U.S. Robotics

  • Začetnik teme GuruRobotics
  • Datum pokretanja
G

GuruRobotics

Gost
Nabavio sam U.S.Robotics 56k USB eksterni modem i mucim se malo snjim. Nije mi jasno zasto se konstantno konektuje na 33.2 kbps kada provajder podrzava v.92 protokol? Pa sa internim Intelovim modemom od 10 evra sam imao bolje rezultate i to preko broja koji nije podrzavao v.92!!! Takodje mi nije jasno zasto na stari broj vise ne mogu da se konektujem iz prve nego konstantno iz drugog puta to ume poprilicno da iritira. Eksterni modem sam uzeo pre svega jer ne moras da se mnogo cimas oko instalacije samo ga cuknes u USB i radi a starom Intelu sam morao da menjam PCI slot svaki put kada reinstaliram windows da bi proradio sto je sad postalo nemoguce jer sam popunio sve prazne PCI slotove. Ja sam mislio da su U.S. Robotics najkvalitetniji modemi i nije mi jasno sto se ovako baguje. Ako neko ima ovakav modem neka se javi jer bi mi pomoc izuzetno dobro dosla. Model modema je USR815633.
 
Jesi ti siguran da ti provajder podrzava v92? ... Obori ga na v90 pa probaj.

Ja jos ne naleteh na problematican USRobotics ext. modem... Stavise, zaista su najbolji modemi za koje ja znam.
 
Cini mi se da taj USR koji imas ne radi lepo na nekim analognim centralama. Ja sam probao USR externi 56k V.92 standard i dao je mnogo losije rezultate od Creative modema, isto eksternog, istih karakteristika...
 
Ja sam iz Obrenovca i centrala je digitalna dok je provajder absolutok pre neki dan objavio da je otvoren novi broj koji podrzava ISDN i v92. Nije mi jasno zasto prijavljuje ovako mali protok mada veza ne ide toliko lose kao sto prijavljuje.
 
Koristis AbosolutOK :shock: :x

Predji na Verat pa da vidis kako fercera (inace, AbsolutOK radi preko Verata)... Imaju daleko kvalitetnije linije (mada i dosta problema od kako su oborili cenu na 'nenormalni' nivo).

Poz.
 
Narode kada cete jednom shvatiti da mi necemo imati nikada dobre i kvalitetne veze.Uzgred imam ELSA micro link 28.8 kbps ext. koja pici ko luda,download mi je 6 mb/h sto mislim da je prilicno zadovoljavajuce,inace sam iz Petrovca na Mlavi gde su veze po prilicno lose.Pozdrav
 

Back
Top