zaljubiti se ponovo..kako..???

posesivac

Zainteresovan član
Poruka
417
evo ja..posle duzeg vremena...
imam vezu,3 god.,imali smo svakakve krize,uspone i padove..u poslednje vreme smo zamrli,utajili,udaljili se,ostavio bi me,ali nemoze,ja bih drugacije ali ne znam kako..ne znam..inace ,sex je extra,ljubav postoji,ali..kaze on meni..aj uradi nesto da se ponovo zaljubim u tebe...
...i sta ja to da radim ili uradim..?
.dal je moguce zaljubiti se ponovo u istu osobu..?
..i kako..?
 
mislis..ja i njegov cale..on i moja sestra,pa njegov brat sa mojom tetkom koja navija za nas,a babe su nam u svadji ,dok ga dede teraju da se zeni,jer i njegov stric ima iste te ambicije za njega,a ujna pravi neke madjije....aaa.... a ja posle caleta nadjem nekog glavnog baju u kraju pa ga sve pravim ljubomornim...a tek deca...ko zna cija su...i ......e to ti je prava ljubav....ha,ha.. :lol: :lol: :lol:

..ma,bre,ozbiljno pitam.. :-?
 
posesivac:
evo ja..posle duzeg vremena...
imam vezu,3 god.,imali smo svakakve krize,uspone i padove..u poslednje vreme smo zamrli,utajili,udaljili se,ostavio bi me,ali nemoze,ja bih drugacije ali ne znam kako..ne znam..inace ,sex je extra,ljubav postoji,ali..kaze on meni..aj uradi nesto da se ponovo zaljubim u tebe...
...i sta ja to da radim ili uradim..?
.dal je moguce zaljubiti se ponovo u istu osobu..?
..i kako..?
..zaljubi se u novog frajera..staro je istroseno...
 
posesivac:
evo ja..posle duzeg vremena...
imam vezu,3 god.,imali smo svakakve krize,uspone i padove..u poslednje vreme smo zamrli,utajili,udaljili se,ostavio bi me,ali nemoze,ja bih drugacije ali ne znam kako..ne znam..inace ,sex je extra,ljubav postoji,ali..kaze on meni..aj uradi nesto da se ponovo zaljubim u tebe...
...i sta ja to da radim ili uradim..?
.dal je moguce zaljubiti se ponovo u istu osobu..?
..i kako..?
Prvo, bzvz mi je to sto ti je on rekao... jer na tebe svaljuje odgovornost za problem i za resenje istog.

Drugo, ljubav i zaljubljenost nisu isto. Ljubav je mirnija.

Trece, otkaci ga. Toliko slobodnog zeljnog muskog sveta, a ti dopustas da te on stavlja pred nemogucu misiju.

Cetvrto, ne volim taj tip muskarca, sve je ok, a on nezadovoljan.
 
Gošća je u pravu, otkači ga.Ili mu reci ni ti mene više ne privlačiš...
Učini i ti nešto da te ponovo zavolim...Udari mu kontru, zato što je
ovan...sry...I onda posle njegovog odgovora, reci-šta mi uopšte radimo zajedno
kad se jedno drugome ne sviđamo...I posle toga će da usledi ili raskid, ili će da
pukne od ljubomore želeći te više nego ikad. :twisted:
(nemojte probati ovo kod kuće, izuzimam se od svake odgovornosti za posledice...)
 
Mogu ti reci da sam bila u slicnoj situaciji pre neke dve godine... Evo jos uvek sam sa istim tim deckom :)
Nije poenta u tome da se samo ti trudis. OK, mozes se ti potruditi.. Varijanta, ponovo ga zavodis i sve to...
Ali, ako se gospodin ne potrudi ili ne uzvrati dobrom voljom- pali odatle..
Uostalom, mozes mu reci i nesto kao- sta mi trazimo uopste zajedno kad ti nisi zaljubljen u mene; ja u tebe jos uvek jesam (pa ondak zatrepces malo trepuskama, pa nek se oseti kao magarac :twisted: )
Sve u svemu, nije to toliko crno.. Normalno je da se posle nekoliko godina veze strasti stisaju, osecanja postanu mirnija i stalozenija... Sad se samo treba navici na tu situaciju..
A zaljubljenost?? Moze da dodje sama od sebe ponovo.. To i jeste najbolje kod dugih veza.. :razz:
 
Mnogi su skloni da mešaju ljubav i zaljubljenost.
Tako, kad su u fazi ''sedmog neba'', kad osećaju potrebu da stalno budu sa tom osobom, kad su im leptirići u stomaku na svaki pogled, poziv te osobe ili samu pomisao na nju, oni to zovu ljubavlju.
A onda kada nastupi ljubav, ta mirnija, ali i mnogo dublja faza, onda neki ljudi to tumače kao prestanak ljubavi, a ne kao njen početak ili trajanje.
To sam ja dugotrajnim posmatranjem nekih veza došla do zaključka.

