Savez računovođa i revizora Srbije

uf... pa i ja se prijavljujem sad u junu prvi put... i stvarno nemam pojma... e, a interesantno da bilo koga, ko je polagao ispite pitam kako je, svi mi nesto kao... ne secamo se i sl. Jedino mi je keva od jednog drugara izasla u susret i rekla da je stvarno bitno da naucim standarde... eto to je od mene sve... sto se ostalog tice... nije nista komplikovanije, cak je i malo lakse od onog sto sam ucio na faxu...
i
 
Da li neko od vas polaže informacije za menadžment kontrolu. Imate li ideju kako izgleda ispit, pretpostavljam da je pismeni rad ali stvarno nemam predstavu šta me očekuje. I meni je prvi prijavljen ispit u junskom roku. Sad mi je krivo što sam propustila onu konsultativnu nastavu, kažu da je na tim časovima obradjivano gradivo t.j. ispitna pitanja i zadaci sa prethodnih rokova.
 
ja sam izlazila u decembru na dva ispita,oba sam polozila (rezultati se jako dugo cekaju)
pitanja ,sto je indivivualno,nisu mnogo teska posebno ako se bavis ovim poslom
i u toku si sa mnogim stvarima iz ove oblasti
u junu izlazim na poreski sitem pa me interesuju zadaci ako je neko izlazio i zna
nesto vise o tome
 
E to je meni i problem, sto ja svu materiju poznajem i onda me smara da ucim one glupave definicije :roll:

Obzirom da su knjige ocajno skupe, da li ih neko mozda prodaje? Meni bi trebale za decembarski rok - ispit 1.4. (Racunovodstvo 1, Upravljacko racunovodstvo, Medjunarodni standardi finansijskog izvestavanja 2007 )
 
Vesna, zanima me kako si prosla na ispitu Revizija i interna kontrola, iz kojih si knjiga ucila (posto je lista preporucene literature ohoho dugacka, a knjige ohoho skupe).
Meni je za Ovlascenog racunovodju ostala za jun jos Revizija i Menadment i kontrola - koji sam pala u decembru. Svaki info vezan za ova dva ispita je dobrodosao! Hvala :)
 
Verice, imam ispitna pitanja za Reviziju (jun 2008) i za Menadzment i kontrolu (iz juna 2008)
Inace, ja sam prosla iz prve Mendament u dec. mada struktura junskih pitanja nije bila ni blizu pitanjima na testu u decembru.
Moze biti da idu logikom, jun - jun, dec. - dec
Sada polazem Reviziju i Poreze
 
Pozdrav koleginicama i kolegama. Vendi9 ja sam polagao poreski sistem i položio u junu 2008 iz prve. Za bilo koje informacije slobodno pitaj. Meni su ostali "Finansijski menadžment i kontrola I Revizija i interna kontrola.

Poslacu ti test u ponedeljak iz Finansijskog menadzmenta, sa ispita u decembru. Ono je katastrofa, spremi se dobro.Kontrola je zestoka, nema prepisivanja, milion formula, polaze se po vise puta. Ako imas nesto od koristi prosledi mi.
Pozdrav
 
Cao, evo nas jos koji polazemo ove ispite....
Da li spremas poreze? Ako spremas, imamo predavanja iz proslog roka, ako ti trebaju.
Nama trebaju pitanja iz Revizije, Finansijskih informacija za menadzment i Informacionih sistema (2.9. , 2.2 i 2.4). Imas li stogod? Mozes li da nam posaljes?
Hvala unapred!
Pozdrav
Vanja&Mira
 

Back
Top