Kodeks časti

artisti

Zainteresovan član
Poruka
140
Cao developeri & designeri!

Zanima me sta mislite o ovome, u naslovu vec navedenom. Da li se nase trziste web dizajna pretvorilo u bubanj potok, gde svako svoga konja (prekucanog motora i punog turskih delova) hvali, gde svako zna da su drugi prodavci "dzukele" i gde svako vreba ovcu?

firme kojima je svaka druga rec na sajtu evropa a svaka prva marketing, a pritom o marketingu pojma nemaju jer guse posetioce sajta hvalospevima od 100 redova sa 1000 pravopisnih gresaka...
firme koje pljuju druge firme, a pritom su bas njihovi sajtovi jadni i bedni...
firme koje se hvale da su im serveri na marsu, tonom kojim sugerisu kako su i oni sa marsa...

Eto, razgledao sam danas malo sajtove kokurencije pa su mi podigli pritisak i sreca njihova sto sam ih u kiber prostoru sreo. Linkove mi ne pada na pamet da im poklonim na ovom forumu, i takodje, prica se uopste ne odnosi ni na koga sa ovog foruma (ako se neko sam ne pronadje:-))

Sta mislite kolege o svemu tome...?
 
Najzad se neko seti i ovu diskusiju da zapocne. Iskreno kolega mislim da ces mnogo uzburkati ovaj nas okean weba ali i ako. Sto posto se slazem sa tobom i verujem da ce ova tema da zazivi a ne posle 5-6 postova da se "oladi"
Sto se mene tice ja sam uvek postovao konkurenciju i uvazavao sve jer sam uvek u fazonu da svi ovde znaju bolje od mene, pa mislim da to treba da bude realno, jer sam od skora poceo da se zamlacujem sa webom,a nemam nekih pretenzija da dizem lovu, mada volim dosta da pomazem ljudima.
Jos jednom tema mi se veoma dopada i nadam se da ce se oglasiti veci broj diskutera...pozdrav
 
Buahaha... kodeks chasti... dobra fora...

Ja sam za liberalnu trzhisnu ekonomiju. Dakle, svako ko zheli da neshto radi i da reklamira svoj rad - neka izvoli. Ako web nepismeni likovi "kradu posao" onim iskusnim i kvalitetnim, to je problem naruchilaca. Drugim rechima, naruchilac ce dobiti sajt kakav zasluzhuje. U sredini gde naruchioci imaju tek neku maglovitu predstavu shta je Internet, shta je marketing, i shta je znachaj (dobrog) web sajta - ima prostora za indijance. Ne vredi proterivati shtap-kanap web dizajnere, oni ce sami ishcheznuti uporedo sa sazrevanjem opshte poslovne klime u ovoj zemlji. Do tada, ljudi koji znaju da rade treba da se orijentishu ka inostranim klijentima.
 
Pa do nekle si u pravu dapace, ali malo si pobegao od teme.Znam da web dizajneri imaju jaku kreativnost i super podlogu znanja sve mogu da ti rese sto ih pitas, ali ovde je rec o marketingu( o firmama) koje obecavaju cuda..., a ljude koje sam pitao ovde da mi nesto naprave isuvise su skromni tako da ovo za njih ne vazi. Ja ipak mislim na one koji se reklamiraju mnogo vise nego oni. Prim prev: PROCITAJ TEMU KOJUJE POSTAVIO KOLEGA.
 
Slazem se u potpunosti. Samo neces to nikako resiti ima toga i u mojoj grafickoj struci a mislim i u ostalim sem medicinske ipak tu kad omanes bi trebalo da odes u zatvor samo sto kod nas nije slucaj.
SVi rade sve i tu je najveci problem bez resenja.
 
LePiaf:
Buahaha... kodeks chasti... dobra fora...

