MEDIJSKA BLOKADA

petarpan_2007:
Нешто се неосећам да сам демократски окружен и да се демократски понашају према мени као већинском становништву! То можда имају мањине а Срби чисто сумњам! Овде у Србији су угрожена сва права срба док свака мањина има већа и повлашћена права! У једном делу јеси у праву да смо најдемократска земља јер у ниједној држави немаш прилику да видиш да ти мањина има већа права од већине!

A kako su to tvoja prava kao Srbina ugrozena ? Ne bih se slozio. mislim da manjine imaju i povelika prava ali mislim da Srbi nisu ugrozeni. Daj neki dokaz.

Dakle Srbija jeste demokratska zemlja. Ako pod time podrazumevamo zemlju koja tezi demokratiji. Dakle ne tezi totalitarizmu. Dakle da li je Srbija slobodnija i naprednija nego 1999? Da li je demokratksija? Jeste. Dakle Srbija tezi demokratiji i jeste demokratska. A to sto je vlada nesposobna i sto bi mi hteli da zivimo jos bolje to nema veze s demokratijom.

Na kraju krajeva svi se frljaju s terminom demokratija. A ona samo znaci vladavinu naroda. A posto u Srbiji postoji opste i nesmetano pravo glasa mislim da mi jesmo demokratija. Cak su nam izbori cistiji nego sto su bili i u Britaniji i u SAD (aludiram na kradje glasova na poslednjim izborima u tim drzavama).

Tako da ne da smo demokratski nego treba da sluzimo za primer.

A hiljae ostalih problema nema veze sa demokraticnoscu.
 
Raymond Berenger:
A kako su to tvoja prava kao Srbina ugrozena ? Ne bih se slozio. mislim da manjine imaju i povelika prava ali mislim da Srbi nisu ugrozeni. Daj neki dokaz.

Dakle Srbija jeste demokratska zemlja. Ako pod time podrazumevamo zemlju koja tezi demokratiji. Dakle ne tezi totalitarizmu. Dakle da li je Srbija slobodnija i naprednija nego 1999? Da li je demokratksija? Jeste. Dakle Srbija tezi demokratiji i jeste demokratska. A to sto je vlada nesposobna i sto bi mi hteli da zivimo jos bolje to nema veze s demokratijom.

Na kraju krajeva svi se frljaju s terminom demokratija. A ona samo znaci vladavinu naroda. A posto u Srbiji postoji opste i nesmetano pravo glasa mislim da mi jesmo demokratija. Cak su nam izbori cistiji nego sto su bili i u Britaniji i u SAD (aludiram na kradje glasova na poslednjim izborima u tim drzavama).

Tako da ne da smo demokratski nego treba da sluzimo za primer.

A hiljae ostalih problema nema veze sa demokraticnoscu.


Демократија значи владавину народа? Врло интересантно...
И Социјализам значи владавину народа... У чему је онда разлика.
У ком је то систему, икада у (нама познатој) историји владао народ?
Више него икада, народ је дезинформисан и слуђен. Како ћеш да доносиш закључке ако су ти полазне информације нетачне?
Проспу ти хиљаду дезинформација и ти се као правиш паметан, нешто као размишљаш и донесеш као неку одлуку. Наравно да ћеш испасти будала и то њихова диригована будала!
Како то мислиш да нисмо угрожени. Активном политиком се из Србије извозе интелектуалци а увозе Роми. Ромским бескућницима се граде станови. Бескућника Срба нема? Роми по граду возе возила која не да нису технички исправна, него уопште не знам како се котрљају. Пробај ти да се провозаш у таквом возилу па ми онда реци ко има већа права, ти или они. Роми немају личне карте, нигде нису пријављени ни заведени. Немој неко време да носиш личну карту, чисто да видиш, ко има већа права, ти или они.
 
kojica:
Демократија значи владавину народа? Врло интересантно...
И Социјализам значи владавину народа... У чему је онда разлика.
У ком је то систему, икада у (нама познатој) историји владао народ?
Више него икада, народ је дезинформисан и слуђен. Како ћеш да доносиш закључке ако су ти полазне информације нетачне?
Проспу ти хиљаду дезинформација и ти се као правиш паметан, нешто као размишљаш и донесеш као неку одлуку. Наравно да ћеш испасти будала и то њихова диригована будала!

