VLAST PO SVAKU CENU....

gost 47473

Iskusan
Poruka
5.729
Da li Demokratska stranka treba da prihvati ucene od strane DSS-a ili konacno da prekine sa kohabitacijom? Jer ovakvo stanje najvise steti gradjanima Srbije... Treba li DS jednostavno da kaze dosta i da pusti Kostunicu da se udruzi sa svojim prirodnim saveznikom koji je postao ocigledan jos po zavrsetku prethodnih izbora? I da li bi po narod Srbije bio gubitak dolazak radikala na vlast? Na monogim forumima pa i na ovom se pise da je Srbija pregrmela Slobu, inflaciju, bombardovanje, i da je ostalo jos da se vidi kako bi izgledalo sa radikalima na celu drzave. Moze li ova zemlja da dopusti taj luksuz sebi?
 
Маркеља,превише цениш ДС.Србија би требало да има неку стратегију развоја,а нема ништа.Сви ти људи су ситне шићарџије,које ће да збришу из земље кад не буду могли да трпају у џепове,и постане густо.У Србији су индустријске гране које омогућавају просперитет уништене,и неће се скоро развити.СРС с друге стране нема стручњаке низашта,самим тим никакве шансе да води државу.
 
@misoni

uvek je bilo da od dva zla treba izabrati manje. Koliko vidim vi kao narod se uvek odlucite za gore, u ovom slucaju, opcija radikala koji su dobili vecinu mesta u parlamentu + "narodnjacka koalicija" koja je ustvari prikriveni Srs, i naravno nezaobilazni SPS. I jos je ostalo da oni da dodju na vlast i da se vidi kako ce tad Srbija da izgleda. Sto se DS-a tice njihov sam simpatizer iz razloga sto imaju neku predstavu kako bi trebalo da izgleda Srbija u periodu od recimo godinu, dve. To nijedna druga stranka ne moze da uradi. Za SRS se u potpunosti slazem sa tobom jer su oni totalno suplji sto se kadra tice i evidentno je da su oni svesni toga....
 
Glupate luposti...
Kada bih ja bio radikal, i dograbio se vlasti, istog trenutka bih angazovao strucnjake za pojedine oblasti cisto da bih dokazao da nisam partijski ostrascen, vec realan politicar. To sto srs nema kadrove (ako ih nema) nije nikakva prepreka da ih angazuje. Za zasluzne partijske clanove uvek ima dovoljno savetnickih pozicija (velike pare a bez odgovornosti) na koje bi se smestili bez veceg blamiranja u podrucju strucnih pitanja.
Problem je sto bi doslo do sledece otimacine para kroz raznorazne do sada vec vidjene scenarije (sta aktovka sa devizama, gledaj , uzese nam Kosovo!! ). I dok se mi radujemo ili tugujemo jer je nas predstavnik pobedio ilil izgubio, dotle 5% gradjana Srbije otima i sakom i kapom a neretko bogami i bagerom. I mi i dalje verujemo u Deda Mraza i izlazimo na izbore svake 4 godine, cisto da zadovoljimo formu. Jedini cilj svakoga ko zeli da osvoji vlast su pare. Tacka.
 
Markelja:
@misoni

uvek je bilo da od dva zla treba izabrati manje. Koliko vidim vi kao narod se uvek odlucite za gore, u ovom slucaju, opcija radikala koji su dobili vecinu mesta u parlamentu + "narodnjacka koalicija" koja je ustvari prikriveni Srs, i naravno nezaobilazni SPS. I jos je ostalo da oni da dodju na vlast i da se vidi kako ce tad Srbija da izgleda. Sto se DS-a tice njihov sam simpatizer iz razloga sto imaju neku predstavu kako bi trebalo da izgleda Srbija u periodu od recimo godinu, dve. To nijedna druga stranka ne moze da uradi. Za SRS se u potpunosti slazem sa tobom jer su oni totalno suplji sto se kadra tice i evidentno je da su oni svesni toga....

Па где си, бре, Маркеља, нема те 100 година? Да ниси био у Израелу???

п.с. А зашто се ти толико секираш шта ћемо "ми Срби као народ изабрати", ти и онако имаш резервну отаџбину ???
 
