DDR memorija i Graficka ?

Inspector

Aktivan član
Poruka
1.372
Imam malo stariju plocu Asus p4s533-mx (cuvena x series) ! E sad prvo bi vas pitao za memoriju ! Posto ova ploca koristi DDR memorijske slotove kojih ima 2 a meni su oba popunjena sa dve memorije od po 256mb 333mhz ! Ja sam planirao da kupim memoriju od 1 GB DDR ali posto su sad sve memorije na 400mhz hteo sam da vas pitam dali bi mogao da miksujem da stavim 1 GB ove nove i da ibacim jednu od 256mb staru i onda da imam 1256 mb iako mi jedna radi na 400 mhz a druga na 333 mhz (i dali uopste mogu na ovu moju plocu da stavim memoriju sa 400mhz mislim dali to ima veze nekakve) ? Sledece pitanje vezano je takodje za graficku koju sam hteo da kupim ! Jel ima neke veze sto je na nekim grafickama DDR1 DDR2 DDR3 ? Jel sve njih mogu da stavim na PCI Slot na mojoj ploci ili ima neke koje nemogu ? Jel bi mogao bar DDR2 Graficke da stavim na ovu plocu ?
 
Naravno da mozes. Ako ti ploca ne podrzava DDR400 ploca ce sama postaviti na 333. Na tu plocu mozes da stavis graficku sa kojom god vrstom memorije oces. Samo pazi da ne uzimas sa DDR1 i DDR2 posto su to prilicno spore memorije. Uzimaj sa GDDR3 i GDDR4.
 
Asus P4S533-MX Socket 478 Motherboard
Part# 540647

Click for price Dimensions:
microATX Form Factor 9.6”x 9.6”(24.5cm x 24.5cm)
Special Features:
Power Loss Restart
support S/PDIF out interface
ASUS EZ Flash
CrashFree BIOS

MOTHERBOARD MODEL: Asus P4S533-MX
CPU SUPPORT:
3.0 GHz + socket 478 for Intel Pentium 4/ Celeron
On-die 512KB/256KB L2 Cache with full speed
CHIPSET:
SiS® 651 North Bridge and SiS® 962L South Bridge
ITE 8707F LPC Super I/O Chip
FSB:
533/400 MHz FSB
SYSTEM MEMORY:
2 x 184-pin DIMM Sockets support max. 2GB PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC DDR SDRAM memory
2 x 168-pin DIMM Sockets support max. 2GB PC133/PC100 non-ECC SDRAM memory
EXPANSIONS SLOTS:
1 x AGP 4X
3 x PCI
ON BOARD IDE:
2 x UltraDMA 133 /100/66
On Board Video:
SiS 962L integrated VGA
On Board Audio:
ADI AD1980 6-channel CODEC
On Board LAN:
SiS 962L integrated 10/100 Mbps
Fast Ethernet with Realtek PHY
BIOS:
2Mb Flash ROM, Award BIOS, TCAV, PnP, DMI2.0, WfM2.0, SM BIOS 2.3, ASUS EZ Flash, CrashFree BIOS, C.P.R.

Internal I/O Connectors:
1 x USB 2.0 connector support additional 2 USB 2.0 ports
CPU / Chassis FAN connectors
20 pin ATX Power connector
4 pin ATX 12V Power connector
IDE LED connector, power LED connetor
CD / AUX audio in
Front Audio Panel connector
COM connector
GAME/MIDI connector
Back Panel I/O Ports
1 x Parallel
1 x PS/2 Keyboard
1 x PS/2 Mouse
1 x VGA
1 x S/PDIF out
1 x Audio I/O
4 x USB 2.0
1 x RJ45
Note: The Asus P4S533-MX replaces the Asus P4S533-VM.

Znaci:
PC2700 = 333 MHZ
PC2100 = 266 MHZ
PC1600 = 200 MHZ
Mozes da kupis maksimalno 2 X 1 Gb PC3200 = 400Mhz al ce ti raditi na PC2700 = 333MHZ.
Sto se grafike tice imas Agp slot 4X pa bi u odnosu cena kvalitet ja birao izmedju:
BFG Technologies ASYLUM GeForce FX 5950 Ultra 475MHZ Graphics Card Cables 3D 2048x1536
BFG Technologies 256MB BFG nVIDIA GeForce 6200 OC AGP DVI/TV-out BFGR62256OC
ATI RADEON 9550 Graphics Adapter
Gigabyte GeForce 7600GS, AGP8, 256MB GDDR2, 128bit, 400/800MHz, G73 core, 12 pipelines, CRT, DVI, TV-out
Sve su DDR i DDR2 jer su vrlo retke karte s AGP slotom koje imaju DDR3 (ima ih al su neisplative za kupovinu i kriscenje kod tebe jer su AGP8X i nemogu dati rezultate na AGP 4x slotu )
Imas mnogo misljenja i ovo moje je mozda subjektivno al mislim da sacekas malo i prikupis parica i kupis konfiguraciju koja ce podrzavati grafike DX10 koncepcije koje su trenutno skupe al za sest meseci bice pristupacne nama obicnim smrtnicima - znaci nova ploca ; procesr ; memorija ; grafika jedno 400 do 500 evrica
Pozdrav
 
