Nepravda, pa to ti je !!!!

KaLiMeRa

Početnik
Poruka
21
Da li je neko primetio da se uopste bilo gde prica o zenama koje su prinudjene da se bave prostitucijom :?: Da li se uopste neko brine o tim zenama, bori za njihova prava :?: Ta tema nije dovoljno privlacna za bilo koji kljuc, zamku ili klopku...a postoji mnogo zena koje su punoletne, pa zakonski se podrazumeva da svojom voljom nekom ustupaju svoje telo da bi zaradili na njima...Znam zenu cije obe cerke je bivsi muz uvukao u taj lanac...Rodjeni otac uz pomoc druge zene ...i koliko je uopste takvih slucajeva....Mislim da izgradnja sigurne kuce nije dovoljna...jer treba doci do te kuce...A da slucaj bude komplikovaniji, deo onih koji bi trebalo da se nadju pri ruci tim nesrecnim zenama, kupuje usluge od njihovih makroa....Kako pomoci takvim zenama :?: Sta uciniti, a da se to ne svede na prazne reci...Mozda neka od Vas ima ideju sta uciniti da se lanac kriminala zenskim telima bar prepolovi....
 
jedan od najstarijih zanata
od kada je vremena i sveta opstao je taj bizz
bojim se da bi mozda samo uvodjenje istorije covecanstva u neku elektronsku formu i uz pomoc nekog dobrog hakera, mogla da izmeni stvari po tom pitanju!

na zalost, danas postoje i pod vrste iste familije...tzv "sponzoruse" kojima se vise gleda kroz prste, a zapravo rade isti posao...one se cak dice time...
mozda da se krene sa osudom takvih pojava...

prostitucija je institucija
postoji od kada i brak (porodica kao institucija)
ni jedna sexualna revolucija joj nije stala na put
pojava side je nije oslabila
kakva crna "sigurna kuca" ????
 
Cekaj...neko ti ukrade cerku, primora je na to...i super, neko legalizuje da ona se time bavi protiv svoje volje???
==========================================================================
mesas pojmove!!!
trgovina "belim robljem" i prostitucija nisu ista stvar
mada su u vezi!
 
Koliko je znacajno moje mesanje pojmova, kad je krajnji ishod isti ako neko pod prisilom mora upraznjavati seksualne odnose ...pa ta tzv.Sigurna kuca je pruzila utociste onim jadnim zenama koje su u Novom Pazaru radile u improvizovanoj javnoj kuci...takodje da se razume ja jesam za postojanje kuce gde ce svaka zena biti sklonjena od zlostavljaca i dobiti priliku za novi zivot...Ali u nju cesce dolaze zene koje zlostavljaju njihovi muzevi...ali devojcice i devojke koje su prosle pakao nemaju priliku da se bilo gde sklone i nista sem naseg zgrazavanja nad tim sto im se desava, one nemaju...
 
APEL - SPAS ZA DECU U LANCIMA

Danijela i Slađana su moje kćerke, koje su kidnapovane, Danijela 2001.g. a Slađana 2002.g. Uzalud pokušavam da iz belog roblja vratim na pravi put, kući. Oteli su mi najpre Danijelu, a onda i Slađu. Obe pošto su postale punoletne, odnosno ’’sposobne’’ i ’’odgovorne’’ za svoje postupke. Od malena sam ih podizala i školovala sama a onda su ih u drogu i prostituciju odveli od mene njihov otac i njegova žena, doktorka Mirjana Dakić, njezina rođena sestra, inspektor privrednog kriminala SUP-a 29. novembar, Gordana Panić, sve pod strogom kontrolom očeve sadašnje svastike Gordane Panić.Moje ćerke najpre su užasno drogirane i silovane, da bi kao potpuni zavisnici od narkotika bile gurnute u prostituciju.Pokušavala sam na sve moguće načine da ih izvučem iz pakla ali ’’đavo’’ je mnogo nadmoćniji u nepravednoj borbi. I sedi na samom ulazu u pakao, a ja sam usamljena i pred njim nedovoljno jaka.Odmah sam se obratila nadležnim institucijama. Naravno, očekivala sam pomoć onih koji su od države plaćeni da čuvaju moju Slađanu. Ali tamo sam upućena na svastiku svog bivšeg muža, načelnika Odeljenja privrednog kriminala u policiji Gordane Panić. A ona je sve učinila da moja deca padaju sve dublje i dublje u ponor.Zaključila sam da otetoj, drogiranoj i deci gurnutoj u prostituciju nema pomoći od naše policije. Naprotiv, mnogi njeni predstavnici neposredno su uključeni u uništavanje i satanizaciju naše dece.O takvim svojim saznanjima počela sam javno da govorim i obaveštavam nadležni državni organ. Umesto odgovora i pomoći, oni su me proglasili ludom i počeli da me proganjaju, pa čak i hapse i likvidiraju, siluju i prebijaju. Ako su i Vama oteli dete, i nad njim vrše nasilje, ili ako čak i niste imali tu nesreću, ali shvatate šta to znači bespomoćnim i očajnim roditeljima, a šta je sa narodom koji na taj način nestaje, pomozite u mojoj borbi.Javite se ako vam je poznat sličan slučaj, ako imate informacije koje bi vodile do naše nesrećne dece. Ili, ako imate uticaj na moćne ljude u zemlji i inostranstvu, koji će biti voljni da moralno i materijalno učestvuju u spasavanju generacija na kojima treba da ostane svet.

