Љотићевци и њихово анти-Српство

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Одломак из књиге Милослава Самарџића:


У поверљивом извештају немачког команданта Србије команди Југоистока од 7. марта 1943. године, о љотићевцима се каже:
"Покрет "Збор" представља једну врсту националсоцијалистичке партије, коју је, кратко време по преузимању власти у Рајху, формирао извесни Љотић и води је до сада. Њена начела су: борба против слободних зидара, против Јевреја, против комуниста, против западњачког капитализма и његових облика дотрајалости. Њихови спољнополитички циљеви су: тесно повезивање уз Немачку једне независне Србије, која се ограничава на своје националне основе... У својим последњим наређењима Дража Михаиловић је борбу против Српског добровољачког корпуса ставио испред борбе против немачког Вермахта... Сврха Српског добровољачког корпуса (је у) искоришћавању оних снага српског народа које у идеолошком смислу стоје најближе националсоцијализму и које исцељење Србије виде у заједничком путу с Немачком. Добровољци су једине српске снаге које се истовремено могу ангажовати и против комуниста и Драже Михаиловића."36
У првој тачки љотићевске заклетве говори се о "верној служби српском народу", али се већ из ставке два види њихов ратни циљ: "Све оне који споља или изнутра нарушавају миран живот грађана, нарочито комунисте и припаднике Драже Михаиловића, немилосрдно ћу тући у борби и дати, ако устреба, и свој живот."37
Мада се њихова пропаганда, као уосталом и немачка, јер је то било прихватљивије масама, највише усмеравала против комуниста, љотићевци су се ипак више борили против четника, пре свега зато што током већег дела рата у Србији није ни било већих комунистичких јединица.

http://www.pogledi.co.yu/nedic_ljotic/ljotic.php
 
е су Турци употребљавали као своје помоћне одреде).
Свеукупно, Димитрије Љотић је лета 1943. године имао 3.200 војника,38 сврстаних у четири батаљона. Касније је формиран и пети батаљон, па је и бројно стање љотићеваца повећано. У последњој фази рата батаљони се преименују у пукове. Четири пука била су под командом немачке 104. ловачке дивизије, а један под командом 1. царског бугарског окупационог корпуса.


САРАДЊА ЉОТИЋЕВАЦА У БОРБИ ПРОТИВ СРБА

Без Немаца поред себе, водили су само мање борбе. А заједно са Немцима највеће су следећа три њихове борбе: септембра 1943. код Сече Реке против Црногорске четничке бригаде (доживели су тежак пораз), крајем фебруара 1944. против Горске краљеве гарде код Тополе (такође су поражени) и марта исте године на Ибру против комуниста (и једни и други тврде да су победили)

ЗЛОЧИНИ ЉОТИЋЕВАЦА ПРОТИВ СРБА:

Један од њихових највећих злочина је убиство Симке Милетић, мајке мајора Драгослава Рачића, у селу Годачица испод Гледића лета 1944. године. Симка није хтела да бежи заједно са укућанима, рекавши да ни једна војска не дира бабе. Љотићевци су је сурово претукли и после неколико дана је преминула.39 Сарадња четника са љотићевцима, као на пример са недићевцима, није била могућа због њихове фанатичне вере у Хитлера. Димитрије Љотић је до краја живота веровао у немачку победу, што се види из његовог чланка "Нови рат", објављеног у званичном листу "Збора" "Наша борба" 7. априла 1945. године (погинуо је у саобраћајној несрећи у Словенији, истог месеца). У том чланку вођа "Збора" је предлагао Немцима да поведу герилски рат на својој територији, то јест да се боре до последњег:
"Немачка не може да положи оружје, она мора да се бори и она ће се борити при чему ће да проводи и развије принципе нове стратегије, оне чије су се контуре указале од 1941. године у Југославији. Услови, врло повољни, за то постоје, а први је услов да има ко хоће да се бори. Прво мора постојати вођство које хоће да се бори. Такво вођство Немачка има и у то нико не може сумњати..."40
 
ОБОЖАВАЊЕ ХИТЛЕРА

У чланку "Иза тмастих облака сија златно Божије сунце", објављеном у славу Хитлерове окупације Чехословачке 1939. године, Љотић овако описује вођу Трећег рајха:
"Хитлер је оруђе Промисла Божијег. Али оруђе које се већ више зауставити не може до потпуног испуњења постављеног му задатка..."41
 
