Gambalunge (Alessandro Gambalunga) gradu Riminiju.
Verske građevine predstavljaju važno obeležje Riminija. Naročito se izdvajaju: Hram Malatesta iz sredine 15. veka koji od 1809. godine postaje Rimini katedrala (Rimini Duomo); Hram Sv. Antonija (Tempietto di Sant’Antonio) pravilne osmougaone forme podignut u drugoj polovini 16. veka; Crkva Sant Agostino (Chiesa di Sant’Agostino) u romano-gotskom stilu datira sa početka 13. veka, od kada je pretrpela brojne restauracije; Parohijska crkva Sv. Spasitelja (Pieve di San Salvatore) datira iz XII veka i smatra se da je sagrađena na ruševinama paganskog hrama koji je bio posvećen bogu Jupiteru; Crkva San Fortunato (Chiesa di San Fortunato) iz 15. veka koja predstavlja jedini ostatak velikog manastira koji je pripadao benediktinskoj grupi pod nazivom Olivetani (beli monasi); Crkva Madone dele Gracije (Chiesa della Madonna delle Grazie) datira iz 14. veka; Crkva San Đovani Batista (Chiesa di San Giovanni Battista) sagrađena oko 1300. godine; Crkva Santa Marija dei Servi (Chiesa dei Servi) potiče iz 1317. godine; Katedrala Santa Kolomba (Cattedrale di Santa Kolomba) sagrađena u 13. veku; Crkva Santa Kjara (Santa Chiara Chiesa) u kojoj se čuva čudotvorna slika Bogorodice koja je pomerila svoje oči 1860. godine.
U Riminiju postoje četiri muzeja koji su izuzetno bogati eksponatima. Radi se o Muzeju grada (Museo della Città); Etnografskom muzeju običaja i nošnje (Museo Etnografico Usi e Costumi); Muzeju neevropskih kultura (Museo delle Culture Extraeuropee “Dinz Rialto”) i Nacionalnom muzeju motora.
Eto, nadam se da ti je dosta! ;);P
 
baki 75:
Hvala na inform!
Hani, pa to sa restoranom je skroz luuuudo, al nije fazon kad ne znam italijanski...
a cula sam da se desavalo da narucis i oni ti donesu sa onim srebrnim poklopcem i kad otvoris vidis vibrator:lol:
ili ti donesu nesto drugo sto nisi hteo(naravno posle vrate al da te nerviraju malo)
ili dodje i povuce stolnjak sve srusi i kaze ti da ides za drugi sto:lol:
 
Ja bila na Siciliji,i obisla je celu..Ali Mesina je onako..Sicilija ti se sastoji od 9 pokrajina i sve su manje vise razlicite..Meni je najlepsa Sirakuza,a zanimljiv mi je i Agidjento.Ipak,za letovanje ti najnaj Giardini Naxos(to ti je pored Taormine)..To je bogat i lep grad ima ogromnu tvrdjavu i stari grad gde ti je milion kafica,klubova i gotivnih Italijana..Jedino sto sve vrvi od pedera!!!
 
Najlepsi grad na Siciliji - Taormina, najlepsa plaza - San Vito Lo Capo (blizu Palerma) http://www.sanvitoweb.com/fotoalbum/index.htm
Ja idem krajem jula 3 dana Taormina/Catania, 3 dana Palermo u sopstvenom aranzmanu. Na Siciliji moze jeftino da se prodje ako bas ne zelis neki luksuz. Nocni voz od Rima do Taormine (8h) kosta svega 15 eur kada se rezervise unapred. U Taormini/Catania pristojan hotel kosta 35-45 eur. Ako te interesuje neka studentska varijanta u Palermu za 20 eur pogledaj: http://www.ballaro.org/index.php3?lang=en
 

Back
Top