To nije tacno jeste da se svi bore za rukovodeca mesta u velikim firmama ali DS je ista ko i ostale nema tu razlike ,jedino po cemu se razlikuje od DSS je to sto zele u nato a ovi zele blize odnose sa rusijom ostali programi su im slicni .
A narodu ce biti bolje ako se srbija decentralizuje a koliko vidim ni jednoj partiji osim novoj srbiji to ne odgovara .
 
eremita:
Па где си, бре, Маркеља, нема те 100 година? Да ниси био у Израелу???

п.с. А зашто се ти толико секираш шта ћемо "ми Срби као народ изабрати", ти и онако имаш резервну отаџбину ???

Recimo, zato sto ovde zive ljudi koji su mi dragi.... Jedan od razloga...

Jesi li to jutros dosao na posao i shvatio da nema rakije, pa pijes etilku...?
 
Markelja:
Da li Demokratska stranka treba da prihvati ucene od strane DSS-a ili konacno da prekine sa kohabitacijom? Jer ovakvo stanje najvise steti gradjanima Srbije... Treba li DS jednostavno da kaze dosta i da pusti Kostunicu da se udruzi sa svojim prirodnim saveznikom koji je postao ocigledan jos po zavrsetku prethodnih izbora? I da li bi po narod Srbije bio gubitak dolazak radikala na vlast? Na monogim forumima pa i na ovom se pise da je Srbija pregrmela Slobu, inflaciju, bombardovanje, i da je ostalo jos da se vidi kako bi izgledalo sa radikalima na celu drzave. Moze li ova zemlja da dopusti taj luksuz sebi?
Ako DS prekine sa kohabitacijom, pukli su. Nestaju s političke scene. Zato i sam DS radi to što radi jer hoće vlast po svaku cenu. Po mom vidjenju, Srbija je imala JUL kao zlo, a sad je tu ulogu preuzeo DS. Stranka im je prepuna lopova i ljigavaca i to na rukovodećim mestima.
I šta je tu toliko loše što je Koštunica orijentisan ka Rusiji? Šta je tu toliko loše sto DSS ima stavove bliske Radikalima? Jedino što je sigurno jeste to da kad bi DS imala većinsku vlast, bili bismo rasprodati za 5 minuta, a za 5 sati bi engleski jezik bio uveden u škole kao prvi i glavni, nestali bismo...nestaćemo svakako, ali treba se birati bezbolniji način.
 
Markelja:
@ sevilja

Zaista zanimljivo razmisljanje.... samo ne znam koliko realno...
Sudbina malih naroda je da izgube svoj identitet, to ti je jasno, je'l tako?

Rusi drže mnoooogo procenata svetskih zaliha energije, je'l tako?
Evropa zavisi od njih, ujedno Evropa je u koliziji sa njima. Jel tako?
Ako se prikloniš Evropi, tj. zapadnjacima, doćićeš u podredjen položaj, ali si u tom lancu poslednja karika. Ako se prikloniš Rusima, doćićeš u podredjen položaj, ali nisi poslednja karika, jer si im prišao u startu, a ne preko zapadnjaka.
Rusija se probudila, to je jasno.
E sad, oprostićeš mi, ali ne gajim ni najmanje simpatije prema onima koji pod demagoškim parolama štite interes Srbije i Srba.
DS je imao vlast pet godina. Šta su uradili? Ništa!! Rasprodali sve što je vredelo, razlike u ceni potrpali u džepove i doveli situaciju oko Kosova u skoro pa nerešivu.

Moj logički sistem na ovaj način procesuira. Ne dozvoljavam da me vode emocije. Ati sebi, jel' dozvoljavaš frku s emocijama?
 
Ne. Narocitto moj posao mi ne dozvoljava bilo kakve emocije... Prethodni komentar se odnosio na propast DS, mada ta uloga u svakom slucaju pripada DSS. Sve sto je prodato je moralo biti. Nesto dobro nesto lose. Ti mislis da ovi drugi ne bi sve rasprodali? Zasto nije uradjena revizija privatizacije koju je Marsicanin (seca li se ko ovog coveka?) obecao 2004 godine? Zaista mislis da bi neka od banaka mogla da se izvuce? Da bi Zastava mogla iole normalno da posluje da nije otpusten onoliki broj radnika? Problem je u nedostatku proizvodnje, a ovaj nedostatak je usko povezan sa politickom situacijom....
 
