kako do M59? [papovke]

1. Potvrde ( 2 ) iz opstinskog i okruznog suda da nisi osudjivan u zadnje 3god niti pod istragom
2.Streljacki klub ili streliste koje izdaje potvrdu za poznavanje bezbednog rukovanja oruzjem
3.Salter sup-a
4.Uplata takse
i to je to, ako ti odobre pravac prodavnica
 
kamper2:
1. Potvrde ( 2 ) iz opstinskog i okruznog suda da nisi osudjivan u zadnje 3god niti pod istragom
2.Streljacki klub ili streliste koje izdaje potvrdu za poznavanje bezbednog rukovanja oruzjem
3.Salter sup-a
4.Uplata takse
i to je to, ako ti odobre pravac prodavnica

nisam osudjivan nikada, niti bio pod istragom niti umesan u bilo sta.
kada dobijem sertifikat o zavrsenoj obuci za rukovanje oruzjem,
u sustini nema razloga da mi ne odobre zahtev?
ne moram da budem clan nekog lovackog drustva ili tako neka glupost?
 
SIGNATURE 350:
nisam osudjivan nikada, niti bio pod istragom niti umesan u bilo sta.
kada dobijem sertifikat o zavrsenoj obuci za rukovanje oruzjem,
u sustini nema razloga da mi ne odobre zahtev?
ne moram da budem clan nekog lovackog drustva ili tako neka glupost?
Samo sam ti kratko ispisao proceduru. Dobro je sto nisi osudjivan, nije to sertifikat vec potvrda o polozenom poznavanju rukovanja oruzjem, i ne moras da budes clan nijednog lovackog drustva ili streljackog mada je mnogo bolje da jesi. Skokni do sup-a i oni ce sve da detaljno objasne
 
kakvi pljackasi neverovatni su. ova lopovska drzava.
3210din je cena Zahteva za kupovinu oruzja, ako ga odobre onda ja odem kupim, vratim se kod njih sa puskom i
3210din oruzni list.
znaci vec sam puko 80e na njihove kretenske takse. onda jos 440din zahtev za nabavku municije.
neverovatno.

a nisam shvatio, vazdusne puske u koju kategoriju spadaju? u kombinovano oruzje?
 
dozvola za vazdušnu pušku se dobija uz potvrdu da si clan nekog streljackog kluba.To vazi i za MK oruzje. Karabin moze posedovati samo lovac, tu pada i PAPovka.Jedno vreme sam i ja imao takvu pusku ali sam zamenio za drugi karabin.
 
S postovanjem, to jednostavno nije tako...ziv primer sam ja sa mojim karabinom...mozda je neka veza u pitanju ali sumnjam jer nisam intervenisao...mozda je tacno ali nijedan policajac u mom kraju to ne zna...mada bih rekao da se direktno moze do papovke bez dileme...
Za dozvolu ce ti verovatno traziti odsluzenu vojsku ali to nije obavezno ali znaju da te tu zavrnu...
ako budes uporan dobices...valjda...
srecno
pozz
 
dozvole za nosenje se dobijaju samo za oruzja za licnu bezbednost, a to su pistolji i revolveri.
lovacke puske i karabine mozes nositi gde god hoces, jer ti mozes reci da ides na streliste... naravno u odgovarajucem stanju prilikom transporta (rasklopljena i to), a ako je nemos rasklopiti onda bravicu na obarac
 