Како то мислиш да нисмо угрожени. Активном политиком се из Србије извозе интелектуалци а увозе Роми. Ромским бескућницима се граде станови. Бескућника Срба нема? Роми по граду возе возила која не да нису технички исправна, него уопште не знам како се котрљају. Пробај ти да се провозаш у таквом возилу па ми онда реци ко има већа права, ти или они. Роми немају личне карте, нигде нису пријављени ни заведени. Немој неко време да носиш личну карту, чисто да видиш, ко има већа права, ти или они.

Sa ovim boldovanim delom se potpuno slažem, a što se drugog dela tiče, ne bih se menjala s njima ni što se vozila tiče, a ni lične karte. :wink:
 
Raymond Berenger:
Ko kaze da socijalizam znaci vladavina naroda? Kakvo neznanje... ccc


Formalno jeste vladavina naroda, isto kao i demokratija, razlika je u ekonomskim odrednicama, ali i jedno i drugo uredjenje je zaista samo formalno "vladavina naroda". Niko nije toliko naivan da veruje u to.
 
kojica:
Демократија значи владавину народа? Врло интересантно...
И Социјализам значи владавину народа... У чему је онда разлика.
У ком је то систему, икада у (нама познатој) историји владао народ?
Више него икада, народ је дезинформисан и слуђен. Како ћеш да доносиш закључке ако су ти полазне информације нетачне?
Проспу ти хиљаду дезинформација и ти се као правиш паметан, нешто као размишљаш и донесеш као неку одлуку. Наравно да ћеш испасти будала и то њихова диригована будала!
Како то мислиш да нисмо угрожени. Активном политиком се из Србије извозе интелектуалци а увозе Роми. Ромским бескућницима се граде станови. Бескућника Срба нема? Роми по граду возе возила која не да нису технички исправна, него уопште не знам како се котрљају. Пробај ти да се провозаш у таквом возилу па ми онда реци ко има већа права, ти или они. Роми немају личне карте, нигде нису пријављени ни заведени. Немој неко време да носиш личну карту, чисто да видиш, ко има већа права, ти или они.

Dakle moras znati da socijalizam nije vladavina naroda nego partijske avangarde kojoj se dodeljuje pravo i odgovornost da valjano upravlja narodom. Naravno u teoriji. A tvoja tvrdnja da nemamo pravu informaciju je totalna neistina.
To sto tvrdis da se Srbi intelektualci izvoze "aktivnom" politikom je takodje neistina. Taj izvoz je aktuelan jer je cika Sloba udario njegove temelje. Pa je potrbno dugo vremena da se to popravi. Ili si toliko neinformisan da si mislio da se to moze zakrpiti za godinu dana?

Tvoja prica pak o Romima pokazuje da si rasista. Ja recimo takodje vidjam hiljade automobila po ulicama koje voze belci a koji ne bi ni u jednoj iole razvijenoj zemlji prosli tehnicki pregled.

Dakle

1. Prvo prouci malo sociolosku terminologiju.
2. Onda spoznaj sta je Staljinizam i sta znaci totalitarno drustvo pa ga uporedi sa nama i shvatices da smo u informativnom raju koji retko gde posotji.
3. Sve ostalo sto si rekao tice se ekonomije a ne demokratije.
4. I poslednje nemoj da sudis ljudima po boji koze. Jedno je ako kazes Cigani voze nesigurne automobile... a drugo ako kazes sirotinja vozi nesigurne automobile. Jer imas ti i Cigane narodne poslanike koji cisto sumnjam da se voze po tim sklopocijama. Ok ... kontas...