Pomagači Gordani Panić su:

*

Borivoje Poluga, načelnik javnog reda i mira SUP-a 29. novembar,
*

Milan Stojanović, inspektor istog odeljenja,
*

Aleksandar Orlenek, Ministarstvo za rad i socijalnu politiku,
*

Sonja Kljaić iz Ministarstva za rad i socijalnu politiku,
*

Vidoje Vasiljević, šef za potrage SUP-a 29. novembar,
*

Branko Božinović, advokat i njegov pripravnik Goran Lacković, a Goran je šef tako ga predstavljaju, nad robovima,
*

Mitar Đurašković iz Ministarstva policije,
*

Čeda Savić, vatrogasac MUP-a,
*

Antić Ratomir, komandir vatrogasac,
*

Dragan Lazarević, inspektor pri policijskoj stanici Palilula (bela kuća),
*

Živko Dakić, nastavnik u penziji, sa Karaburme, Kamčatska 38,
*

Miloje Kostić bio je komandir stanice policije, Palilula,
*

Gavrić Nebojša, inspektor policijske stanice Palilula,
*

Ivica Batinja, radnik policije – izbegao iz Hrvatske 1992.god.,
*

Cvetan i Mira Petrevski, sa Mirijeva, Firma ’’Mile komerc’’.
*

Dakić Mirjana - Doktorka
*

Rašic Andrijana - Doktorka
*

Panic Gordana - inspektor pogranicne policije

Za ovaj slučaj i sve ovo lično me je primio i generalni inspektor Vladimir Božović, po zahtevu Dragana Šutanovca, jednog od člana iz Državne bezbednosti. U toku razgovora mi je rekao da do sada nisu adekvatno radili na slučaju i da mu je poznato da ovi navedeni ljudi izvršavaju zločin nad mojom decom i da će se sada ozbiljno zauzeti i da će mi decu spasiti. Slučaj je predao upravo najačem čoveku, umešanog po zlu, u ovom lancu, Mitru Đuraškoviću, koji je odgovorio da nema osnova za sprovođenje istrage, i tu je sve ostalo, ali za njih. Božovića sam obavestila ponovo sad pismeno, ali evo godinu dana je prošlo, nikakav odgovor nisam dobila sve je ponovo stopirano.

Nesrećna majka ILINA TASESKA OBRADOVIĆ


http://www.sladjaidaca.com/dokumentacija.html -- Дописи министрима, изјаве Слађане и Даце...


Оvo je samo deo dokumentacije o dečijim i mojim pokušajima da ih spasem, ali ja se nadam da ćete i sami uvideti da su nadležni svi upoznati ali da štite zločince, iz različitih razloga su umešani, na kraju sam zaključila da im dečiji život nije važan po nijednoj osnovi, čak su i novinari izvukli neku korist, a sve iz razloga da se nebi objavilo u medijima. Ipak ja se nadam da postoje pošteni i humani ljudi koji će mi pomoći da spasim moju decu, a možda kroz moju muku spas nađu i ostala deca.


Hoću da vas obavestim da i nevladine organizacije koje se predstavljaju humane i zaštitne. To je čista laž, jer upravo oni posreduju i u tesnoj su saradnji sa trgovcima naše dece. Posebno Vesna Stojanović direktor navodne sigurnosne kuće, azapravo je to geto za žrtve. Zatvore ih i ne dozvoljavaju da se bilo šta sazna iz prostog razloga jer im Vesna zabranjuje kontakt sa familijom tako da ona odučuje o njihovim životima koji nestaju bez traga.

Људи па зар ово може и треба да се гледа скрштених руку? Докле више??

Уосталом погледајте сами сајт па реците да ли је ово нормално???
http://www.sladjaidaca.com
 
Ja da znam kako pomoci...sigurno ova tema ne bi ni postojala....ja na koja god sam vrata pokucala s ovom pricom, receno mi je sta te se tice...nije dovoljno zanimljivo...tu zenu znam jako kratko....ali kao zenu me je pogodila cinenica sta bi ja radila....da se nadjem u njenoj kozi...i mislim da je njoj dosta bilo price...a kad je krenula u akciju, bila je pretucena, sama silovana, izlozena zlostavljanju.
 
Jao znam za njih dve odavno...i osi tog sajta nigde niko nikad nije cuo rec o njima...

Nego sta je poenta ...rasprava o prostituciji je jedno, a o trgovini ljudima , je nesto sasvim drugo.

Ajd za pocetak da definisemo sta je tema ...
 