Poz,
Ljudi su u pravu za sve sto kazu:
mzes kupizi DDR3200 = 400MHZ al ce ti raditi na DDR2700 = 333MHZ
Mozes kupiti grafiku AGP 8X al ce ti raditi na AGP 4X
Starije Graficke karte nisu imale sistem autovoltage select pa je bio problem kad se u slot AGP 2X zabode kartica AGP 4X i ista se sprzi pri ukljucenju kompjutera ( jer je kod njih bio fiksni napon za Agp slot - sto manji AGP to veci napon i obratno ) to je kasnije reseno i sada nema problema ma sta ubodes na plocu - jedino je pitanje isplativosti sta ti dobijas kupovinom kartice AGP 8X jer ti je AGP slot na ploci 4X i sta ti ocekujes od poboljsanja na masini.Elem kazem da su misljenja subjektivna i da svak ima svoje . Ja imam plocu s AGP 8X slotom i grafiku ATI 9800 PRO 256/256 i vrlo sam zadovoljan uz nju je 4 giga memorije na PC3200 = 400 MHZ i procesor Intel ful 2.8 GHZ 1MB stim sam ja zadovoljan al da ti kazem igrice novije kod mene malko stucnu dok kod klinca koji ima AMD AM2 6000+ 2X1MB ; 2x DIMM 2GB (2x1GB kit) DDR2/1000MHz Geil Value, 240-pin, PC2-8000, CL5 (5-5-5-15), dual channel, LifeTime Warranty i Grafiku Gainward Bliss 8800GTX PCX 768MB DDR3 - sve leti ........
Sta reci nego da je sve u svije vreme a da tehnologija gura krupnim koracima napred i da mi to nemozemo pratiti - kako rekoh meni je odlicno ono sto ja imam dok njemu nije.
P:S.
klincu je tetka kupila komp za odlican uspeh ........(a ja nemam tetku i sta cu) :) :)
 
A sta cemo mi koji nemamo tetke :( ! Ja jedino za ove dve stvari trenutno mogu da izdvojim sta da vam kazem :) ! Ajde preporucite mi neku graficku (uzeo bi novu) u rangu od oko 100e (10 e manje vise) i neznam za memorije dali je svejedno koju uzimam posto dosada nisam cuo da se ikome pokvarila memorija ma koji proizvodjac bio ?
 
Ha evo mog favorita:
-ATI RADEON X1600 PRO 512 MB AGP 8x Graphics adapter
From: $95.28
ATI RADEON X1600 PRO - Graphics adapter - Radeon X1600 PRO - AGP 8x - 512 MB DDRII - DVI - HDTV out
The Radeon X1600 series is designed to deliver outstanding digital entertainment and 3D graphics through its unique ultra-threaded architecture and Avivo video and display technology. The X1600 is CrossFire Ready to deliver the ultimate gaming performance. ATI's new Radeon X1600 series transforms your PC with astonishing graphics performance and visual quality, creating a lifelike High Definition (HD) viewing experience with 3D games, DVD movies, and digital photography and video. Radeon X1600 is an ideal product for the working demands and entertainment pleasures of tomorrow.
Sku: 100-437510

--------------------------------------------------------------------------------
Condition, Pricing & Availability
Condition Lowest Internet Price Regular Price Sale Price Qty. Available
Refurbished $139.99 108.63 $93.38
33% Savings! Buy Now! 1
Refurbished products have been restored to meet manufacturer quality standards, are fully functional, might show some limited signs of use that do not interfere with the product's functionality, and include all key accessories and warranty, unless specifically noted otherwise.

Order before 5 pm MST and we'll ship your order the same business day!



