INTERESUJE ME...

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
U proteklih godinu dana moderisanja a i pre toga uvideo sam da više devojke zanima
Astrologija nego muškarce...
Zanima me zašto je to tako.
Mislim da je otprilike 10 na 1..
Nije mi jasno zašto Astrologija muški rod ne zanima?
 
zato shto je za utripovane... videh bezbroj sluchajeva brate da se ljudi pezhorativno i unapred ocenjuju samo po pripadnosti nekom znaku... naravno, mi se ovde malo i zezamo ali je chinjenica da na vec izlizane pojmove o astroloshkim tipovima mnogi reaguju na ovaj ili onaj nachin... svaki chovek je skup milion specifichnih osobina koje blage veze nemaju sa tipskim oznakama jednog znaka... i kad neko u razgovoru-obichno zensko, posle finog dijaloga i upoznavanja pita shatro naivno a u kom si znaku rodjen, a ti josh naivnije kazesh istinu.... desi se mnogo puta da se ne moze prikriti razocharenje na njenom licu... znachi prejudiciranje nechega samo na osnovu znaka je pomalo diletantski i neozbiljno a njemu su ipak da izvinu dame sa foruma, one prijemchivije nego mushkarci a pogotovu ako im astrologija i njeno prouchavanje oduzima dobar deo zhivotnog vremena...

kada bi sve bilo izvesno u zhivotu, onda ne bismo morali ni da zhivimo, zar ne?
 
Mozda zato sto muskarci vise gledaju fizicku stranu svih dogadjaja, a zene vise imaju razvijeno... to sto zovu sesto culo. I mnogo lakse i jace osete ako im se nesto svidja ili ne. A mi "samo gledamo sliku".
 
Platin:
Mozda zato sto muskarci vise gledaju fizicku stranu svih dogadjaja, a zene vise imaju razvijeno... to sto zovu sesto culo. I mnogo lakse i jace osete ako im se nesto svidja ili ne. A mi "samo gledamo sliku".

Vidiš nisam o tome na takav način razmišljao..
Moram reći da si u pravu...donekle..
 
Verujem da smo svi prisustvovali situacijama posle dogovora muskarca sa nekim... pa kad zena koja je prisustvovala posle "u cetiri oka" komentarise. Mi cemo reci "pa rekao je da ..." (i samo citiramo tekst), a zena ce obratiti paznju i na ton, stil, polozaj tela... (i ko zna sta sve jos, ali meni ne pada napamet)... i mnogo bolje ce reci da li je izjava koju smo culi bila iskrena.

A posto horoskop nije "opipljiv", nego prestavlja vise osecajno - duhovnu stranu... eto :)
 
Platin:
Mozda zato sto muskarci vise gledaju fizicku stranu svih dogadjaja, a zene vise imaju razvijeno... to sto zovu sesto culo. I mnogo lakse i jace osete ako im se nesto svidja ili ne. A mi "samo gledamo sliku".

pa sad mogao bih da kazhem da "shesto chulo" nema veze sa polom vec sa nechim drugim sa chim se rodish ali opet bi bilo kao da prkosim astroloshkim pravilima :)

@psiho

znam da ima veze... ali imash stvari na ovom svetu koje su mnogima nedokuchive i veruj da bi se mnogi shokirali kad bi se javno o njima govorilo ali to nije tema pa necu sad... kazem da je gro amatera astrologa utripovano i nemaju odredjenu distancu prema toj materiji. ajd' ovako da napravimo malu digresiju... ti vidish neku devojku i naprzhish se ono bash, ne na bazi da bi se fizikalisao sa njom vec te onako opchini duhovno... i sad poshto si ti freak za ovu materiju i saznash u razgovoru da je ona u nekom znaku il' podznaku, sinastriji il' vec kako to ide, totalno nerkompatibilna sa tobom... a tebi pored svega lepo i prijatno sa njom... ma umro bi na njenim grudima... :) zanima me shta bi radio... dal' ko jedna osoba shto je znam, koja ako pishe u horoskopu da danas ne treba ici napolje jer mozhesh da se skenjash, pa ne mrda nigde ni do wc-a dok ne dodje ponoc... il' bi ushao u vezu bez obzira na sve ono shto ti "astroloshka svest" govori o njoj...

