Ватикан антисрпски као пример поред Србије у уџбенику!

Viorija

Zainteresovan član
Poruka
309
Суди се ватикану због подршке усташама за време другог светског рата, кад су дали подршку усташама и католицима да масовно кољу и покатоличавају првенствено Србе.
Представници ватикана су у суду рекли да ватикан има право да даје подршку убиствима, и покатоличавању! И са таквим сотонама да се дају примери у Српским уџбеницима! Милошевић је златан у односу на ове сотоне што владају Србијом данас.

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/septembar/12/V-12-12092007.shtml?p=10#Komentari
 
Колико сам видео на брзину, Ватикан је поменут као најмања држава на свету. На следећој страни пише ''наша држава је Србија'' и у чему је ту сада проблем. Да ли је проблем што деца у том узрасту не уче ко је кога клао, покрштавао...
 
Viorija:
Суди се ватикану због подршке усташама за време другог светског рата, кад су дали подршку усташама и католицима да масовно кољу и покатоличавају првенствено Србе.
Представници ватикана су у суду рекли да ватикан има право да даје подршку убиствима, и покатоличавању!
Да је Ватикан злочиначка организација, познато је одавно.

(Можда, неким, "новокомпонованим", то до скора није било јасно).

Али, рећи овако нешто, је, такође...

Милошевић је златан у односу на ове сотоне што владају Србијом данас.
... ординарна глупост, и неистина.
 
Vatikan kao drzava i Vatikan kao religijski Centar moraju se posmatrati odvojeno. Rimokatolickoj Crkvi i Vatikanu niko ne moze i ne sme, uostalom kao ni bilo kojoj drugoj vjeri, zabraniti da se na miran nacin siri zadobijanjem novih sledbenika, ali se ista ta RKC nije jos uvijek jasno distancirala od dijela svoga hrvatskoga klera u periodu 1941-1945
 
Viorija:
Суди се ватикану због подршке усташама за време другог светског рата, кад су дали подршку усташама и католицима да масовно кољу и покатоличавају првенствено Србе.
Представници ватикана су у суду рекли да ватикан има право да даје подршку убиствима, и покатоличавању! И са таквим сотонама да се дају примери у Српским уџбеницима! Милошевић је златан у односу на ове сотоне што владају Србијом данас.

http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/septembar/12/V-12-12092007.shtml?p=10#Komentari

Ако су ово рекли онда ми уопште не би било жао да на њих падне једна веееелика вакуум бомбаја.

Ја сам природњак, бринем за екосистем,:roll: а они нека не брину овако за спасење.

Боље да их нема. Ако су ово стварно рекли сада, онда не знам како се могу назвати хришћанима.
 
goxy:
VATIKAN ANTISRPSKI.....To zvuči ko neka titula bre....
Luda & otkačena tema, koja će priuštiti mnogo radosti svima koji na njoj budu učestvovali:).....


Vatikan nije antisrpski, niti je on hrvatski! On je pre svega svoj, jer strogo gleda svoje i interese Rimokatolicke Crkve..E, sada sto nasa vjera nije katolicka, ne znaci da je Vatikan protivu nas.
 
Norma Kampl:
Да је Ватикан злочиначка организација, познато је одавно.

(Можда, неким, "новокомпонованим", то до скора није било јасно).

Али, рећи овако нешто, је, такође...


... ординарна глупост, и неистина.
Ali ,čekaj....Po tom kriterijumu i Spc je zločinačka organizacija jer je imala u svojim redovima likove poput Filareta ili Momčila Đujića......Budi dosledna do kraja.....
Ali, naravno sve loše je urađeno sa zapadne strane, mi smo (uvek)bili ''isprovocirani'', branili smo se, itd :roll: .....
 
Norma Kampl:
Да је Ватикан злочиначка организација, познато је одавно.

(Можда, неким, "новокомпонованим", то до скора није било јасно).

Али, рећи овако нешто, је, такође...
"Милошевић је златан у односу на ове сотоне што владају Србијом данас."
... ординарна глупост, и неистина.
Bre Norma, baš je lepo rekao čovek. Što moramo stalno da se svađamo ?! :lol: :lol: :lol:
 
goxy:
Ali ,čekaj....Po tom kriterijumu i Spc je zločinačka organizacija jer je imala u svojim redovima likove poput Filareta ili Momčila Đujića......Budi dosledna do kraja.....
Ali, naravno sve loše je urađeno sa zapadne strane, mi smo (uvek)bili ''isprovocirani'', branili smo se, itd :roll: .....
А ти, једва дочека.

Не. То се не може поредити.

Прво, ни Филарет с Ђујићем. А затим, још битније, генерално.

Ако су појединци лоши, то јесте врло лоше. Њих има у свакој институцији, то нико и не спори.

Али, римокатличка црква је, КАО ИНСТИТУЦИЈА, током свог постојања, кроз историју, СИСТЕМАТСКИ и ОРГАНИЗОВАНО, учинила толико зла. Читавом свету, не само Србима.

Почев од саме установе Инквизиције, преко геноцида над Индијанцима, прогона и истребљења Јевреја, до, злочина у 20. веку, подржавајући Хитлера и Павелића...
 
Norma Kampl:
А ти, једва дочека.

Не. То се не може поредити.

Прво, ни Филарет с Ђујићем. А затим, још битније, генерално.

Ако су појединци лоши, то јесте врло лоше. Њих има у свакој институцији, то нико и не спори.

Али, римокатличка црква је, КАО ИНСТИТУЦИЈА, током свог постојања, кроз историју, СИСТЕМАТСКИ и ОРГАНИЗОВАНО, учинила толико зла. Читавом свету, не само Србима.