Tvoj bes je u stvari usmeren ka nemastini i siromasnim slojevima. Zelis da te dve stvari nestanu. Pa mislis da ce demokratizacijom (jacom) prosperirati drustvo, i takodje zauzimas rasisticki stav. :D

Gresis
 
Raymond Berenger:
A tvoja tvrdnja da nemamo pravu informaciju je totalna neistina. Gresis
'

Да ти поверујем на реч? Важи. Зашто ми онда у медијима не кажу ''Историчар, Горан Давидовић, који се залаже за... ... организује ''Марш за јединство Србије''??? Него кажу ''Неонацисти поводом Химлеровог рођендана организују марш''

Raymond Berenger:
To sto tvrdis da se Srbi intelektualci izvoze "aktivnom" politikom je takodje neistina. Taj izvoz je aktuelan jer je cika Sloba udario njegove temelje. Pa je potrbno dugo vremena da se to popravi. Ili si toliko neinformisan da si mislio da se to moze zakrpiti za godinu dana? Gresis

Наравно, Слоба вечити кривац... Не кажем да није крив за све и свашта али из Србије су се интелектуалци извозили много пре његове власти, само што су се у неким периодима увозили Албанци, у неким Роми... Јако си лоше обавештен. :sad:

Raymond Berenger:
Dakle

Raymond Berenger:
2. Onda spoznaj sta je Staljinizam i sta znaci totalitarno drustvo pa ga uporedi sa nama i shvatices da smo u informativnom raju koji retko gde posotji.Gresis

На моју велику радост, нисам у прилици да спознам шта је Стаљинизам, јер тај период спада у историју. Осим ако ниси помешао појмове ''сазнање'' и ''спознаја''.
Да ли си заиста убеђен да сам толико неука, да ни за Стаљинизам нисам чула, или ти је само циљ да ме понизиш по сваку цену? Немам ништа против да останеш у убеђењу да је ово информативни рај. Слободно уживај у њему. ;-)

Raymond Berenger:
3. Sve ostalo sto si rekao tice se ekonomije a ne demokratije.Gresis
Могао би мало да проучиш дефиниције економије. Нисам расположена да држим предавања.

Raymond Berenger:
4. I poslednje nemoj da sudis ljudima po boji koze. Jedno je ako kazes Cigani voze nesigurne automobile... a drugo ako kazes sirotinja vozi nesigurne automobile. Jer imas ti i Cigane narodne poslanike koji cisto sumnjam da se voze po tim sklopocijama. Ok ... kontas... Gresis
Како се самоусуђујеш да их називаш Циганима? Па они нису Цигани, нису ни Роми, они су људи. Убисмо се измишљајући им имена која их неће увредити и на крају ће још постати и Срби, зато што им се то баш свиђа. Епа, мени се не свиђа. Наравно да сам расиста. Ја се својом расом поносим и при томе се не вређам када ме неко назива Српкињом.

Raymond Berenger:
Tvoj bes je u stvari usmeren ka nemastini i siromasnim slojevima. Zelis da te dve stvari nestanu. Pa mislis da ce demokratizacijom (jacom) prosperirati drustvo, i takodje zauzimas rasisticki stav. :D Gresis

Психоанализа?
Хајде још једном прочитај шта си написао. Ја ово не могу ни да прокоментаришем. :lol:
 
Davidovicu kazu da je neonacista jer on to i jeste. Pa pogledaj onu fotku sa proslave Himlerovog rodjosa :D Bila bi totalna neistina kada bi ga karakterisali samo kao nacionalistu. Ja ne kazem da se ja u mnogo cemu ne slazem sa Davidovicem. Kazem samo da to sto pominjes nije nikakva neinformisanost.

Sto se iseljavanja intelektualaca tice moras da znas da je upravo sa Slobom nastala "pismena" emigracija, pre njega tokom socijalizma su se uglavnom iseljavali nepismeni ljudi sa 4 i manje razreda. Vidis sada je situacija u Srbiji popravljena i iseljavanje se smanjuje. A godinama ce biti svedena na minimum. Dakle ni to nije bas tako kako pokusavas da predstavis. I sada se ljudi iseljavaju samo zbog ekonomske situacije, a za vreme Slobe su se iseljavali i zbog politike. Sada ostaje popraviti ekonomiju. A to nije lako.

Nisam znao da si zensko tek sad sam skontao :D Ne pokusavam da te unizim Kojice ali zaista smesno deluje tvoje poredjenje sa totalitaristickim rezimima. Veruj mi da ni Slobin sistem nije bio totalitaran koliko staljinicticki :) Imali smo Blic ako nista, Danas, Vreme... Toga kod Staljina nije bilo :) Inace slobode informisanja nigde nema. A kod nas je u poredjenju sa celim svetom i te kako ima. Nije savrseno ali je na dobrom putu. Mi zaista mozemo danas mnoge da ucimo demokratiji i to onoj pravoj a ne licemernoj.