Imamo dva tipa dozvole(oruznog lista): jedna je za drzanje a druga za drzanje i nosenje. U prvu spadaju pistolji,revolveri i mislim jos trofejno oruzje (za to nisam siguran,ali ako je trofej gde ces da ga nosas), u drugi tip spadaju (za nas civile) puske sa olucenim i neolucenim cevima. U slucaju da hocete da nosite oruzje(pistolj i revolver), za to mora da se podnosi poseban zahtev(opet mislim na civile), na koji u 99% slucajeva je odgovor negativan ako si civil (nisi policajac ili vojno lice).A sto se tice dozvole sve je kako kamper2 kaze sem potvrde od suda-treba jedna, od suda kojem pripadas po opstini stanovanja.I ne moras da budes clan ni jednog kluba niti lovackog saveza,to te niko i ne pita.U slucaju da te odbiju, sto se obavezno dogadja pogotovo za prvu dozvolu-mislim ako nemas nikakvo prijavljeno oruzje(ako imas prijavljeno obavezno ga upisi u zahtev), obavezno prilozi zalbu( i tu moras da pletis-neznam od 150-300 din), i navedi sve ako si bio u nekim od ratova,ako si bio u vojsci,ako si ozenjen, imas dece... ma sve cega se setis! pozdrav i srecno!!!
ps:
ako imas vezu koristi!!!
 
nisam bio u vojsci i ratovima.

ovo sto si rekao o odbijanju, da nemam nikakvo prijavljeno oruzje. sta si tacno mislio? ja licno ne posedujem nista od oruzja ni legalno ni ilegalno. cale ima pistolj i sve papire po redu ali to nebi trebalo da ima veze samnom.
recimo da hocu da kupim malokalibarku [ne papovku zasad] zar nije to samo da podnesem te papire njima? zbog cega bi me odbijali. cist sam ko suza
 
Nisam stigao ranije da ti odgovorim. MUP ima nalog (tako sam čuo ) da smanjuje oružije medju namo "rajom",pa onda sve u startu odbija, i mnogo ljudi ne piše žalbu iz razloga "što da pišem kada su me već odbili". Medjutim tada ne odlučuje MUP kojem si predao zahtev nego njihovi nadredjeni koji čitaju sta si napisao, za razliku od onih kojima si predao. Evo ti moj primer, ja imam revolver od 1995, i 2005 podnesem zahtev za lovačku pušku-sačmaru. Oni me odbiju iako imam oruzije 10 godina koje je navedeno u zahtevu, a nisam ni kažnjavan ni osudjivan.Ja se žalim i ta žalba ode na viši nivo koji mi bez problema odobri.
E a što se tiče toga da li ćes papovku ili malokalibarku, to je kod nas u zakonu (i na obuci za rukovanje oružijem) odvojene stavke (vaćare, ako znas sa karabinom znaš i sa malokalibarkom).Tako da ako si pložio za karabin, ne možes da tražiš malokalibarku i obrnuto, nego moraš da položiš za oružije koje tražiš. SRETNO!
 
evo sutra mi pocinje obuka za rukovanje oruzjem. misim ja to znam vec sve, i balistiku i slicno, ipak sam se dosta bavio tim stvarima u slobodno vreme.
e sad mene interesuje,
gde u novom sadu ima streljana za vatreno oruzje?
ja sad kupim MK pusku, i gde mogu da je odnesem da senlucim
 
evo sutra mi pocinje obuka za rukovanje oruzjem. misim ja to znam vec sve, i balistiku i slicno, ipak sam se dosta bavio tim stvarima u slobodno vreme.
e sad mene interesuje,
gde u novom sadu ima streljana za vatreno oruzje?
ja sad kupim MK pusku, i gde mogu da je odnesem da senlucim

brate ja sam cuo da ima oko rafinerije, negde iza, kad bi isao prema zablju pa sa leve strane... Valjda... Tako nesto sam cuo... Nisam ni ja bas siguran... Otidi do nekog puskara pa pitaj gde je streliste, mislim oni koriste strelista za upucavanje karabina...
P.S. Za MK moras da budes clan streljackog kluba... U NS-u imas dva... Ako hoces mogu da se raspitam gde su...
pozz
 
evo danas sam imao tu teorijsku obuku,
saznao sam gde je streljana.

inace, ovde neko rece da se karabin ne moze odmah imati, isto neko rece da ga licno ima.
meni su danas na obuci rekli da se karabin moze posedovati tek posle 3 godine!

jesi siguran da treba da budem clan kluba? nisu mi spominjali to
 

Back
Top