ДРАЖИНЕ НАРЕДБЕ О БОРБИ ПРОТИВ ЉОТИЋЕВАЦА

1. Уништавајте без милости љотићевце, исто као и комунисте.252
Потпуковнику Драгославу Павловићу, делегату Врховне команде, 29. августа 1942. године: Комунисте и љотићевце ликвидирати свуда без чекања одсудног момента.253

2. Генералу Мирославу Трифуновићу, команданту Србије, 16. децембра 1942. године, на вест да неко из љотићевских редова жели споразум о сарадњи:
Никакав споразум са изродима и издајницима Љотићевим не примам ни по коју цену. Њих ћемо уништити до последњег. Исти су нам непријатељи као и Немци.

3. Капетану Николи Калабићу, 18. маја 1943. године:
Са љотићевцима продужити борбу.255
Капетану Милораду Митићу, команданту Златиборског корпуса, такође 18. маја:
Веома сам задовољан што сте разбили Лаутнера. Продужите борбу против љотићеваца...
Љотићевце уништавајте до последњег.256
Мајору Синиши Оцокољићу Пазарцу, 22. јуна 1943. године:
Недићеве и Љотићеве шпијуне немилосрдно уништавајте.257
 
ЉОТИЋ: "ДРАЖУ ФИНАНСИРАЈУ ЈЕВРЕЈИ" (илити умоболност нема границе)

Једно Дражино мишљење о Димитрију Љотићу забележио је београдски илегалац поручник Вјекослав Фаркаш. Он је 20. маја 1943. године на брдима изнад Бродарева показао Дражи један меморандум који је Љотић написао о њему и предао генералу Бадеру. Дража је рекао:
Онај Љотићев меморандум немачком команданту Србије велика је глупост. Замислите, та будала тврди да мене финансирају Јевреји! Ту будалу не треба убијати. Њему треба ударити 50 по туру. Једино га батине могу излечити.258
http://www.pogledi.co.yu/nedic_ljotic/ljotic1.php
 
pa u neku ruku je Mita Ljotic bio u pravu jer je cetnicki pokret bio finansiran od strane Amnerike i Engleske gde je jevrejski kapital imao znacajnu ulogu ali sve jedno to ne cini Ljotica manjima fasistom.Inace Ljotic je sa stanovnistva SPC pozitivna istorijska licnost o cemu govori njegov vise nego prijateljski odnos Ljotica Nikolaja Velimirovica koji mu je i sluzio opelo i drzao pohvalni govor posle njegove pogibije u Sloveniji gde je cak Ljotica nazvao i mucenikom . Posto je crkva proglasila Nikolaja za sveca znaci da se slaze sa njegovim stavovima jer kada svetacf proglasi nekoga za mucenika to ima veliki znacaj pogotovo sto je preko 90% Srba barem deklarativno odano SPC onda bi trebalo da vole i Ljotica.
 
Гибаничару... ако уопште и толико патриотизма имаш.

Шта замишљаш да је требало радити у другиом светском рату, ако не сарађивати са немцима. Као што су радике Хрватска, Албанија, Финска, Бугарска, Румунија, Италија, Мађарска... Све те земље су биле награђене контролом српских територија током тог рата. Све оне су сачувале становништво док смо ми изгубили милион ипо срба. За шта? Да би данас неко могао да се хвали како је стао против нацизма...

Кад ми неко каже да је антифашиста то ми је као да неко заигра на гробовима у јасеновцу. Да није било тих антифашиста 27 марта ти људи би оставили своје потомке а нас би било више... овако ја од те борбе немам ништа...
 
DRVOSEČA:
Гибаничару... ако уопште и толико патриотизма имаш.

Шта замишљаш да је требало радити у другиом светском рату, ако не сарађивати са немцима. Као што су радике Хрватска, Албанија, Финска, Бугарска, Румунија, Италија, Мађарска... Све те земље су биле награђене контролом српских територија током тог рата. Све оне су сачувале становништво док смо ми изгубили милион ипо срба. За шта? Да би данас неко могао да се хвали како је стао против нацизма...