Ja sam za liberalnu trzhisnu ekonomiju. Dakle, svako ko zheli da neshto radi i da reklamira svoj rad - neka izvoli. Ako web nepismeni likovi "kradu posao" onim iskusnim i kvalitetnim, to je problem naruchilaca. Drugim rechima, naruchilac ce dobiti sajt kakav zasluzhuje. U sredini gde naruchioci imaju tek neku maglovitu predstavu shta je Internet, shta je marketing, i shta je znachaj (dobrog) web sajta - ima prostora za indijance. Ne vredi proterivati shtap-kanap web dizajnere, oni ce sami ishcheznuti uporedo sa sazrevanjem opshte poslovne klime u ovoj zemlji. Do tada, ljudi koji znaju da rade treba da se orijentishu ka inostranim klijentima.

ma slazem se ja za free market....ne smeta mi ni nelojalna konkurencija, nego nas je samo jedna "profesionalna" firma jos sa stranom licencom sve izvredjala najstrasnije, sve "ostale"...sto je i nezakonito...pa sam se iznervirao i postavio temu....ali ne dam link, nece dobiti reklamu ovde, nego ce samo njihov portfolio da postane moj imenik, ima svim njihovim klijentima da posaljem ponudu...sto je zakonito...a nije ni nemoralno s obzirom da naplacuju odrzavanje sajta po komadu reci (ako jos neko to radi izvinite, meni je los trip) i hvale se kako rade sa templejtovima...licenciranim, to vadi stvar :-)
ko trazi web dizajnera a prepozna ovu divnu reklamu (ne dam link:)) neka uzme microsoft publisher i neka napravi si sajt po meri, bar ce slova moci da menja besplatno kad god pozeli.

(uzas o cemu pricam, zatvarajte ovu temu, ko je zaduzen...:) )
 
artisti:
ma slazem se ja za free market....ne smeta mi ni nelojalna konkurencija, nego nas je samo jedna "profesionalna" firma jos sa stranom licencom sve izvredjala najstrasnije, sve "ostale"...sto je i nezakonito...pa sam se iznervirao i postavio temu....ali ne dam link, nece dobiti reklamu ovde, nego ce samo njihov portfolio da postane moj imenik, ima svim njihovim klijentima da posaljem ponudu...sto je zakonito...a nije ni nemoralno s obzirom da naplacuju odrzavanje sajta po komadu reci (ako jos neko to radi izvinite, meni je los trip) i hvale se kako rade sa templejtovima...licenciranim, to vadi stvar :-)
ko trazi web dizajnera a prepozna ovu divnu reklamu (ne dam link:)) neka uzme microsoft publisher i neka napravi si sajt po meri, bar ce slova moci da menja besplatno kad god pozeli.

(uzas o cemu pricam, zatvarajte ovu temu, ko je zaduzen...:) )
Ne kapiram. Shta je nezakonito? Pljuvanje po drugima? Jesu li naveli imena?

I daj taj link da vidimo, ne zjbvj...
 
Ivanana:
Vala bas....daj vise taj link....ovako ti je cela ta tvoja prica totalno suplja.


e pa sad posle one moje prethodne poruke (u vezi portfolia dragog konkurenta) bas ne mogu da dam link...necu da mene smara ili eventualno tuzi budaletina koja je rekla na zvanicnoj prezentaciji da svi drugi rade lose, neljubazno i nekvalitetno, da su samo zeljni da otmu pare....

@ ivanana slazem se, prica jeste suplja ovako, sta da radim nek se gasi tema;-)

@ le piaf da, protivzakonito je u reklamiranju pljuvati konkurenciju, bez i sa navodjenjem njihovog imena, i to cak i kod nas po pozitivnim pravnim propisima, verovao ili ne! ako se sretnemo na keju dacu ti link...ako budemo uopste imali zivaca za pricu o netu pored prelepih zemunki;-)


ps.kome se cini da sam previse oprezan, taj se nije opekao...ja se uvek ogradim od svega sa cim nemam veze i sve mora biti sa pokricem i legalno...dosadan sam, znam...iskulirajte me 8)
 
Totalni off-topic:

Konacno jedan covek kome ne mora da se objasnjava da je Zemun grad. 8)

On-topic:

@artisti
Daj vise taj link :evil: ...da vidimo sta to tvoja konkurencija radi nezakonito.
'Ajde pusti na PP, ako bas neces da ih "reklamiras".
 
