Sta Vama znaci ljubav?

lovetc.jpg

TO JE LJUBAV!!!!!:heart:
 
Dok slušaš Bahovu muziku, kada Ti muzika ispuni duhovni prostor, ponekad zaplačeš. Dok mislim o Tebi, kada mi se Tvoj duh slije u dušu, retko kad ne zaplačem. Razlozi su isti, to je nastup pred veličanstvenim remek delom, Božijim. I da znaš da mi ne pada na pamet da dolazim pred Tebe, iz razloga što Ti tako želis. A ako poželis da dotakneš Sunce, ispuniću Ti želju. Eto to je Ljubav...
 
Ljubav je svašta; kad osluškuje jesam li ustala ujutro,
kad skuva kafu i prinese cigarete a sam nije pušač,
kad me čeka ispred tržnog centra dok ja peglam karticu ( svoju i njegovu),
kad mi kaže da mi je lepa kosa, a znam da i nije baš, kad mi zakazuje preglede kod lekara, hvali moje slatko od malina i ne ljuti se kad mu donesem neohladjeno pivo....To je za mene ljubav, sve ostalo su nijanse:manikir:
 
Izvini devojčice.... Izvini za ono što si morala da pročitaš, izvini za ono što te je povredilo, za sve što sam uradio da budem drugačiji nego što jesam, za bol koji sam ti sigurno naneo svojim glupim ponašanjem, za sve što mi je ova moja glupa glava priredila, neće više, nikada više,nikada..... Isuviše sam glup da bih bio neiskren, isuviše mator da bih se menjao. suviše jednostavan da bih shvatio ovakve igre, hvala bogu za to. Ne mogu i neću nikada više da stavim bilo koga ispred tebe, ne želim da posle svega ti ispaštaš, pogotovo zato što već jesi, i to zbog mene. Zaboravi na ovo, ako možeš, oprosti mi, ako hoćeš, i dozvoli da počnemo iz početka, ako je to ikako moguće, pokušao sam da se menjam i nisam uspeo, pokušao da budem nešto što nisam, i ponovo nisam uspeo, mislio da sam dovoljno jak da nekome nanesem zlo. i opet nisam uspeo, ne umem, ne mogu, ne znam da sednem i kažem istinu koja bi nekoga uništila, uzalud volja i želja i razlog, jednostavno ne mogu to da uradim pa i po cenu svega što volim..... Predajem se, polažem mač na zemlju, imam ga ali ne mogu da ga iskoristim, i klanjam se onome ko je moćniji u svojoj oholosti, triput odjednom, prvi put, zadnji put, i nikada više... Jedanput sam izgubio ljubav zbog svoje lude glave i njenog uticaja, sada zamalo ponovo, (nadam se zamalo), i neću to više, hoću da mi oprostiš ako možeš, a ja ću doći popodne, reći ti sve što poželiš da znaš, i zamoliti za oproštaj koji ne zaslužujem ali ga želim, za sve to vreme odluka će biti tvoja i neću ti je ni olakšati ni otežati, želim da je ti doneseš pa ma kakva da bude..... Mogu ti reći samo jedno, volim te.... I veruj mi da nikada nisam takvo nešto izrekao olako, niti zbog bilo čega sem ljubavi, a sada nemam nikoga sem tebe i tvoje odluke, ničega sem nade i želje da bude sve u redu, ničega sem tebe..... Doći ću i doneti svoju sudbinu pred tvoje noge. Zgazi je, ili prihvati, na oboje imaš pravo i oboje možeš da opravdaš, uradi kako želiš i ja ću otići, srećan ili ne, zadovoljan ili tužan, samo želim oproštaj za moje postupke, ako budeš mogla da mi ga daš....
 
Ljubav je
možda ona mala bleda tacka
koja nastaje
kad ti se usne smese.
Ljubav je
možda ono malo dodira
hladnih
koji stidljivo beze
u kisnoj noći sakriveni,
ko pogledi nasi.
Ljubav je
malo sunca u jutro hladno,
i miris hleba
iz pekare.
Dok ti milujem kosu,
ljubav,
možda je to ona
plava svetlost
obesena u zraku
ko poslednje
iskusenje kojem
nismo odoleli.
Ljubav je
možda,
možda ,
samo ime tvoje.

romantic-1.jpg
 
TIP "A" - HARMONICNA OSOBA

Za Vas je najvaznije kada se nalazite u vezi sa muskarcem da zivite u miru i harmoniji. Poznato Vam je nacelo da, kada postujete zivot i misli onog drugog, ustvari cinite dobro za oboje. Mislite da odnos koji duze traje moze da se izgradi strpljenjem i realnim planovima. Za Vas biti zajedno sa nekim, takodje znaci i mnogo zajednickih interesa. Vi uzivate da ih podelite sa osobom sa kojom ste u vezi, zajednici ili braku. Upravo ove Vase karakteristike o sposobnosti da budete u harmoniji, cak i ako imate razlicita misljenja su glavni oslonac Vase veze, zajednice ili braka. Svidja Vam se da predstavite drugima svoju harmoniju koja je bazirana na razlicitostima. Pre svega, zato sto ne preferirate odnos u kome je sve predstavljeno kao idealna slika, samo za druge i radi poze. Ali, i zato sto smatrate da prevelika bliskost i kontrola dovodi do smanjenja slobode. Dopadalo bi Vam se da delite posao sa svojim partnerom ili cak, da radite zajedno. Iako to nije lako, ali smanjuje rivalstvo i na takav nacin mozete staviti pod vecu kontrolu razlicite neprijanosti. Vasa zamisljena idealna zajednica je recimo, spoj pevaca i balerine ili muzicara i glumice, gde oboje uzivaju u muzici i osecaju harmoniju zbog toga, ili u nekoj drugoj srodnoj profesiji. Naravno, uz sve varijacije osecanja harmonije koje donose zivotne situacije.
:)
 

Back
Top