inache ko shto reche bulgakov u majstoru... cigla nikad ne pada na glavu sluchajno :)
 
Neznam šta znači baš prženje na neku devojku ali možda sma imao sreće,jer i sam posedujem neko
6 čulo u obliku viđenja po licu na devojkama..
Kao što rekoh kad upoznah svoju suprugu znadoh da je ona prava..
Mada sam i pre nje znao kako će se moja buduća zvati i još neke sitnice..
Da li sam to utripovao ili sam stvarno znao..
Teško mi je da se stavim u poziciju onih koji imaju smanjenu mogućnost sposobnosti,koje mislim
da posedujem..

U principu izbegavao sma da se upoznajem na divljaka ...
Uvek sam težio da se upoznajem preko trećeg lica..
 
Psihologue:
U proteklih godinu dana moderisanja a i pre toga uvideo sam da više devojke zanima
Astrologija nego muškarce...
Zanima me zašto je to tako.
Mislim da je otprilike 10 na 1..
Nije mi jasno zašto Astrologija muški rod ne zanima?
Можда на овом форуму где се форсира "љубавно-знаковна" астрологија по угледу на дневне хороскопе коју су више разбибрига него астрологија. Али ако погледамо ко су најпознатији астролози-професионалци на овим просторима, ја бих рекао да по свом утицају доминирају мушкарци: Дупор, Милекић, Стојановић, Имширагић, Радовић, Савић, Ђондовић, Одаловић, Петковић...

Другим речима, овај форум не може бити мерило, јер овде углавном долазе лаици, претежно жене, да постављају љубавна питања, а понајмање има онога што би у принципу и требало, а то је размена мишљења и астролошког искуства. Већина жели готов одговор, а не пада им на памет да узму књигу у шаке иако би ту нашли већину одговора који их интересују, барем док су почетници. Искрено, ја то не могу да разумем, јер док губе време чекајући да се неко смилује да им одговори, већ би сто пута пронашли одговор(е) у књигама.
 
Psihologue:
Šone ima nečeg u tom znaku..
Jeste u pravu si za generalizovanje ali u 5 od 4 slučajeva bitnost znaka ima uticaja za neku vezu...
У сучевом знаку наравно да има "нечега" јер је Сунце као централно и највеће тело нашег соларног система, најјаче по свом утицају на карактер и темперамент, его и снагу воље, а то пуно утиче и на међуљудске (љубавне) односе. Ипак, не треба претеривати, јер постоји море других планета и показатеља, који зависно од ситуације имају исти или чак већи значај него Сунце.
 
U poslednje vreme bas se nesto zanimam astrologijom,analiziram sama svoju natalnu kartu,trazim,citam...Meni je astrologija kao neka velika slagalica,ali zbunjuje me kad jedan aspekt svaki astrolg drugacije tumaci.Zato je mozda lakse ljudima ovde da pitaju druge,iskusnije,da im objasne sta ih zanima...
Astral-Blade koju bi knjigu preporucio nekom pocetniku,ljubitelju astrologije?
A to da ljudi procenjuju druge po horoskopskom znaku je istina. I ja sam takva ponekad :) povrsna...ali trudim se da dam drugima sansu,cak i blizancima i skorpijama :)
 
Astral-Blade:
Можда на овом форуму где се форсира "љубавно-знаковна" астрологија по угледу на дневне хороскопе коју су више разбибрига него астрологија. Али ако погледамо ко су најпознатији астролози-професионалци на овим просторима, ја бих рекао да по свом утицају доминирају мушкарци: Дупор, Милекић, Стојановић, Имширагић, Радовић, Савић, Ђондовић, Одаловић, Петковић...