Почев од саме установе Инквизиције, преко геноцида над Индијанцима, прогона и истребљења Јевреја, до, злочина у 20. веку, подржавајући Хитлера и Павелића...


Vladika Filaret nije ubica, vojvoda Djujic jeste, i to najprimitivniji, i pretstavlja veliku sramotu za SPC i Srbiju uopce, ne kao neki fratri po Hercegovini, ali tu su...
 
Lacibg:
Bre Norma, baš je lepo rekao čovek. Što moramo stalno da se svađamo ?! :lol: :lol: :lol:
Ма, нећемо да се свађамо, таман посла. :)

Али, разлика је, ипак, велика.

Милошевић је био злотвор (пре свега, највише крив - нама), а ови су, све у свему - јајаре.
 
Све је ово у реду што ви кажете, али какве то има везе са тим што је у уџбенику на једној страни поменут Ватикан као најмања држава, а на следећој страни Србија као наша држава? И зашто протестују родитељи?
 
Norma Kampl:
Ма, нећемо да се свађамо, таман посла. :)

Али, разлика је, ипак, велика.

Милошевић је malo grešio (пре свега, prema нама), а ови су, све у свему - јајаре.
:wink: E sad ovako ispravljeno - pristajem. Dobro je. :lol:
 
@Norma kampl
Opet dozvoljavaš da tobom vladaju mržnja i osvetoljubivost a izdaješ se za Veliku Hrišćanku.Kada to čini neki ostrašćeni ustaša ili balista svi normalno to osudimo, ali kada to učinimo mi.Samo to definišemo kao ''samodbranu'' i da su oni tamo mnooogo gori od nas ovde, čime dobijemo izgovor ne samo za sadašnje širenje mržnje nego i za sve BUDUĆA.I tako sa kolegama ''sa druge strane'' tj. iz drugog naroda raspredamo vekove i milenijume tvrdeći UVEK SVE SUPROTNO OD NJIH....
Niko nije ni rekao da je savršena kao institucija već kao i Spc ima svoje mračne strane:cool:......
 
Pijanista:
Све је ово у реду што ви кажете, али какве то има везе са тим што је у уџбенику на једној страни поменут Ватикан као најмања држава, а на следећој страни Србија као наша држава? И зашто протестују родитељи?

Не знам за тај уџбеник, и , уосталом, није толико ни битно шта тамо пише:

Али, по мом мишљењу, главни је проблем што уопште - постоји Ватикан, као - ДРЖАВА.

Ниједна друга "верска организација" нема своју, засебну, и међународно признату државу.

(Неке државе, исламске, на то ПОДСЕЋАЈУ, по организацији. Али, ипак, нису то).
 
goxy:
@Norma kampl
Opet dozvoljavaš da tobom vladaju mržnja i osvetoljubivost a izdaješ se za Veliku Hrišćanku.Kada to čini neki ostrašćeni ustaša ili balista svi normalno to osudimo, ali kada to učinimo mi.Samo to definišemo kao ''samodbranu'' i da su oni tamo mnooogo gori od nas ovde, čime dobijemo izgovor ne samo za sadašnje širenje mržnje nego i za sve BUDUĆA.I tako sa kolegama ''sa druge strane'' tj. iz drugog naroda raspredamo vekove i milenijume tvrdeći UVEK SVE SUPROTNO OD NJIH....
Niko nije ni rekao da je savršena kao institucija već kao i Spc ima svoje mračne strane:cool:......

Каква "мржња, и осветољубивост"? Само ти то видиш у мојим постовима.

А ни не издајем се за велику хришћанку (Пише се малим словом).

Али је поређење СПЦ, и неких негативности у њој, са злочинима РКЦ кроз историју, крајње НЕПРИМЕРЕНО. И крајње субјективно гледање на историју.

Дакле, управо - ти си острашћен, и не желиш да ствари видиш објективно.

Правиш ВЕШТАЧКУ РАВНОТЕЖУ.

У најбољем комуњарско-недобронамерном фазону.
 
Norma Kampl:
Не знам за тај уџбеник, и , уосталом, није толико ни битно шта тамо пише:

Али, по мом мишљењу, главни је проблем што уопште - постоји Ватикан, као - ДРЖАВА.

Ниједна друга "верска организација" нема своју, засебну, и међународно признату државу.

(Неке државе, исламске, на то ПОДСЕЋАЈУ, по организацији. Али, ипак, нису то).
Погледај наслов теме. :grin:
 
Norma Kampl:
Каква "мржња, и осветољубивост"? Само ти то видиш у мојим постовима.

А ни не издајем се за велику хришћанку (Пише се малим словом).

Али је поређење СПЦ, и неких негативности у њој, са злочинима РКЦ кроз историју, крајње НЕПРИМЕРЕНО. И крајње субјективно гледање на историју.

Дакле, управо - ти си острашћен, и не желиш да ствари видиш објективно.

Правиш ВЕШТАЧКУ РАВНОТЕЖУ.

У најбољем комуњарско-недобронамерном фазону.
Ne samo ja, mnogi :D .....Al, ajde.....
Nego kako to misliš da je neprimereno porediti....Eto, krajnje je neprimereno pisati o vatikanu kao o velikom satani i generalizovati na nivou deteta, pa ti to ipak radiš....Priželjkuješ njegovu propast :shock: :roll: .....Pa zamisli samo da dođe ovde neki hrvat ili na nekom od ustaških sajtova napiše to isto kao i ti samo zameni naslov i upiše SPC :roll: ..... Imaj bar trunku doslednosti.....Mada znam da će ti to teško pasti 8-) ....
Opet komunjare pominješ....Jel to nešto podsvesno ;) ....Paranoia attack.....E bre, Nroma mislio sam da si malo pametnija od prosečnog ''Krsta- Patriote'' :roll: ....
 

Back
Top