REDIZAJN SAJT

Bravo!

Sajt je grozan, nije pregledan, malo cudan prevod na srpski, neke poruke koje morate da razmiosljate o njima da bi ih shvatili, prva strana foruma je isto tako grozna, regioni su nabacani bezveze, nema neke boje koja preovladava osim bledila, znaci bezveze totalno, kao da nema programera ovde?

Drugo kako ih nije sramota da ima toliko posetioca, da koriste GOOGLE adsense svuda a ne obracaju paznju na sam sajt, u stvari tipicno.

Ne znam da li ste primetili hrvatske sajtove i cak i bosanske? Znaci stvarno, ajde sto su nasi ruzni sajtovi nego nas i search masine izbegavaju
 
Jeste da bi se izgubila efikasnost sajta, ali sa druge strane neka nova ideja ili prepravka stare koja je mozda zbog prebrzog stvaranja malo losija, nekada ispadne i bolje. Evo npr Yahoo (mislim da su ga super odradili).

 
U tome i jeste problem dizajna jer bi trebalo da sednu i dobro razmisle o tome i samo jednom uraditi dizajn a ne svakih
6 meseci. Zamisli da ti non stop menjaju dizajn Jelen ili MB piva bilo bi totalno
konfuzno izgubili bi kupce i opal;a bi prodaja.

Konkretno dizajn ovog sajta ne znam sta bi tu trebalo da se zove dizajn kad je totalno jednostavan mislim na sam
izgled ne na scripte i ostale zezancije.
Bilo je recimo pre dve godine konkurs za dizajn logoa i tek tada sam shvatio da imaju dobru ideju za sajt jer je
svastarski a za realizaciju ne znaju posebno kad menjas, logotip kompanije u ovom slucaju Krstarice koji vecina
korisnika dobro poznaje naravno konkurs nije uspeo.

Pogledaj svetske poznate kompanije od koje godine imaju sadasnje logotipove i sve ce ti biti jasno jer oni ozbiljno razmisljaju.
 
Ova tema oko redizajniranja bilo sajta ili logotipa je svakako deo marketinske strategije kompanije koja u vecim sistemima ne predstavlja samo poseban sektor vec po svojim kompleksnim aktivnosti bukvalno kompaniju unutar kompanije.

Redizajn je neophodan iz vise razloga, a najvise je podstaknut rastom aktivnosti konkurencije na trzistu i potrebom kompanija da se u moru istih ili slicnih ponudjivaca razlikuju, a ipak tom razlikom istaknu u odnosu na konkurenciju.

Druga vazna stavka koja se bazira na ispitivanju javnog mnjenja i vec zalazi u psihologiju traznje na trzistu je ta da ljudi vole novine, i da zele da imaju vise izbora. Promena logotipa uz naravno pravi izbor koji ostavlja pozitivan utisak na potrosaca istovremeno potrosacu stvara i utisak novog izbora iako on kupuje od iste kompanije pod istim uslovima, a s druge strane kako traznja raste, raste i profit kompanije........itd.

Isto je i sa promenom dizajna web sajta. Licno se bas smorim kad neki sajt posecujem godinu ili dve i kad vidim da je dizajn nepromenjen.........sticem utisak da je sajt zapusten, da se na njemu ne radi dovoljno, pa se taj utisak dalje prenosi i na nivo ozbiljnosti neke kompanije u smislu napretka i spremnosti da ulaze u sopstveni razvoj i opstanak.

A da ne pominjem sta sve prethodi odluci o redizajnu i koje se sve faze prolaze pre finalnog izbora...od ispitivanja javnog mnjenja do raspisivanja konkursa za novo resenje, pa preko strogih selekcija....do izbora novog i uslovno receno pravog resenja.
Ko sto napisah "kompanija u kompaniji"....
 
redsonia:
Zavisi od sajta - da li je i u kojoj meri redizajn potreban... ?

Samo pitanje je postavljeno na pogresan ili nepotpun nacin pa sam tim i povlaci uopstene odgovore tipa ovog iznad.

Ne mozes qwertynis da pises u redizajnu u generalnom smislu jer nije isto ako se radi o prezentaciji nekog manjeg preduzeca "Mile i sinovi", ili pak prezentaciji nekog veceg preduzeca "Mile, sinovi, a boga mi i unuci", ili s druge strane prezentaciji neke holding kompanije u cijem okviru funkcionise veci broj manjih kompanija sa potpuno razlicitim delatnostima...itd... (a sajtove tipa sam sebi napravio-sam sebi redizajnirao iz "nekog razloga" necu ni da pominjem)

Drugo qwertynis, odluku o redizajnu sajta ne donosi webmaster (ne znam da li ti je ovo jasno ???) pa cak i kad je u pitanju neko manje privatno lice....znaci od narucioca sajta zavisi njegov primarni izgled pa i sam redizajn...webmaster je u tom procesu izvrsilac koji eventualno moze dati neki predlog ukoliko je narucilac sajta evidentno neupucen, u dilemi i generalno ne zna sta hoce sto je vrlo cest slucaj barem na nasem prostoru....al' pustimo i te primere......

Znaci qwertynis ako hoces da se na ovoj temi iole ozbiljnije diskutuje onda moras uzeti konkretne uzorke za tu analizu, a ne ovako uopsteno jer nema smisla.
Ako ces za primer da uzimas neke vece kompanije (sto barem po mom misljenju i jedino ima smisla analizirati) onda opet znaj da (ko sto sam vec napisala) odluci o redizajnu prethodni mnoooooooooogo toga..., podstaknuta je razlicitim faktorima uglavnom proistaklih iz promena u okruzenju u kom kompanija posluje i vodi marketing-kampanju.

Tako da o tvom pitanju :

qwertynis:
Sta mislite o povremenom redizajniranju sajta.Da li je to potrebno ili suvisno. ?

...ne vredi ni razmisljati ni diskutovati na nacin na koji je i postavljeno! (e to me sad podseti na neciji biser bas sa ovog podforuma:"Hteo bih da napravim website, al' ne znam sta da stavim na Homepage, pa ima li koga da mi to uradi...?"...tako nesto...:D .
 

Back
Top