Markelja:
Ne. Narocitto moj posao mi ne dozvoljava bilo kakve emocije... Prethodni komentar se odnosio na propast DS, mada ta uloga u svakom slucaju pripada DSS. Sve sto je prodato je moralo biti. Nesto dobro nesto lose. Ti mislis da ovi drugi ne bi sve rasprodali? Zasto nije uradjena revizija privatizacije koju je Marsicanin (seca li se ko ovog coveka?) obecao 2004 godine? Zaista mislis da bi neka od banaka mogla da se izvuce? Da bi Zastava mogla iole normalno da posluje da nije otpusten onoliki broj radnika? Problem je u nedostatku proizvodnje, a ovaj nedostatak je usko povezan sa politickom situacijom....
Apatinska pivara nije imala nedostatak proizvodnje i lepo je prodata Interbru-u- ...dalje Knjaz Miloš...Sartid...hoćeš još dobrih fabrika i firmi??. Zašto nisu rasprodali ono u šta je trebalo ulagati ili prodati dobre firme, ali našim lopovima koji bi ipak kroz kupovinu tih fabrika i firmi vratili novac državi makar kroz zaposlnje ljudi i poreze. Ali to nije moglo tako, jer su paceri morali da napune svoje džepove.....a da ne pričamo o Beogradskoj banci i Jugo banci koje su bile likvidne, a zatvorene ( blizak član porodice mi je bio savetnik Borke Vučić, imam infornacije iz prve ruke)....dakle, zna se ko je imao vlast posle Miloševića, samim tim je suludo kriviti Radikale ili DSS.Za šta ih, uostalom kriviti?...prebacivanje lopte na njih je ništa drugo do zamena teza.

Prema tome tvoje pitanje ''Zaista mislis da bi neka od banaka mogla da se izvuce?'' nije na mestu, jer prosto ne može da se izvlači neko kod koga je sve u redu...a što se tiče ostalih banaka koje su bile u minusu, njih je trebalo zatvoriti, ali opet je postojao bezbolniji način.

Što se tiče Maršićanina, njega je lično njegova stranka pustila ''niz vodu'', što je još samo jedan dokaz da Koštunica i svoje kažnjava kad prekrše pravila. I to mu je kod mene, a i svakog ko iole hoće da vidi, veliki plus. Revizija privatizacije bi mnoge u zatvor oterala. I treba da se uradi, ali samo polakao, još nije trenutak. Trenutno je zemlja u nogo većim problemima.
E sad, tebi ne mora biti vidljivo, pogotovo ako si ( kao što jesi) simpatizer DS-a, ali ta stranka je svoje odbrojala. Živi bili, pa videli. Jer da nije tako, zar bi Tadić tražio podršku Koštunice??

I naravno, proizvodnja je najbitnija. Ali reci ti meni, opet ću ja, ko je bio na vlasti do 2005? Milošević nas je doveo do dna, a Djindjić nas je odvukao na dno dna. Sad će trebati mnoooogo više vremena i truda da se fleke izvade.
 
sevilja:
I šta je tu toliko loše što je Koštunica orijentisan ka Rusiji?
To sto mi zivimo na Balkanu u Evropi, a ne u Sibiru i Aziji

sevilja:
Šta je tu toliko loše sto DSS ima stavove bliske Radikalima?

Nista, to je odlicno, jedna od njih ce da nestane, odnosno da se utopi u onu drugu. Tipujem na DSS.

sevilja:
Jedino što je sigurno jeste to da kad bi DS imala većinsku vlast, bili bismo rasprodati za 5 minuta, a za 5 sati bi engleski jezik bio uveden u škole kao prvi i glavni,

I, sta je lose u tome?
sevilja:
nestali bismo...nestaćemo svakako, ali treba se birati bezbolniji način.

Ne paranoisi. :)
 
sevilja:
Apatinska pivara nije imala nedostatak proizvodnje i lepo je prodata Interbru-u- ...dalje Knjaz Miloš...Sartid...hoćeš još dobrih fabrika i firmi??.

Zar Knjaz Milosa nije prodao DSS, i ne samo to. Osim toga zar nije privatizacija u Srbiji zapocela 1991. godine, zaboravljamo Milosevicevu rasprodaju, najveca medju njima Telekoma (dio Grcima, dio Talijanima).

Nego tranzicija podrazumjeva prelazak iz komunizma u kapitalizam. u kapitalizmu nema drustvene svojine, zato se i pokazao kao ekonomski uspjesan za razliku od komunizma koji je ekonomski propao.
 
misoni:
Маркеља,превише цениш ДС.Србија би требало да има неку стратегију развоја,а нема ништа.Сви ти људи су ситне шићарџије,које ће да збришу из земље кад не буду могли да трпају у џепове,и постане густо.У Србији су индустријске гране које омогућавају просперитет уништене,и неће се скоро развити.СРС с друге стране нема стручњаке низашта,самим тим никакве шансе да води државу.

a za sta imate strucnjake vi iz DS-a i DSS-a? Samo za kradju i otimacinu.