Ovo sto kazes da si rasista i tu se slazem s tobom. I ja sam delimicno. Ali opet shvatam da sam rasista iz ciste predrasude i da za to nemam nikakvog opravdanja :) Ali moras priznati da ne mozes coveka ceniti po boji koze. Uzmi za primer Nelsona Mendelu.

:)
 
filatelista:
Jel to tema u vezi sa prenosom sednica skupštine??
Što plačipičke neće da rade (seljače se) ako nema ko da ih gleda???
Normalan čovek će pre da pogleda 1/4 utakmicu EP u košarci, a ne kome je deda bio četnik i ko je ustaša i patriota


Zavisi KO definise ko je normalan a ko nije...
 
Raymond Berenger:
Pa? Mislis da ti kao manjina treba da budes zasticena od vecine? Da se stvori posebna drzava za tebe? Birala je srpska vecina. A ti pripadas gradjanstvu Srbije. Ti nisi jedinka koja bira ti si deo izbornog tela. Nacija je jedinka. I nema tu sad ja nisam birala.

I sta sad kad nisi ti birala za tebe treba da postoji neki poseban necenzurisani kanal?

:roll: :roll:


Manjina??? Kakva manjina? Ako sam ja manjina, onda naravno da zelim i posebnu drzavu za sebe (izmedju ostalog)! 8-)

A sto se tice posebnog kanala - ne, ne zelim ja nikakav posebni kanal, vec da oni kanali koje I JA placam imaju program I ZA MOJA interesovanja. Mislim, nisu moje pare manje vredne, zar ne? 8-)
 
Registra.:
Donekle se ne slažem sa stobom, a evo zbog čega:

Sve stranke koje sada sačinjavaju vladu imaju isti interes: da ostanu na svojim pozicijama što je duže moguće.

Obzirom da je očigledno da B92 "navija" za DS, nije čudno što su se utopili u opšti trend i jednostavno izveštavaju, bezmalo identično kao i RTS.

S vremena na vreme, da bi opravdali revolucionarnu reputaciju, B92 iznese po neku "strašnu istinu", koju, naravno, već svi znamo. Tako da u ovom periodu, u Srbiji ne postoji televizija koja izveštava nepsristrasno, i koja nema cenzurisane vesti.

Tako da je jadna istina da zaista živimo u medijskoj blokadi.

Samo će nas kroz izvesno vreme osvestiti neka vest koju ćemo čuti, naravno prvo na BBC ili CNN, a tek onda, kada ne bude više moglo da se sakrije na RTS, pa ako hoćeš i B92, ali uz obavezan komentar novinara i slaganje sa svim što je izjavio premijer ili predsednik.


Registra,

u ovom postu se slazem sa svim sto si rekla. :)

Cela ova medijska blokada jeste delo CELE vlade (zacrvenjen deo) , samo se neki cuju vise a neki manje...
 
Raymond Berenger:
Davidovicu kazu da je neonacista jer on to i jeste. Pa pogledaj onu fotku sa proslave Himlerovog rodjosa :D Bila bi totalna neistina kada bi ga karakterisali samo kao nacionalistu. Ja ne kazem da se ja u mnogo cemu ne slazem sa Davidovicem. Kazem samo da to sto pominjes nije nikakva neinformisanost.

Sto se iseljavanja intelektualaca tice moras da znas da je upravo sa Slobom nastala "pismena" emigracija, pre njega tokom socijalizma su se uglavnom iseljavali nepismeni ljudi sa 4 i manje razreda. Vidis sada je situacija u Srbiji popravljena i iseljavanje se smanjuje. A godinama ce biti svedena na minimum. Dakle ni to nije bas tako kako pokusavas da predstavis. I sada se ljudi iseljavaju samo zbog ekonomske situacije, a za vreme Slobe su se iseljavali i zbog politike. Sada ostaje popraviti ekonomiju. A to nije lako.

