Rečnik domaćih reči i izraza

Djole1976

Početnik
Poruka
1
Danas sam bio u veliko problemu, kada sam sinu koji ima 6 godina i slepo mi veruje zeleo da demonstriram pogodnosti interneta. Elem, dete je culo za rec namcor, koja mu nije bas najjasnija, te mene upita za znacenje. Ja nisam hteo da odgovor istresem iz rukava, vec vaspitno uzmem Enciklopediju, u kojoj ne nadjem rec namcor. Dete nestrpljivo ceka obecani odgovor, a ja onako samouvereno pridjem racunaru i kazem detetu da ce sve biti reseno za 5 minuta. Dete vec uveliko spava a ja na netu nisam nasao ni jedan recnik srpskog jezika koji poseduje tu rec. POMOZITE, da li ja u zurbi nisam uspeo da nadjem ili jednostavno tako nesto ne postoji na netu, u sta ne mogu prosto da poverujem. Unapred zahvalan brizan otac sitnog deteta, cao!
 
Pošto nema u rečniku domaćih reči i izraza, ti lepo uzmi rečnik stranih reči i izraza(recimo Klajna), i videćeš da je reč turska i znači: čovek zle naravi, mrzovoljan čovek, čovek koji je po prirodi loše raspoložen. Uđi u sajt Prometeja, ako se ne varam, može da se lista rečnik.
 

Back
Top