Novi stapovi

PecarosNS

Početnik
Poruka
17
Ocu da kupim jos jedan stap za varalicu iako imam vec jedan kormoranov sa kojim sam zadovoljan ali mu je mala tezina bacanja a sada zelim da kupim stap sa vecom tezinom bacanja tu sam vec ubrojio (formax president 40-80, shimano spinmaster 50-100 i neke berckley...).Mene nesto drugo zanima, od kog materijala treba da budu stapovi i koliko %-cega treba da sadrzi da bih zadovoljili neka veca opterecenja.
Mozda je ovo neka filozofija ali ne kupuje se svaki dan stap od 100e.
 
PecarosNS:
pa ako budem blizu :) a sumljam, hmm ajde da drugachije srochim pitanje

Kako da znam kolko opterecenje moze da izdrzhi stap ? neko neki savet, bio bih zahvalan

unapred hvala
Brate, tesko da to tacno mozes utvrditi! Sta se sve prodaje ovih dana i pod kakvim sve nazivima, reko bi covek tesko ribama. U praksi, malko drugacije stoje stvari. Nije ti bitna teorija, bolje se raspitaj kako ko prolazi sa tim stapovima, mada, desava se i da se serije medjusobno razlikuju. Npr, ja i drug natezali u radnji formax ambasador do besvesti, njemu zapakovali drugi, a ovaj ga polomio kad je kuci probao da pokaze drugarima koliko je jak. Jadan stap, nije ni stigao do vode! :lol: Meni je dosta jak formax typhoon od 50-100 gr, 2,7m, sa njim lovim stuku, samo, malo je tezi. Za 50 E sam zadovoljan sta sam dobio.
 

Back
Top