Nisam znao da si zensko tek sad sam skontao :D Ne pokusavam da te unizim Kojice ali zaista smesno deluje tvoje poredjenje sa totalitaristickim rezimima. Veruj mi da ni Slobin sistem nije bio totalitaran koliko staljinicticki :) Imali smo Blic ako nista, Danas, Vreme... Toga kod Staljina nije bilo :) Inace slobode informisanja nigde nema. A kod nas je u poredjenju sa celim svetom i te kako ima. Nije savrseno ali je na dobrom putu. Mi zaista mozemo danas mnoge da ucimo demokratiji i to onoj pravoj a ne licemernoj.

Ovo sto kazes da si rasista i tu se slazem s tobom. I ja sam delimicno. Ali opet shvatam da sam rasista iz ciste predrasude i da za to nemam nikakvog opravdanja :) Ali moras priznati da ne mozes coveka ceniti po boji koze. Uzmi za primer Nelsona Mendelu.

:)

Ал' је леп овај свет,
овде поток онде цвет...

Оптимизам је одличан. Здрав је. ;) Просто човеку дође жао да те пробуди из тог дивног сна.

Поруком: ''Расизам = Примитивизам'', информативни рај, нам испира мозак већ годинама. Да се осећам лоше зато што сам расиста? Нећу. Примитивна сам? Нека сам. За мене су примитивни они који нису свесни да се разликују.
Нелсон Мендела? Колико таквих Нелсона се у њиховом друштву роди годишње? не, не ... Можда ипак у 10 или 100 година...
И какве везе имају црнци са овим нашим цигама? :confused:
Да ли су се цигани икад игде борили за своју самосталност. Овај податак би ми био интересантан. Према мом сазнању - Нису никада. Зашто? Јер су паразити!
Сад ћеш рећи '''Упс, извини, мислио сам да у свом примитивизму умеш да разликујеш само црно и бело''. :lol:

Што се исељавања Срба тиче. Не знам где си те информације покупио и ако ти се свиђа слободно веруј у њих. Ја се са тим апсолутно не слажем...
 
SURbel:
Manjina??? Kakva manjina? Ako sam ja manjina, onda naravno da zelim i posebnu drzavu za sebe (izmedju ostalog)! 8-)

A sto se tice posebnog kanala - ne, ne zelim ja nikakav posebni kanal, vec da oni kanali koje I JA placam imaju program I ZA MOJA interesovanja. Mislim, nisu moje pare manje vredne, zar ne? 8-)

Pa dobro... manjine se za kompletnu informisanost obrate recimo Natasi Kandic :D :D :D

Salim se. Razumem ja tebe... ali to sto trazis je ideal demokratije a da bi se dotle stiglo mora prvo da se krene u tom smeru, a mi jesmo krenuli u tom smeru ako se poredi medijski zivo danas sa onim od recimo 1999. Tako da se ja slazem sa tobom... generalno.
 
kojica:
Ал' је леп овај свет,
овде поток онде цвет...

Оптимизам је одличан. Здрав је. ;) Просто човеку дође жао да те пробуди из тог дивног сна.

Поруком: ''Расизам = Примитивизам'', информативни рај, нам испира мозак већ годинама. Да се осећам лоше зато што сам расиста? Нећу. Примитивна сам? Нека сам. За мене су примитивни они који нису свесни да се разликују.
Нелсон Мендела? Колико таквих Нелсона се у њиховом друштву роди годишње? не, не ... Можда ипак у 10 или 100 година...
И какве везе имају црнци са овим нашим цигама? :confused:
Да ли су се цигани икад игде борили за своју самосталност. Овај податак би ми био интересантан. Према мом сазнању - Нису никада. Зашто? Јер су паразити!
Сад ћеш рећи '''Упс, извини, мислио сам да у свом примитивизму умеш да разликујеш само црно и бело''. :lol:

Што се исељавања Срба тиче. Не знам где си те информације покупио и ако ти се свиђа слободно веруј у њих. Ја се са тим апсолутно не слажем...

No dobro. Sto se informacija tice moze covek da veruje u sta hoce i to je njegovo pravo. Ali ako veruje bez argumenata onda je to dogma, neka vrsta religije. A onda se opet pitanje argumenata ne treba postavljati.
 

Back
Top