Другим речима, овај форум не може бити мерило, јер овде углавном долазе лаици, претежно жене, да постављају љубавна питања, а понајмање има онога што би у принципу и требало, а то је размена мишљења и астролошког искуства. Већина жели готов одговор, а не пада им на памет да узму књигу у шаке иако би ту нашли већину одговора који их интересују, барем док су почетници. Искрено, ја то не могу да разумем, јер док губе време чекајући да се неко смилује да им одговори, већ би сто пута пронашли одговор(е) у књигама.

U pravu si ..
Drago mi je što si prisutan sa svojim komentarom...
Takva vrsta foruma..Svi bi nešto na brzaka..
 
maja_bgd:
U poslednje vreme bas se nesto zanimam astrologijom,analiziram sama svoju natalnu kartu,trazim,citam...Meni je astrologija kao neka velika slagalica,ali zbunjuje me kad jedan aspekt svaki astrolg drugacije tumaci.Zato je mozda lakse ljudima ovde da pitaju druge,iskusnije,da im objasne sta ih zanima...
Astral-Blade koju bi knjigu preporucio nekom pocetniku,ljubitelju astrologije?
A to da ljudi procenjuju druge po horoskopskom znaku je istina. I ja sam takva ponekad :) povrsna...ali trudim se da dam drugima sansu,cak i blizancima i skorpijama :)
Ово се лако објашњава тиме што немају сви астролози једнако знање, нити исти приступ астрологији. Неко воли да филозофира, да кити и украшава своје тумачење, неко свему томе приступа хладно, рационално без пуно улепшавања. А на крају крајева, сваки аспект има своју материјалну-физичку компоненту, али и ону духовно-психолошку и ето како настају разлике. Мада да будем искрен, постоје неслагања самих астролога око неких елементарних ствари, значења и утицаја планета. А пошто су астролози често сујетни, а плус тога ко и сви људи склони заблудама, није чудо што им се и тумачења често разликују.

Пошто си почетник у астрологији, а видим по датуму рођења да имаш талента, препоручујем ти "Најбољи начин да се научи астрологија" од Марион Марч и Џоан Мекеверс, а после тога "Тајни утицај планета" и "Астрални утицаји на личност и дело Достојевског" од Горана Милекића. Ако случано ниси, прочитај и "Сунчеве знаке" Линде Гудмен. Све у свему, кад то све прочиташ, после ћеш већ сама знати шта ваља, а моћи ћеш и самостално да вршиш истраживања и доносиш своје закључке.
 
Psihologue:
U proteklih godinu dana moderisanja a i pre toga uvideo sam da više devojke zanima
Astrologija nego muškarce...
Zanima me zašto je to tako.
Mislim da je otprilike 10 na 1..
Nije mi jasno zašto Astrologija muški rod ne zanima?
Mislim da njih to zanima.Samo oni ne razgovaraju o tome sa drustvom,ne stavljaju do znanja da ih to zanima,jer misle da su to stvari za devojke ili tako nesto.oni kad su sami citaju,uporedjuju...
A ima onih koji to ne vole,jer kad im trazis da ti kazu koji su znak uplase se jer misle da ce biti otkriveni takoreci,da ce devojka skontati njihove vrline i mane.
I na kraju zbog patrijarhalnog odgoja jer to zaboga nisu stvari za muskarca .(gluposti naravno )
Eto to je moje misljenje. Veliki pozzzzic :)
 