:) nemam...Bogu hvala...Samo, upoznala sam ovu zenu i nisam bila svesna sa kavim problemima se ljudi sve suocavaju ....i bas zato sto sam zanemela pred pricom ove divne zene, htela sam s nekim od Vas pronaci resenje kako ljude kojima prostitucija nije izbor izvuci odatle
 
Ne bi da ti kvarim taj pozitivni duh koji imas , ali odgovor je NIKAKO ili JAKO TESKO !!!

Pa sad mozes li da zivis sa tim??

I koliko ce te drzati zanimanje za ovu temu???

Dok ne naidjes na neki problem u SVOM zivotu???

Ili si resena da stavr teras dok ne isteras...
 
Neke prijatelje koji su u medijima sam molila da pozovu zenu da prica o tome, da izlozi svoju pricu...ostalo je sve na praznim obecanjima...policija se poziva na zakon i na videcemo....socijalne sluzbe su u tom slucaju poodavno na majcin zahtev...I ja sam tu pojedinac....a kad je u pitanju drustvo, mislim da i grupa nas ovde je sraf u tom sistemu pa stoga mislim da bi mogli na neki nacin i pokrenuti taj sistem po ovom pitanju.
 
Obrisah post jer nisam procitala sve do kraja.. Mi ovde mozemo samo da pricamo..Niti smo kompetentni niti imamo instrumentarije da ista ucinimo..Mozemo samo da se zgrazavamo i protestujemo...to je stvar drustva u kome zivimo i drzave. Po meni prvo sto treba da se uradi je da se legalizuju Javne Kuce..kao svuda u svetu..Pa ko voli da se time bavi neka izvoli a sve drugo da se sankcionise.
 
aom_nut:
jedan od najstarijih zanata
od kada je vremena i sveta opstao je taj bizz
bojim se da bi mozda samo uvodjenje istorije covecanstva u neku elektronsku formu i uz pomoc nekog dobrog hakera, mogla da izmeni stvari po tom pitanju!

na zalost, danas postoje i pod vrste iste familije...tzv "sponzoruse" kojima se vise gleda kroz prste, a zapravo rade isti posao...one se cak dice time...
mozda da se krene sa osudom takvih pojava...

prostitucija je institucija
postoji od kada i brak (porodica kao institucija)
ni jedna sexualna revolucija joj nije stala na put
pojava side je nije oslabila
kakva crna "sigurna kuca" ????
Nije zanat..... ako nemaš izbora onda je kriminal. Mislim da je o tome htela da pišemo.
Izvinjavam se na direktnosti ali jbale te sponzoruše. Pun ti je forum i tih tema i sponzoruša, posluži se.

Prostitucija? Opet...
 
Da li ste primetile možda, slučajno..... da su najveći pljuvači sponzoruša?! (i abortusa, btw) 99% muškarci? Šta to govori?

1. Ugroženost od strane "konzumenata" tih sponzoruša,
2. Da li se to pojavila nova M-Ž razlika, muškarci više vole da osuđuju i da turaju nos tamo gde mu nije mesto...?
 
Lexa, draga
ja sam dama!

drugo...
kada se za prostituciju kaze da je nastariji zanat to je onda fraza
moguce je da je trebalo da to nekim znakom obelezim!
ili ti imas problem na ovoj temi ili ja nemam iskustva u postiranju na ovom forumu!
dakle izvini ako sam te uvredila time sto sam pomenula sponzoruse u temi o prostituciji


"ako nemas izbora" kazes ......je takodje druga tema..
dakle da li se ovde prica o trgovini belim robljem ili o prostituciji.
molim da se jednom definise, kako bih mogla da se ukljucim u diskusiju.
Kalimera...znas, posao na koji pozivas dame sa foruma, na podrsku "sigurnoj kuci" ili slicnim akcijama....IMA ko da obavlja!!!
postoje institucije u zemlji koje bi trebalo time da se bave. tvoje je samo da placas porez
PLACAS LI POREZ ili mozda radis na crno, kupujes od svercera, i taj rad???
izvini na grubosti u postavljenom pitanju ali ja to tako vidim
taman posla ako cu da dozvolim da mi socijalni radnici lece pacijente dok se ja bavim problemom sigurne kuce!
 
E jednom i od topmodelsice da cuejm nesto pametno...ne prica zato sto se to ne smatra kriminalom , ili poslovima ispod casti, a mogu glavu da dam da je 60% zena koje rade za 10 000 din , dobro progutalo knedlu kad je pocelo da radi za te pare , po sistemu bolje ista nego nista.

A mogle su i one da rasire noge i da zarade nesto vise para...al su izabrale tezi put.

Znam neke prostitutke koje su same birale svoj put, ni jedna mi nije rekla da joj ej to ispod casti...neke to vide kao dobar biznis, neke kao potuno priridnu pojavu, neke kao odlicno placen posao, jedna mi je rekla, pa pre cu da se ....nego da perem wc.

E drage moje , prostitucija je kao i sve ostalo samo posao...nekad laksi od mnogih drugih koje rade zene i za to bivaju mizerno placene...

Trgovina zenama je pak nesto sasvim drugo...o cemu mi ovde tesko da mozemo i da pricamo onako poudano i sa sigurnscu, a kamoli da resavamo.
 

Back
Top