Prava Albanaca u Malesiji

epoc:
Memorandum o pravima Albanaca
http://www.malesiaemadhe.org/documents/Communique_2005[1][1].pdf

Koj je vash stav o ugrozhenim pravima Albanaca u Montenegro?

Овакви и слични "документи" су били (са нијансама у садржају) и на Космету и у Македонији, а све због наводно угрожених права шиптарске националне мањине. Резултате добро и предобро знамо. Шиптари у Црној Гори имају и превише привилегија у односу на друге националне мањине, као на примјер Роме, који су фактички по сваком свјетском стандарду који се тиче људских права угрожени у сваком погледу. Ово је само пробни балон да виде докле могу да иду. Ако им црногорска власт одобри и 5 % онога што траже, следећи корак ће бити (кад наталитетом напуне национални цензус) да траже партнерски однос и статус конститутивног народа и језичку равноправност на свим пољима, а ако ********* буду отезали и тренутак, тад на сцену ступа косметски сценарио. Први чин ове фарсе : Проглашење општине Тузи. Други ће брзо, да не кварим изненађење.
 
epoc:
za to postoji ime ........ organizovano od strane drzhave protiv jedne etnichke grupe ......... sagregacija

Види се да не знаш добро српски. То се зове сегрегација, али је у Црној Гори нема, нити је имало и на једној територији гдје су били (и гдје су још увијек) Шиптари национална мањина. Јер да је има, био би ти у резервату (цивилизацијски допринос Амера) као Индијанци, који су тамо сабијени, а криви искључиво због тога што америчким идиотима треба та земља. Да вам је да барем 24 часа промијените мјесто боравка са Индијанцима, више се не би живи чули. Тамо би вас требало оставити, искључиво због ваших "цивилизацијских" "тековина". А против комшија Индијанаца не бих имао ништа против.
 
epoc:
bolje se brini kako da obezbedish gerontoloshke usluge
pusti ti epoca

drugo
zashto i koga lazhete? ajde nadji grad sa boshnjachkom vechinom u montenegro


Plav, Gusinje i Rozaje su gradovi u kojima Bosnjaci cine ogromnu vecinu (preko 75%), Albanaca je oko 20% u tim mjestima, a ostalo su Srbi. Najveci dio tih Bosnjaka je Albanskog porijekla (Klimente, koji su se islamizirali i poslovenili pod delovanjem poislamljenih Kuca).
 
jedan Srbin:
Овакви и слични "документи" су били (са нијансама у садржају) и на Космету и у Македонији, а све због наводно угрожених права шиптарске националне мањине. Резултате добро и предобро знамо. Шиптари у Црној Гори имају и превише привилегија у односу на друге националне мањине, као на примјер Роме, који су фактички по сваком свјетском стандарду који се тиче људских права угрожени у сваком погледу. Ово је само пробни балон да виде докле могу да иду. Ако им црногорска власт одобри и 5 % онога што траже, следећи корак ће бити (кад наталитетом напуне национални цензус) да траже партнерски однос и статус конститутивног народа и језичку равноправност на свим пољима, а ако ********* буду отезали и тренутак, тад на сцену ступа косметски сценарио. Први чин ове фарсе : Проглашење општине Тузи. Други ће брзо, да не кварим изненађење.


Iz srca zelim da Siptari pokupe u Crnoj Gori sve sto je Albansko ili naseljeno stanovnicima koji su nekada bili Albanci: Ulcinj, Plav, Gusinje, Rozaje, Tuzi, Malisorsku Oblast, okolicu Bara, oblast Skadarskog jezera sa Rumijske strane (mjesta oko Ostrosa)
 
mrzi me da otvaram link, ponovo, ali mislim da je albancima OK u crnoj gori, ako se stanje nije drasticno promenilo zadnjih god-dve. doduse sa porastom populacije cesto raste i "apetit", ali se nadam da ce se to resiti medjuljudskim dogovorom a ne na slobin nacin
 
adem_ks:
mrzi me da otvaram link, ponovo, ali mislim da je albancima OK u crnoj gori, ako se stanje nije drasticno promenilo zadnjih god-dve. doduse sa porastom populacije cesto raste i "apetit", ali se nadam da ce se to resiti medjuljudskim dogovorom a ne na slobin nacin


Ma, ja bih Vas problem rijesio i u Srbiji i u Crnoj Gori na nacin na koji je Turska rijesila problem Grka u Maloj Aziji....Kratko, a efikasno... :-D
 

Back
Top