Шон:
zato shto je za utripovane... videh bezbroj sluchajeva brate da se ljudi pezhorativno i unapred ocenjuju samo po pripadnosti nekom znaku... naravno, mi se ovde malo i zezamo ali je chinjenica da na vec izlizane pojmove o astroloshkim tipovima mnogi reaguju na ovaj ili onaj nachin... svaki chovek je skup milion specifichnih osobina koje blage veze nemaju sa tipskim oznakama jednog znaka... i kad neko u razgovoru-obichno zensko, posle finog dijaloga i upoznavanja pita shatro naivno a u kom si znaku rodjen, a ti josh naivnije kazesh istinu.... desi se mnogo puta da se ne moze prikriti razocharenje na njenom licu... znachi prejudiciranje nechega samo na osnovu znaka je pomalo diletantski i neozbiljno a njemu su ipak da izvinu dame sa foruma, one prijemchivije nego mushkarci a pogotovu ako im astrologija i njeno prouchavanje oduzima dobar deo zhivotnog vremena...

kada bi sve bilo izvesno u zhivotu, onda ne bismo morali ni da zhivimo, zar ne?


Ti si skroz pogresno shvatio astrologiju ... kad ja koji skoro nista ne znam mogu to da ti kazem sta li tek oni koji znaju mogu ... 8) :-o :o
 
Шон:
zato shto je za utripovane... videh bezbroj sluchajeva brate da se ljudi pezhorativno i unapred ocenjuju samo po pripadnosti nekom znaku... naravno, mi se ovde malo i zezamo ali je chinjenica da na vec izlizane pojmove o astroloshkim tipovima mnogi reaguju na ovaj ili onaj nachin... svaki chovek je skup milion specifichnih osobina koje blage veze nemaju sa tipskim oznakama jednog znaka... i kad neko u razgovoru-obichno zensko, posle finog dijaloga i upoznavanja pita shatro naivno a u kom si znaku rodjen, a ti josh naivnije kazesh istinu.... desi se mnogo puta da se ne moze prikriti razocharenje na njenom licu... znachi prejudiciranje nechega samo na osnovu znaka je pomalo diletantski i neozbiljno a njemu su ipak da izvinu dame sa foruma, one prijemchivije nego mushkarci a pogotovu ako im astrologija i njeno prouchavanje oduzima dobar deo zhivotnog vremena...

kada bi sve bilo izvesno u zhivotu, onda ne bismo morali ni da zhivimo, zar ne?

Naravno, opis karakteristika jednog zodijackog znaka je samo opis karakteristika tog znaka, nije opis jedne licnosti u celini kojoj se Sunce nalazi u znaku npr Bika ili bilo kom drugom znaku. Svi u horoskopu imamo svih 12 znakova i jos mnogo raznih uticaja..tako da kad mene neko pita sta sam u horoskopu ja kazem: Sve...jer to je jedini tacan odgovor ako osoba pita "Koji si horoskopski znak". Zodijak radi ovako: svako u natalnoj karti ima svih 12 zodijackih znakova i svi uticu na osobu zajedno i to na svaku osobu, sad razlika je u tome gde se koja planeta nalazi u kojim kucama znacima itd, ako u nekom znaku osoba nema planete to ne znaci da taj znak u njenoj/njegovoj karti "ne radi", radi naravno i te kako , samo su znaci u kojima su planete naglaseni, i kuce u kojima su planete i aspekti koje te planete grade sa ostalim planetama, tackama, nekretnicima itd, naglaseni i tu dolazi do razdvajanja individualnosti, nisu svi bikovi isti, nisu svi rakovi isti....
U astrologiji ne postoje tipovi ljudi Bikovi, Rakovi, Lavovi i tako dalje......uopste ne postoji podela na takav nacin, u pravoj astrologiji.....to je samo pogresna predstava ljudi koji ne znaju ni osnove astrologije i ne znaju nista o njoj i obmanuti su komercijalizaciojm astrologije, sto je vasarska astrologija po raznim casopisima, predvidjanja za Bika,Lava, Skorpiju....postoji osoba sa Suncem u Lavu, ne postoji osoba koja je u horoskopu Lav ili bilo koji drugi znak iskljucivo.....
 