--------------------------------------------------------------------------------
Product Specifications
General
Device Type Graphics adapter
Enclosure Type Plug-in card
Interface Type AGP 8x
Compatibility PC
Processor / Memory
Graphics Processor / Vendor ATI Radeon X1600 PRO
Video Memory Installed 512 MB
Technology DDR II SDRAM 128-bit
Video Output
API Supported DirectX 9.0, OpenGL 2.0
Max Monitors Supported 2
TV Interface HDTV out
Analog Video Format S-Video, composite video
Digital Video Standard Digital Visual Interface (DVI
Expansion / Connectivity
Interfaces 2 x DVI-I - 29 pin combined DVI ¦ VGA - 15 pin HD D-Sub (HD-15) ( with adapter ) ¦ 1 x HDTV output ( on supplied cable ) ¦ 1 x S-video output - 4 pin mini-DIN ( on supplied cable ) ¦ 1 x composite video output - RCA ( on supplied cable
Compatible Slots 1 x AGP 8x
Miscellaneous
Cables Included 1 x composite cable ¦ 1 x S-Video cable ¦ 1 x HDTV cable ¦ DVI-VGA adapter
Software / System Requirements
Software Included Drivers & Utilities
OS Required Microsoft Windows XP, Microsoft Windows XP 64-bit Edition, Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005
Peripheral / Interface Devices CD-ROM, 350W power supply
System Requirements Details - RAM 512 MB
Warranty
Refurbished Warranty: 90 Days
Manufacturer URL: www.atitech.ca
http://www.smarter.com/graphics-car...-8x-graphics-adapter/pd--ch-2--pi-631409.html
Ovo gore ako ima neko da ti donese iz recimo Hrvatske.
A evo ti link pa uporedi i odluci sam napravi listu favorita pa onda gledaj po nasim radnjama sta ima od toga,
http://www.bizrate.com/graphicscards/products__keyword--agp+8x.html
Ja da moram birati opet bo uzeo ovu ATI9800Pro 256/256 ili GAINWARD BLISS 7600GT
nVIDIJE su bolje od ATI al samo u segmentu igara (nerado priznajem)
Sretno
 
Da li su bolje u segmentu igara? X serija je totalno razvalila sve sto je nVidia imala da da u 7 seriji. Jedino sad kubure,al to je zbog toga sto je AMD jos uvek pocetnik na ovom polju. Cek da se oni uigraju. Tako je i sa drajverima. Poceli katastrofalno,a sad imaju sasvim dobre drajvere dok nVidia nikako da napravi dobar drajver. Svakom fali nesto.
 
Klothius:
Da li su bolje u segmentu igara? X serija je totalno razvalila sve sto je nVidia imala da da u 7 seriji. Jedino sad kubure,al to je zbog toga sto je AMD jos uvek pocetnik na ovom polju. Cek da se oni uigraju. Tako je i sa drajverima. Poceli katastrofalno,a sad imaju sasvim dobre drajvere dok nVidia nikako da napravi dobar drajver. Svakom fali nesto.

Pre ce biti suprotno..... ;) Samo nek se INTEL ozbiljnije pozabavio razvojom grafichke pa cemo moci da biramo izmedju ATI / nVidie i INTEL-a 8-) Juche ili prekljuche komapanija INTEL je kupila kompaniju HAVOK....
Intel je saopštio da je kupio kompaniju Havok Inc. Havok je bio poznat po rešenjima na polju interaktivnog softvera i usluga koje su koristila vodeća imena u svetu igračke i filmske industrije. Nakon ove akvizicije, Havok je prešao u potpuno vlasništvo kompanije Intel. Softver ove kompanije je korišćen od strane timova koji su radili na razvoju video igara i na polju animacija, pa tako Havok tehnologija stoji iza igara kao što su BioShock, Stranglehold, Halo 2, Half Life 2, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Crackdown, Lost Planet: Extreme Condition, MotorStorm i Harry Potter and the Order of the Phoenix, odnosno filmova Poseidon, The Matrix, Troy, Kingdom of Heaven, Charlie and the Chocolate Factory i mnogi drugi naslovi industrije zabave. Havok je osnovan 1998. godine u Dablinu, a operiše u San Fracisku, San Antoniju, Stokholmu, Kalkuti, Minhenu i Tokiju. Havok će nastaviti da posluje kao posebno odeljenje unutar kompanije Intel. Ukupna vrednost akvizicije nije navedena.
Intel ce kupovinom Havoc-a, kroz patente i know-how, dobiti boost za razvoj Larabee GPGPU projekta koji bi trebalo da uvede kompaniju na trziste gaming 3D grafike. Prvi koraci u tom pravcu vec su vidljivi kroz implementaciju SM3.0 u integrisanim grafickim cipovima (G965 i G33), ali put je izgleda jos dosta dug.
 
Pratis li ti nove drajvere Pablo? Novi ATi-evi drajveri su poboljsali skoro sve sto se moglo poboljsati kod njihove ocajne strukture kartica. Inace poznato je da nVidia uvek napravi(sad lupam) verziju 100.5 koja je savrsena, a onda izbaci 101.9 koji imaju poboljsanja za neke igre,al su zato sva poboljsanja iz 100.5 nekim razlogom nestala.
A to sto Intel kupio Havok ne verujem da ce mnogo uticati na graficko trziste. Pre ce uticati na razvitak novih igrica posebno razvijenih za Intel.
 

Back
Top