@artisti
Ne znam za Srbiju, ali ovde (u US) gledam reklame gde se javno pljuje konkurencija, tj. nije bas pljuvanje, ali kazu u reklami "bolji smo od drugih...(zbog ovog ili onog razloga)". Ne kazem da je to 'moralno' ali u svakom slucaju takve reklame idu ovde na kablovskoj svakodnevno... (PC vs MAC; Quiznos vs Subway; itd.).

I stvarno... daj taj link... sad sam i ja radoznala da vidim... :)
 
A da nisi ti crni qwertynis isp'o jutros iz kreveta i tresnuo glavom o ves masinu pa ti sad cvrkucu pticice oko glave :-( ......pljuckanje?? .... svadja??........ Vi i Vase (persiras u mnozini) ? ....

Lepo pise u uputstvu za koriscenje:
Osnovno pravilo : ne drzati ves masinu pored kreveta !!!!!!
 
redsonia:
@artisti
Ne znam za Srbiju, ali ovde (u US) gledam reklame gde se javno pljuje konkurencija, tj. nije bas pljuvanje, ali kazu u reklami "bolji smo od drugih...(zbog ovog ili onog razloga)". Ne kazem da je to 'moralno' ali u svakom slucaju takve reklame idu ovde na kablovskoj svakodnevno... (PC vs MAC; Quiznos vs Subway; itd.).

I stvarno... daj taj link... sad sam i ja radoznala da vidim... :)

E pa crvena Sonja, u pitanju si dala i odgovor..jeste, kazu da su bolji, ali "zbog ovog ili onog razloga"...uvek je precizirano, obrati paznju pa ces primetiti, uvek postoji bar neka * i pored nje mala slova sa objasnjenjem da im ne bi neko zveknuo tuzbu...a to sto kod nas svako laze da je najbolji a jos i najjeftiniji, to je vec srpski fazon....i kod nas je to zabranjeno, ali..

@ Ivanana izvini Zemunko....kucao sam brzo pa mi se omaklo malo slovo.
МУНЗЕ КОНЗА! Ваистину...

@ LePiaf... a koji je to kej lepsi molim te? 8)

@ svi...evo postavio je gore neko neke linkove;-)
 
Artisti, pogledala sam pocetnu stranicu sajta sa prvog linka i ne vidim da tu ima ista nezakonito.....ima dosta recenica koji pocinju sa: Mi "ovo"... Mi "ono"...zbog "onoga" smo ispred konkurenata, ali sve je to deo jeftinog marketinga pod parolom : Svako hvali svog konja na pijaci!"

Za sajt i ponudu sa drugog linka znam i vec sam se i sprdala na racun likova koji pokusavaju tu ponudu "za ovce" da proguraju na nase trziste pa se necu ponavljati.
Dokle god je ovaca bice i striganja. :wink:


Nego zivota ti, da te pitam nesto:
:arrow: Nisi se valjda ponovo registrovao samo da bi postavio ove linkove? :lol:
 
cheddar:

e, lol...
stvarno si se registrovao ponovo


Dakle, shta kazhe:
Za razliku od drugih kompanija koje su neuslužne, nefleksibilne i veruju u brzu lovu, i ostavljaju klijente u mraku, mi se razlikujemo. mi se ponosimo našom reputacijom, mi smo fleksibilni što obično vodi ka dugotrajnim biznis-vezama sa našim klijentima. Mi radimo pravu stvar svaki put. Kvalitet ED menadžmenta i ED online podrške su ne osporivi u našoj idustriji. Najbolji online menadžeri i kvalitetna porška je legendarna medju našim klijentima.

