Intelekt u ljubavi

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Drage forumašice i forumaši,
Pošto vidim da je inteligencija počela opasno da nam se narušava neozbiljnim temama (a bila je pre toga na zavidnom nivou ;) ), odlučila sam da, pre veće pauze u mom pojavljivanju ovde (koja će uskoro nastupiti), postavim još jednu u nizu od mojih filozofsko-teških (nekome smaračkih :) ) tema.

Dakle, koliko je važna inteligencija u ljubavi? Mislim, za neku ozbiljnu i kvalitetnu vezu, za ljubav u jednom zrelom smislu te reči?
Dešavalo mi se da se zaljubim do te mere da kada vidim tu osobu ukopam se u mestu, dopadne mi se nešto što ta osoba nosi sa sobom, izgled, neka energija, šarm,... ali da to na tom nivou ostane, pa i prestane, iz razloga što uvidim da intelektualno nismo na istom nivou?

Da li vam je bitno da osoba sa kojom hoćete da gradite nešto trajnije i vrednije, bude osoba koja će da vam odgovara na toj razgovornoj liniji, da vas kapira (to ne znači da imate i iste poglede i stavove), da može da dopre do približno istih onih dubina do kojih vi stižete? Da je sposobna da vam prati tok misli?

Ili se može voelti i osoba kojoj nešto kažete, a on/ona se samo slatko nasmeši, ne prokomentariše, ne registruje, ne shvati... tu vašu šalu, priču, problem, razmišljanje...?
Da li se ipak ljudi traže i po tim nekim višim zahtevima duha, a ne samo po pukom dopadanju, hemiji, strasti...? Ili to zavisi od životne dobi u kojoj smo?
 
Evo i ja da se "zapljunem" :wink:
"Ko nista ne zna, ne voli nista
Ko ne ume nista, ne razume nista
Ali onaj koj razume, taj voli i zapaza i vidi..
Vishe se voli ono o cemu se vishe zna...
Ko god zamislja da svako voce sazreva
u isto vreme kad i jagode
ne zna nista o grozdju..."
 
Tako reci Sokolice...
U ljubavi...mora sve da postoji. I fizička privlačnost, i da me razume (EQ)
i da bude relativno inteligentna - iq... To za pravu ljubav, mada svega može
biti manje ili više ali razumevanja mora da bude puno. :)
 
интелект је обавезан али наравно обавезно је и да будем гпаметнији од ње како би могао да правим срања и да се извучем
 
kojote:
Jako emotivan a priglup. Od ove kombinacije nastao je Petar_Pan od Krstarice, dušo. :)
...el mozze sad njegova slika sa peshkirom oko pasa? :lol: :lol: :lol:

@tema
valja se lepo pojebati dok mozzesh, ali u smislu dugotrajnosti, lepo je imati po koje zajednichko interesovanje.... doci ce dani kad ce seks postati misaona imenica....
 
Kada sama nabavim IQ i EQ javi cu se da kazem sta od nekog njega ocekujem. Za sada ... muk.
P.S.
Tsutomu, da li si na ovu temu mislio? Da Sokolica otvara fine teme, ali ja csto nemam sta da kazem. Isto kao i teme koje divlja otvara. Steta.
 
Da, da na ovu. Nego i ja sam napisao 1 post, i nemam više šta da kažem
osim da spamujem...
Što si tako neraspoložena? Reci ako nije nešto sramotno :)
pa da se delimično oslobodiš tereta (i to malo znači...), a možda
sam se ja istripovao (ne bi bio 1. put). (:
 
Tsutomu:
Da, da na ovu. Nego i ja sam napisao 1 post, i nemam više šta da kažem
osim da spamujem...
Što si tako neraspoložena? Reci ako nije nešto sramotno :)
pa da se delimično oslobodiš tereta (i to malo znači...), a možda
sam se ja istripovao (ne bi bio 1. put). (:

Šta ti je od sinoć? A bio si tako pametan... do ''retoričkog pitanja''... :)
 
kojote:
Nisam video tu, prćasta :) ali imao je on još puno svojih bisera.
Evo ga, prototip muškačine sa visokom EQ :) Bio je sladak dečko, ostavio nam se u svom profilu u vidu ljubitelja keramičkih pločica :-)

image.php


A posedovao je i nekoliko IQ zrnaca. Ovako izgleda Gošćin tip muškarca? :-)
...pazi kad nisam mogla da odolim... pa sam sama nashla... :)
my.php
 
...bio sam u takvoj vezi skoro cetiri godine...iako je sex bio odlican shvatio sam na kraju da skoro uopste ne razgovaramo tj da nemamo tema za razgovor..mucenje je to kada pokusavas da na silu ostvaris neku normalnu komunikaciju sa partnerom da bi veza opstala..nekome je samo sex dovoljan,meni ne..ako nemam sta da pricam sa nekim,pocevsi od bezveznih svakodnevnih tema pa do iole ozbiljnijih,to je kao da sam pojeo samo pola sladoleda,zeleci ocajnicki da pojedem i drugu polovinu ali ne mogu nikako da je dohvatim...a sladoled se neumitno topi...
 
EQ + strast su vazni. IQ - prosek je sasvim dovoljan. Cak stavise imam utisak da je visina koeficijenta logicke inteligencije obrnuto proporcionalna potenciji... Uz ogradu da mozda gresim jer zakljucak donosim na premalom broju proucavanih primeraka :-D
 

Back
Top