Pa kada je ono najosnovnije... Postoji 12 znakova, a svaki moze da bude i podznak... znaci 12x12=144 kombinacije. A to je samo to, bez planeta i bez bilo cega...
Skoro, pa mogu da kazem da postoji 6 milijardi i nesto kombinacija... :)
 
astro_pile:
Naravno, opis karakteristika jednog zodijackog znaka je samo opis karakteristika tog znaka, nije opis jedne licnosti u celini kojoj se Sunce nalazi u znaku npr Bika ili bilo kom drugom znaku. Svi u horoskopu imamo svih 12 znakova i jos mnogo raznih uticaja..tako da kad mene neko pita sta sam u horoskopu ja kazem: Sve...jer to je jedini tacan odgovor ako osoba pita "Koji si horoskopski znak". Zodijak radi ovako: svako u natalnoj karti ima svih 12 zodijackih znakova i svi uticu na osobu zajedno i to na svaku osobu, sad razlika je u tome gde se koja planeta nalazi u kojim kucama znacima itd, ako u nekom znaku osoba nema planete to ne znaci da taj znak u njenoj/njegovoj karti "ne radi", radi naravno i te kako , samo su znaci u kojima su planete naglaseni, i kuce u kojima su planete i aspekti koje te planete grade sa ostalim planetama, tackama, nekretnicima itd, naglaseni i tu dolazi do razdvajanja individualnosti, nisu svi bikovi isti, nisu svi rakovi isti....
U astrologiji ne postoje tipovi ljudi Bikovi, Rakovi, Lavovi i tako dalje......uopste ne postoji podela na takav nacin, u pravoj astrologiji.....to je samo pogresna predstava ljudi koji ne znaju ni osnove astrologije i ne znaju nista o njoj i obmanuti su komercijalizaciojm astrologije, sto je vasarska astrologija po raznim casopisima, predvidjanja za Bika,Lava, Skorpiju....postoji osoba sa Suncem u Lavu, ne postoji osoba koja je u horoskopu Lav ili bilo koji drugi znak iskljucivo.....

drago mi je da si razumeo sushtinu mog posta... ja sam o komercijalizaciji astrologije i govorio kao i to, kako je ona nasla pogodno tlo da se usadi kod vecine laika kakvih je najveci broj. ono shto nisi razumeo ili zheleo da shvatish je to, da za kompleksnu analizu neke lichnosti ne moze biti dovoljan samo zodijachki niz jer ako se rukovodish samo tim konceptom shvatanja kad tad cesh doci u cul-de-sac...
 
Psihologue:
Neznam šta znači baš prženje na neku devojku ali možda sma imao sreće,jer i sam posedujem neko
6 čulo u obliku viđenja po licu na devojkama..
Kao što rekoh kad upoznah svoju suprugu znadoh da je ona prava..
Mada sam i pre nje znao kako će se moja buduća zvati i još neke sitnice..
Da li sam to utripovao ili sam stvarno znao..
Teško mi je da se stavim u poziciju onih koji imaju smanjenu mogućnost sposobnosti,koje mislim
da posedujem..

U principu izbegavao sma da se upoznajem na divljaka ...
Uvek sam težio da se upoznajem preko trećeg lica..

eto... ja rekoh da i muskarci imaju shesto chulo, al' zhene misle da je to njihov prerogativ :) psiho, dao sam mlak hipotetichki primer koji je modus operandi 90 posto njih koji su utripovani na ozbiljnu stvar kao shto je astrologija... nadam se da nisi shvatio smisao primera drugachije od toga.

shto se tiche upoznavanja, direktno ili preko trecih lica, veruj da i jedan i drugi imaju svojih drazhi i muchnine, prednosti ili nedostataka.... ali sve to pada u vodu kada se nadjesh u drustvu sa osobom za koju osecash da ti je kompatibilna po svemu. kazem osecas, a ne proverish i potvrdish sebi analizom zodijachkih karti, jer osecaj je milion puta tacniji pokazitelj nechega no neka kasnije svarena mudrost.
 

Back
Top