Problem s ram-om

marko47

Zainteresovan član
Poruka
495
Imam jednu TakeMS-ovu ram memoriju od 512MB,DDR400 i resih da kupim jos jednu ali kupim kingston isto 512 ddr 400...E posto je prvi slot popunjen prvim ubacim je ja u drugi.Ukljuci se komp. sve u redu radi i dual channel..Kad pustim ti ja COD 2 kad pojavise se neke crne mrlje i izbaci error kao nesto run out of memori... Ja sam COD2 igrao samo sa 512 a sad sa 1 gb nece :( ubacim je u naredni slot i izmenjam tako sve kombinacije stim sto nekad nece ni da bootuje samo pocne da pišti. Čuo sam da nemoraju da budu od istog proizvodjaca memorije da bi radile zajedno. Išo sam i u prodavnicu a oni mi kazu da nosim kuciste u njihov servis, a ja to nebih radio sem ako je nemoguce da sam resim problem... A da i nije samo u COD 2 nego i u drugim igrama cesto se ukoci ili iybaci neki error i cesto se u njemu pominje memory... Molim vas pomagajte !!! :( :(
 
Verovatno,al postavi ti sve vezano za memoriju u BIOS-u na AUTO ili jednostavno postavi deafults u tom delu. Mozda pomogne. Jesi probao da kombinujes slotove? Meni nije htelo da radi 2x512 i 1x1gb dok nisam probao 10 razlicitih kombinacija slotova. Mozes i da probas da podignes malo voltazu memorije.
 
Ja sam koristio memtest86+.
Prebaci ga na flopi, mislim da moze i na cd pa cak i usb stick.
Lepo restartujes racunar sa npr. flopi diskom kao primary boot device i onda ce da ti testira memoriju.
Ako izbaci error promeni tajming na memoriji dok ne prodje test itd.
poz.
 
Moze i tako, ili podesi memoriju na 3-3-3-8 to je bas opusteno.
Ako nece smanji fsb ili ram deljenik na 166MHz.
Ako nece proveri sa memtest koji modul nevalja.
Mozda i nije memorijski modul?
 
Pozdrav,
Imao sam sličan problem kad mi je čovek doneo memorije 2x512, istog proizvođača, ali jedna je bila jednostrana, a druga dvostrana, tako mi je objasnio drugar, onda mi je sutra doneo drugu jednostranu (memorijski moduli zalemljeni samo sa jedne strane) i do dan danas radi super.Pogledaj kako izgledaju tvoje pa upari ili da obe budu jednostrane ili obe dvostrane.Javi ima li nade.Ćao
 
Ma sve sam pokusao nikako da proradi jos nisam nosio komp. ali cu sutra sigurno ako ne resim problem. Pokusao sam sve od ovde navedenog i opet zeza. sad cu da stavim sliku sa greskom da vidite sta izbacuje...Pozz...
 
greskadp7.jpg
 
Ma IT mamu im *emeb. Sutra ga nosim i necu da im ostavljam komp. nego cu da sacekam i hocu da prisustvujem.Mogu da mi stave neku Š memoriju... Ili neku polovnu... Hvala svima javicu sutra sta sam napravio...Pozz...
 
Sta si napravo sa ovim iz IT-a? Moje iskustvo sa njima je da moras biti uporan i tada ce ti srediti PC, ovako...dodji sutra, prekosutra, nemamo na lageru, jel moze ovaj drugi, dobar je a jeftiniji (citaj GORI)...
 
Epa ovako... Komp. mi je tamo kod njih bio 3 dana i ostao bi jos da ga ja nisam uzeo.Problem nije pronadjen sve testove prolazi ram i kazu da je ram uredu.Take MS-ovu memoriju nemaju pa nju nisu stavljali ali su probali sa nekim drugim i isto prolazi njihove testove...Bilo je reci i o tome da mi vrate novac za ram ali onaj serviser nece zato sto tvrdi da je njihova memorija ispravna,kao da je problem u maticnoj ili neznam vec gde...ali meni nije jasno kako onda jedna memorija bilo koja radi,a dve zajedno zezaju. Ipak rece mi da ostavim komp. da fleshuje bios i to ko zna da li ce tad da proradi ram i plus 600 dindji za fleshovanje. Sve u svemu ja uzeh komp. i ne vracam ga tamo. Sad su mi obe memorije unutra i zasad nemam problema ( nesmem da pokrenem COD2 :) )...Neznam sta cu dalje videcu mozda prodam jednu memoriju a mozda i ne...Sad o tome ne mogu da razmisljam...Pozz...
 
Pa flashovanje moze da pomogne i mozes opusteno sam da ga izvedes. Sigurno je u ploci problem,ali ne zato sto je pokvarena, vec zato sto pojedine ploce sa dualchannel memorijom ne rade dobro. Pokreni ti COD2. Mozda i radi. Ako nista drugo, vidi da prodas oba modula i da kupis 1 od 1GB.
 

Back
Top