instalacija jos jednog operativnog programa na1 racunar

Ubacis CD (Boot) pa restartuj (ili ako nije Boot ti onda ubaci sis. disketu, pa onda CD i racunar ti posle nudi na koju particiju ces da instaliras WIN i i u kom obliku da je formatiras, ostalo, ako znas engleski ne bih trebao da ti objasnjavam postupak instalacije ti je isti kao i sa ostalim programima i igricama (ako ih igras, mada je to gubljenje vremena uglavnom)...

E posle toga ti tek sledi muka, prvo drajveri (10-ak minuta ako nemas dodatnih periferija) dobro to nije smor, ali...

Nakon toga prilagodjavanje sistema korisniku...

Zasto ja pisem sve ovo :?: :? :shock:
 
valias:
Ma dobro to,ali mi nije jasno cemu dva xp na jedan racunar?

Kako ti nije jasno?
Ja imam dva XP-a. Jedan mi sluzi za normalan rad, a drugi za Trial programe kojeg reinstaliram svakih 15 dana (toliko mi traje Diskkeeper)
Jedno vreme sam radio samo s jednim, pa kad ga reinstaliram onda mi tek predstoji muka dok instaliram sve drajvere (oko pola sata), pa onda dok podesim sistem kako mi odgovara...... da ne smaram

Sad ovaj drugi samo instaliram drajver za zvucnu, graficku i modem (i nista vise) i sve ostavim po default-u (naravno instaliram i te Trial programe), kad dizem sistem taj drugi izbrisem da mi se ne pojavljuje vec da mi odma dize ovaj glavni.

E sad da li postoji neki drugi razlog da covek drzi dva OS-a javite mi obavezno :lol:

P.S. Sta cu kad sam ko i svaki drugi "Srbin"
P.S.2 Molim moderatora da ne brise
 
klokan:
Bogda, mislim da te poznajem akosi iz pohorske javimi mismo komsije

Uh,uuuuuuh, mislim da mi nismo komsije.
Drugi razlog?
Postoji drugi razlog za dva Os na jednom racunaru.
Npr.Ranije je aktuelan sistem bio Win 2000.Imas win 2000 na jednoj particiji, a voleo bi da igras igrice;medjutim bez obzira na integrisanu Direct X tehnologiju,nece sve igrice raditi,pa oni koji su zeleli da se kvalitetno igraju instalirali su Win 98.
Treci razlog
Zelis da koristis Linux, a vec kuci imas Win.Pravis dual-boot sistem, da ne bi formatirao disk.
Cetvrti razlog
U firmi bi trebalo da se uvede novi obiman i glomazan softver za AOP.Dizes novi sistem da bi u njemu testirao ovu beta verziju.Ovakvi programi cesto mogu da sruse sistem.Pa zato ne testiras u maticnom sistemu.

Itd...
Moram priznati da me ovaj vas razlog odusevljava.
Stvarno!
Pozdrav.
 
valias:
klokan:
Bogda, mislim da te poznajem akosi iz pohorske javimi mismo komsije

Uh,uuuuuuh, mislim da mi nismo komsije.
Drugi razlog?
Postoji drugi razlog za dva Os na jednom racunaru.
Npr.Ranije je aktuelan sistem bio Win 2000.Imas win 2000 na jednoj particiji, a voleo bi da igras igrice;medjutim bez obzira na integrisanu Direct X tehnologiju,nece sve igrice raditi,pa oni koji su zeleli da se kvalitetno igraju instalirali su Win 98.
Treci razlog
Zelis da koristis Linux, a vec kuci imas Win.Pravis dual-boot sistem, da ne bi formatirao disk.
Pogresno me razumeste. Mislio sam da necedete razloge zasto koristiti dva ISTA na jednom racunaru.
Sto se tice drzanja dva ili vise razlicitih OS-ova na hardu to je vec nesto drugo. To je normalno za svakoga ko se bakce sa takvim stvarima, i za onoga ko prelazi (Ovo je vec za pocetnike) sa jednog OS-a (npr. sa 98 na XP) na drugi pa mu sad tesko da se navikne. Ko da je Windows tesko ukontati, ako si ukonto jedan razlika kod ostalih je uglavnom samo u sminki.
valias:
Cetvrti razlog
U firmi bi trebalo da se uvede novi obiman i glomazan softver za AOP.Dizes novi sistem da bi u njemu testirao ovu beta verziju.Ovakvi programi cesto mogu da sruse sistem.Pa zato ne testiras u maticnom sistemu.
Ovo je OK, samo sto jos nemam svoju firmu.....
Ali dobro mozda i to bude jednog dana pa cu se setiti tvojih reci.
valias:
Itd...
Moram priznati da me ovaj vas razlog odusevljava.
Stvarno!
Pozdrav.

Pa Mi smo se uvek snalazili da nekako zabusimo i zavrenemo nekome za nesto.
Uostalom sto placati kad moze i za DZ.
Bar imam nesto "legalnog" softvera na racunaru, ako nemam legalan OS/ove :roll:
 
ovako,care.TI imas dobru masinu,imas dva hdd-a,dobrih dimenzija.valjda imas i karticu koja povezuje ta dva hdd-a,da bi brze radili ,kao sistem.
Prebaci cd-citac na master a hdd-ove na slave,u bios-u prebotuj(reboot) na sledeci nacin:cd-citac na first boot,a hdd-ove na secound i third boot,sacuvaj promene i izadji iz bios-a.Dalje ce radnja teci automatski,na tebi je da odaberes gde ces da instaliras novi OS,najbolje bi bilo da to uradis na drugi hdd,tj na onaj na kom nemas OS.
kada restratujes masinu pitrace te na kom OS-u zelis da radis.Srecno
 
Anonymous:
ovako,care.TI imas dobru masinu,imas dva hdd-a,dobrih dimenzija.valjda imas i karticu koja povezuje ta dva hdd-a,da bi brze radili ,kao sistem.
Prebaci cd-citac na master a hdd-ove na slave,u bios-u prebotuj(reboot) na sledeci nacin:cd-citac na first boot,a hdd-ove na secound i third boot,sacuvaj promene i izadji iz bios-a.Dalje ce radnja teci automatski,na tebi je da odaberes gde ces da instaliras novi OS,najbolje bi bilo da to uradis na drugi hdd,tj na onaj na kom nemas OS.
kada restratujes masinu pitrace te na kom OS-u zelis da radis.Srecno
Malo pobrka pojmove.
Na taj nacin ne prebacujes hdd-ove i CD-ove i Flopy na Master/Slave vec samo podesavas sta ce sistem prvo da proverava kad se dize.
Inace koliko ja znam da bi prebacivao Master/Slave moras malo da zaviris ispod haube i prespojis kablove
 

Back
Top