Sta Vama znaci ljubav?

"Mnogi književnici, poete, filozofi, psiholozi, psihijatri i ini znanstvenici već stoljećima pokušavaju objasniti pojam 'ljubav'. Cijelo mnoštvo teorija se izrodilo iz njihovih umova. Pretpostavljam da nema osobe na ovom svijetu koja se bar jednom u životu nije poistovjetila s nekom od tih umotvorina nadasve pametnih i školovanih pojedinaca. Primjera radi, navest ću samo one fraze kojih se uvijek rado sjetim:
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka." – Ksenofont
"Dok se voli, dotle se i prašta." - François de La Rochefoucauld
"Ljubav i prijateljstvo isključuju jedno drugo." - Jean de La Bruyčre
"Ljubav je poezija čula." - Honoré de Balzac

Victor Hugo je jednom napisao: "Ljubav ne poznaje srednji put: upropasti ili spasi."

320543a1ubtcls3e.gif
 
La grammaire est une chanson douce - Erik Orsenna

Tamo je bila. Nepomicna na krevetu, mala recenica svima dobro poznata, previse poznata : Volim te.
Dvije rijeci, mrsave i blijede, tako blijede. Sedam slova se jedva primjecuju na bjelini plahte
Ucini mi se da nam se smijesi, mala recenica.
Ucini mi se da nam govori :
- Ja sam malo umorna. Izgleda da sam previse radila. Trebam da se odmorim.
- Hajde, hajde, Volim te, odgovori joj gospodin Henri, znam ja tebe. Otkad postojis. Ti si snazna. Nekoliko dana odmora i bit ces ti na nogama.
Dugo je tjesio lazima koje se pricaju bolesnima. Na njeno celo je stavio maramicu ovlazenu hladnom vodom.
- Noc je malo teska. Po danu, druge mi rijeci prave drustvo.
«Malo umorna», «Malo je tesko». Volim te se samo napola zalila, dodavala je «malo» u sve recenice.
- Ne govori vise. Odmori se, ti si nama toliko vec dala, oporavi se, previse si nam potrebna.

-Jadna Volim te. Hoce li je spasiti?
Gospodin Henri je bio potresen kao i ja.
Osjetih suze u grlu. Nisu mogle da se popnu do ociju. Teske suze nosimo u nama, te necemo nikad moci plakati.
-Volim te. Svi to kazu i ponavljaju. Treba biti pazljiv sa rijecima…Inace ce se izlizati. I ponekad bude prekasno da ih se spasi.
_________________
 
....PRIRODA LJUBAVI

Kada otvorimo nasa srca pocinjemo razumevati pravi smisao ljubavi. Zatvoreno srce o njoj ne zna nista. mozemo poznavati ljubav, mozemo je osecati a ipak je ne mozemo zadrzati,jer sto je vise pokusavamo posjedovati to nam ona vise izmice. ljubav je slobodna kao vetar i ne poznaje granice i prepreke.
Ljubav nije nesto sto se moze kupiti, prodati ili meriti. Nju mozemo samo davati. Ljubav je u svakome u svacemu i ceka da se izvuce......................





rose-1.jpg
 
Oliver Dragojević - Vjeruj u ljubav

Vjeruj u ljubav
jer ljubav je sve
vjeruj u ljubav
ne zivi bez nje
vjeruj u ljubav
i sacuvaj nju
vjeruj u ljubav
u dobru i zlu
vjeruj u ljubav
i sacuvaj nju
vjeruj u ljubav
u dobru i zlu
daj mi svoju ruku sad
neka ljubav veze nas
daj mi svoju ruku sad
kao rijedak cvijet
daj mi svoju ruku sad
prava ljubav je uz nas
nek nas vodi u srecniji svijet
Vjeruj u ljubav.
..
6176446.jpg
 
Ljubav je ljubav

Ljubav je ruza crvene boje
vatra sto pali to srce tvoje
i nije vazno da l' kazes ljubav
amore mio, oh my love

Ljubav se pjeva, ljubav se pise
ljubav je ljubav i nista vise
ljubav se place, ljubav se pije
i nista jace od ljubavi nije

Al' ruza vene i nama sjede vlasi
u umornom se srcu ona vatra gasi
a ja cu novu zapalit' sad jos jacu
da nikad ne sagori u nama taj plam
 

Back
Top