Кад ми неко каже да је антифашиста то ми је као да неко заигра на гробовима у јасеновцу. Да није било тих антифашиста 27 марта ти људи би оставили своје потомке а нас би било више... овако ја од те борбе немам ништа...
Upravo tako...
medjutim danas kada se sagledaju sve cinjenice...civilizacijsko dostignuce je biti anti-fasista...41. je to bila ludost danas je ok
 
DRVOSEČA:
Гибаничару... ако уопште и толико патриотизма имаш.

Шта замишљаш да је требало радити у другиом светском рату, ако не сарађивати са немцима. Као што су радике Хрватска, Албанија, Финска, Бугарска, Румунија, Италија, Мађарска... Све те земље су биле награђене контролом српских територија током тог рата. Све оне су сачувале становништво док смо ми изгубили милион ипо срба. За шта? Да би данас неко могао да се хвали како је стао против нацизма...

Кад ми неко каже да је антифашиста то ми је као да неко заигра на гробовима у јасеновцу. Да није било тих антифашиста 27 марта ти људи би оставили своје потомке а нас би било више... овако ја од те борбе немам ништа...

Боље и гибаничар него штене Хитлеровог пса Мите Љотића.
 
DRVOSEČA[SIZE=4:
]Гибаничару... ако уопште и толико патриотизма имаш.

Шта замишљаш да је требало радити у другиом светском рату, ако не сарађивати са немцима. Као што су радике Хрватска, Албанија, Финска, Бугарска, Румунија, Италија, Мађарска... [/SIZE] Све те земље су биле награђене контролом српских територија током тог рата. Све оне су сачувале становништво док смо ми изгубили милион ипо срба. За шта? Да би данас неко могао да се хвали како је стао против нацизма...

Кад ми неко каже да је антифашиста то ми је као да неко заигра на гробовима у јасеновцу. Да није било тих антифашиста 27 марта ти људи би оставили своје потомке а нас би било више... овако ја од те борбе немам ништа...

Требало је убитио сваког јебеног немца а сараднике окупатора вешати и газити где стигнеш!
 
volunteer:
Mita nije bio nacista...bez ostrascenosti govori Aco...

У поверљивом извештају немачког команданта Србије команди Југоистока од 7. марта 1943. године, о љотићевцима се каже:
"Покрет "Збор" представља једну врсту националсоцијалистичке партије, коју је, кратко време по преузимању власти у Рајху, формирао извесни Љотић и води је до сада. Њена начела су: борба против слободних зидара, против Јевреја, против комуниста, против западњачког капитализма и његових облика дотрајалости.
 
Alekasandar3:
У поверљивом извештају немачког команданта Србије команди Југоистока од 7. марта 1943. године, о љотићевцима се каже:
"Покрет "Збор" представља једну врсту националсоцијалистичке партије, коју је, кратко време по преузимању власти у Рајху, формирао извесни Љотић и води је до сада. Њена начела су: борба против слободних зидара, против Јевреја, против комуниста, против западњачког капитализма и његових облика дотрајалости.
Nemas ti pojma uzmi lepo statut i program ZdruzeneBorbeneOrganizacijeRada pa procitaj sta pise i ne lupaj gluposti...Ta partija nema veze sa nacizmom...
 
U pogledu podmetanja anti semitizma, religiozne netrpeljivosti, nek posluži ovaj primer u odnosu na Ljotića. U toku juna 1940. Ljotić je držao predavanje u Banja Luci diplomiranim studentima Komercijalne Akademije. Tom prilikom jedan diplomac, musliman, upitao je Ljotića: "gosp. Ljotiću, ja sam musliman po religiji, da li ima mesta muslimanima u Vašem Pokretu?"

Dimitrije Ljotić je odgovorio: "Islam i Hrišćanstvo su dve velike svetske religije. Vaša pripadnost islamu ne samo što nije smetnja za stupanje u "Zbor", već je dobra preporuka. Zatim za reč se javio diplomirani student iz Dervente Ignat Grof. sledećim rečima: "Gospodine Ljotiću ja pripadam jevrejskoj religioznoj zajednici. Da li ja kao Jevrejin mogu stupiti u Zbor"?. Ljotić je odgovorio: "...Hrišćanstvo, Islam i Judaizam jesu velike svetske religije . Vaša pripadnost judaizmu nije uopšte smetnja, već preporuka za stupanje u Zbor"!. Moj svedok je G. V. koji je tada bio diplomirani student Komer-cijalne Akademije
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top