Gradjani Srbije od vase "strucnosti" nemaju ama bas nista pre svega zato sto su ti vasi "strucnjaci" pre svega jedne neopevane lopine. Manje se kralo za vreme Milosevica koliko se danas krade od ljudi na vlasti i pri vlasti.

Tako da sto se tice vodjenja drzave nama su pre svega neophodni posteni ljudi, pa tek onda sve ostalo.
 
Markelja:
@misoni

uvek je bilo da od dva zla treba izabrati manje. Koliko vidim vi kao narod se uvek odlucite za gore, u ovom slucaju, opcija radikala koji su dobili vecinu mesta u parlamentu + "narodnjacka koalicija" koja je ustvari prikriveni Srs, i naravno nezaobilazni SPS. I jos je ostalo da oni da dodju na vlast i da se vidi kako ce tad Srbija da izgleda. Sto se DS-a tice njihov sam simpatizer iz razloga sto imaju neku predstavu kako bi trebalo da izgleda Srbija u periodu od recimo godinu, dve. To nijedna druga stranka ne moze da uradi. Za SRS se u potpunosti slazem sa tobom jer su oni totalno suplji sto se kadra tice i evidentno je da su oni svesni toga....

Није ствар имати визију, већ каква је она. а визија ДС је да Србија буде свачија осим српска. Нека хвала.
 
Spencer:
Није ствар имати визију, већ каква је она. а визија ДС је да Србија буде свачија осим српска. Нека хвала.

A sta ti imas od toga sto je nesto "srpsko"? Znaci neceh koristiti MTS ako Telenor i VIP ponude jeftiniju cijenu, ili ces iskljuciti SBB a gledati TV na antenu ili ne gledas FOX? I da, odmah baci tog misa iz ruke jer je made in China.

A vozices Yuga 45 zato sto je "srpski" :) ma daj...
 
Obersturmfuehrer:
taj je bilo manje da se krade :)
vidis kako se po kolicini kradje lepo vidi kakva je drzava



e, ovo ces docekati :D:D


pa samo uporedi koliko nam drzava milijardi eura godisnje uzme na registracijama automobila, akcizama za gorivo . Uzimaju vise para na gorivu i registracijama nego u Svedskoj!!! Gorivo je jeftinije u Svedskoj i Danskoj nego u Srbiji i registracije su nize. Za te pare koje Svedska uzme Svedjani imaju preko 10 autoputeva a mi imamo jedan jedini koji su jos komunisti napravili a i ovaj drugi nece se graditi zi budzeta vec ce ga graditi stranci uz koncesiju!

Sto znaci da nama drzava uzme vise nego svedska drzazva svedjanima na registracijama automobila i na oporezivanju goriva a za uzvrat mi od svega toga dobijamo JEDNO VELIKO NISTA

Sto znaci da se danas krade daleko vise nego sto se kralo za vreme Milosevica!

No ti verovatno ne vozis auto pa nemas pojma o ovome sto ja govorim.
 
Atreid:
A sta ti imas od toga sto je nesto "srpsko"? Znaci neceh koristiti MTS ako Telenor i VIP ponude jeftiniju cijenu, ili ces iskljuciti SBB a gledati TV na antenu ili ne gledas FOX? I da, odmah baci tog misa iz ruke jer je made in China.

A vozices Yugu 45 zato sto je "srpski" :) ma daj...

lupas gluposti. ja ne zelim da u moj drzavi Srbiji veca prava od Srbina ima jedan srbomrzac i balija Rasim Ljajic.

Ja ne zelim da jedan balija Rasim Ljajic izrice zabrane ulaska na godinu dana SRBINU Aleksandru Karadzicu samo zato sto nasa drzava juri njegovog oca i ne moze da ga uhvati!

Ja ne zelim da mi podpredsednik vlade bude ustaska cerka i Hrvatica Ivana Dulic Markovic nego da to bude neki Srbin iz Srbije!

Ja ne zelim da mi predsednik parlamenta bude HRVAT Oliver Dulic vec da to bude neki Srbin!

Ustase u Ustasku NDH, balije u Federaciju BIH - a Srbija SRBIMA!
 

Back
Top