Mi probleme rešavamo brže i bolje od naše konkurencije. Naši klijenti ne dobijaju samo krajnji produkt nego i simbol njihovog uspeha koji svi mogu videti. Naš logo na na vašem proizvodu ili reklamnim materijalu je simbol prestiža i kvaliteta.
Copywright im je ochajan do komichnosti, ali to je vec njihov problem. Ne vidim gde je ovde materijal za pokretanje pitanja etike.
 
Ivanana:
Salim se ja malo qwerty...nemoj da se ljutis :) .

Nego sta ce biti s temom posto je autor zapalio u nepoznatom pravcu....uplasila ga konkurencija ili sta vec :lol: .
Pa ok, a sto se tice teme pa mislim da mozemo da jos repliciramo pa da se rasturamo ko bitlisi.
Prvo bih se zahvalio svima koji su dali nekakav komentar,(posto je vec autor teme zapalio) ajd da ga zamenim...
 
Ova firma sa gore navedenog linka bi mogla malo da se pozabavi pravopisom i gramatikom.
Ali pošto pucaju na strano tržište to onda i nije toliko važno.
xexexexex
 
@ LePiaf...ok vidim da nećeš da se prepucavaš ko ima lepši kej :) , a odakle god da si, pozvan si u Munze na najbolje palačinke (u "Pinokiu") pa u "Kej" na mlado zemunsko pivo, pa dalje...nećemo ni znati di udaramo 8)

A da budem malo i on-topic...citirana reklama ima dosta elemenata za procesuiranje...
ako neko kaze da su druge firme neusluzne, ovakve onakve...time je poklopio i tebe i mene i vecinu ljudi ovde...i mozes na sudu da ga teras da definise sta je to "brza lova" i da dokaze kako ti to u nju verujes, ili da ti isplati odstetu...pa ako je nekom dosadno eto ideje...a ja sam hteo da pokrenem temu u drugom pravcu, koliko se web dizajneri postuju medju sobom, ima li nekog kodeksa, nekih nepisanih pravila sta se radi a sta ne...

@ qwerty (izvini ako sam pogresno spelovao) hvala na podrsci, aj da gasimo temu, smorio sam i vas par koji ste je pogledali;-)

@ Ivanana:...ma nista, kad sam svima sa teme udario po @, evo i tebe da pozdravim... ;) i nisam se prijavio opet, sto bih se prijavio dvaput (ja se ustvari nisam prijavio ni prvi put 8) )
 
Izgleda da im je verziju sajta na engleskom namenjenu klijenteli poput Harvard School of Medicine, sastavljao mali Perica na popravnom ispitu iz engleskog jezika.

Prva greska jos na slici:
"Combining modern technology with ancient knowlIdge."
lol.gif


...doduse ono se stvarno i cita kao "i" pa je mali Perica u momentu sastavljanja i pisanja te kompleksne misli verovatno bio pod impresijom Vukovog pravila "Pisi kao sto govoris, citaj kao sto je napisano!"

Dalje u tekstu opet ista rec sada u malo drugacijoj formi: knowlage
lol.gif
(a mozda Perica misli da je ta rec glagol pa je menja po vremenima)...ima tu jos mlogo gresaka, al' necu da ih komentarisem....nek se sami malo pomuce oko pronalazenja i ispravki istih.


Inace mnogo volim te firme ili pojedince koji se bave webdesign-om i koji se hvale uspesima na globalnom nivou, a na svom sajtu (koji je budi Bog s nama smesan i vrlo reprezentativan) ne stave referentu listu sa spiskom svojih uvazenih klijenata sirom sveta i linkovima ka tim supermegagigatera sajtovima.

Licno im ne bih dala da mi dizajniraju ni kucicu za pticice, a kamoli website.

Samim tim artisti relax. Nece oni poklopiti nikog osim sami sebe.
 

Back
Top