Meni je sasvim normalno doći u period u koji ste vi došli, ta učmalost i dosada. Meni je otac pričao kako je gledao neku naučnu emisiju u kojoj kažu da svaka veza dolazi u krizu posle godinu, tri ili sedam. To mi je zvučalo baš zanimljivo, ali verujem da se nešto zaista oboma dešava posle tog vremena.
Vi ste sad na nekoj raskrsnici. Ili da nastavite ''putovanje'' zajedno, ili da se razilazite.
Ja bih sve učinila da spasim vezu, takva sam osoba. Iako je puno puta pametnije dići ruke i otići, jer možda te nešto bolje čeka. Neko mnogo bolji.
Verujem u to da se čovek može zaljubiti u istu osobu dva puta. Ako je nekad negde nešto postojalo, može ponovo da se oživi (sem ako nije preraslo u neko drugo osećanje, negativno, što nije vaš slučaj). Samo što nije dovoljno zalaganje jednog, već oboje (da i on pusti da mu se to dogodi). I potreban je faktor kojim vi ne možete da upravljate, a to je - trenutak - koji često nije na našoj strani, verovatno neslučajno. Ja to kažem: treba ''kockice'' da se slože.
Možda je potrebno napraviti neku pauzu (ali to može da bude mač sa dve oštrice).
Vezu treba stalno osvežavati, zalivati je kao cvet. Unesite neku novinu, nešto što do sad niste radili, odite negde, budi drugačija, ili... ma sve mi to dok pišem zvuči glupo, ali nešto pokušaj, ako ne... srećno u svakom slučaju kojim god putem krenula!
 
posesivac:
evo ja..posle duzeg vremena...
imam vezu,3 god.,imali smo svakakve krize,uspone i padove..u poslednje vreme smo zamrli,utajili,udaljili se,ostavio bi me,ali nemoze,ja bih drugacije ali ne znam kako..ne znam..inace ,sex je extra,ljubav postoji,ali..kaze on meni..aj uradi nesto da se ponovo zaljubim u tebe...
...i sta ja to da radim ili uradim..?
.dal je moguce zaljubiti se ponovo u istu osobu..?
..i kako..?
Evo,sada sam naspavana,pa da kazem nesto pametno.... :roll: Kako mozes da budes sa nekim za koga to kazes...Moguce je zaljubiti se ponovo u istu osobu,desavalo mi se to,skroz je lepo i neobicno,ali ne u takvim slucajevima...ne tako...ne sebicno...
 
Gillette:
ladan burek se ne podgreva..

Ni bukvalno ni metaforično nije istina.

I poređenje ljubavi (zaljubljenošću) sa burekom i tim izrazima nije baš adekvatno.
Nikad nisam volela te bapske poslovice...
Jeste, ima i toga da se ''lomljena pogača ne sastavlja'', ali uvek i izuzetaka...
Ja poznajem neke veze gde se ljubav vratila i tad bila kvalitetnija nego pre...

Ali opet, večno isti moj stav, to je sve proizvod nesagledivih i nepredvidivih okolnosti... teško podložno našoj kontroli...
 
...moje iskustvo, mi kaze da moze da se podgreje cak i burek od prekjuce, ako se nje pokvario!
jednom sam bio sa devojkom tako oko 3 god, imali smo slicnu situaciju, i sta sam uradio
doveo sam vezu na ivicu raskida ( cisto da vidim da li ma jos voli ili je u pitanju navika)
pokazao stav, i sve se lepo zavrsilo, kasnije smo raskinuli zbog nekih drugih razloga.
...uglavnom ne znas sta imas dok to ne izgubis , ili osetis da ces ga izgubiti...
 
posesivac:
evo ja..posle duzeg vremena...
imam vezu,3 god.,imali smo svakakve krize,uspone i padove..u poslednje vreme smo zamrli,utajili,udaljili se,ostavio bi me,ali nemoze,ja bih drugacije ali ne znam kako..ne znam..inace ,sex je extra,ljubav postoji,ali..kaze on meni..aj uradi nesto da se ponovo zaljubim u tebe...
...i sta ja to da radim ili uradim..?
.dal je moguce zaljubiti se ponovo u istu osobu..?
..i kako..?

Prevari ga,..ponekad prevara zna dwa ucvrsti vezi ili brak....:?:?:?
Ne znam...lupetam
 
Mojoj drugarici je veza tako došla u tu fazu... kao, nije sigurna da voli tog dečka, nije ona to tako zamišljala, ona oseća da sa nekim drugim može da bude srećnija, da joj izazove mnogo veću ljubav i strasti... i raskinu oni...
... i ponovo se pomire, tako se namestila situacija, to je bilo pre godinu dana...
... i još uvek su zajedno...
... i ona se od tog perioda ponovo zaljubila u njega, i još lepša im je veza nego što je bila, i on, koga je toliko kritikovala da se ne trudi da osveži vezu, i on je počeo da unosi novine, da bude organizator... naravno, imaju i sada kriza, sve je to normalno... ne dozvoljavaju da upadnu u učmalost...
... to ne znači da oni nikada neće da raskinu, ali zašto da im ne bude lepo ako već postoji mogućnost da zajedničko vreme učine boljim? Dobro se razumeju, dobro se poznaju (ma koliko bilo lepo ponovo upoznavati nekoga, nečiji način govora, smejanja, nečije misli... isto tako je lepo kad nekoga već poznaješ, kad mu, što ja kažem, znaš kako korača...)...
Najgore je od svega kad krenu pitanja o smislu... to vodi skoro neminovno u kraj... ta filozofiranja: sve je dobro, a ipak nešto ne valja... oduvek mi je to bio odraz neiživljenosti...
Možda je tvoj momak željan promene, ali ne sa tobom, već sa nekom novom osobom.
Možda ste mladi, tri godine - dosta je to za vezu... mlad se čovek lako zasiti... još ako pre tebe nije imao nekog većeg ''ispucavanja'' i okolnog ludovanja...
 

Back
Top