Blog

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tehnicar1

Zainteresovan član
Poruka
300
Shta je to blog?
Kako ga kreirati najbrze?
Probao sam neshto da uradim preko sajta www.blogger.com ali mi nije poslo za rukom, naime nijednu izmenu blog stranice nije hteo da memorishe, kako zashto pojma nemam.
Molim pomozite.
Unapred hvala!
 
Блог је врста онлине дневника, сам назив протиче из енглеске речи weblog што значи мрежни дневник. Данас се блогови користе у разне сврхе, како и приватне тако и у пословне. Једна од карактеристика блогова је могућност коментарисање записа (у случају ако је то аутор блога дозволио) и на тај начин дискутујете на теме којима се блог бави.

Неки блогови су приватног карактера (личе на дневнике), неки пак користе блог за информисање (вести) а неки користе блог да би на тај начин обљављивали фотографије (фотоблог), ту су и travellog (путопис блогови) као и стручни блогови (информатика,медицина …) а могу се користити и за било коју врсту пропаганде (политичка,маркетинг).
Блогови се пишу на свим језицима света а тренутно највећи број блогова је на енглеском језику.
Mislim da ovde pishe dovoljno... 8)
Napravi blog na http://www.myspace.com... :lol: Mislim da je to najposjeceniji, kako da ga nazovem:??? "Blog hosting" malo drugaciji od ostalih(sa shirim opcijama)... ;)
 
Myspace nije blog "sistem"
Sta je blog mozes procitati na Wikipediji
Pored besplatnih blog servisa mozes napraviti blog na svoj hostingu uz pomoc Wordpress-a i ostalih resenja.
Nije mi jasno kako ti nije poslo za rukom. Napises post, snimis ga i to je to..Nema tu neke velike filozofije sto se tice besplatnih blog servisa.
 
Myspace nije blog "sistem"
Sta je blog mozes procitati na Wikipediji
Pored besplatnih blog servisa mozes napraviti blog na svoj hostingu uz pomoc Wordpress-a i ostalih resenja.
Nije mi jasno kako ti nije poslo za rukom. Napises post, snimis ga i to je to..Nema tu neke velike filozofije sto se tice besplatnih blog servisa.
Nesho je u tom stilu. :lol: Upravo sam, dodao da je malo drugachiji od ostalih(sa shirim opcijama)...;)
 
Agent Orange:
Myspace nije blog "sistem"
Sta je blog mozes procitati na Wikipediji
Pored besplatnih blog servisa mozes napraviti blog na svoj hostingu uz pomoc Wordpress-a i ostalih resenja.
Nije mi jasno kako ti nije poslo za rukom. Napises post, snimis ga i to je to..Nema tu neke velike filozofije sto se tice besplatnih blog servisa.

Bas kod tog snimanja nije hteo da sachuva izmenu, tj ja nisam imao zivaca posle chekanja od pola sata te sam ga ukinuo...
 
Mislim ne znam shta je tu komplikovano:???
Evo ti upustvo:arrow:
-otvori web stranicu http://www.blogger.com,
-klikni na natpis CREATE YOUR BLOG NOW u donjem desnom uglu,
-Na sledecoj stranici popuni ono shto ti se trazi:
+Email address
(must already exist)
+Enter a password
+Retype password
+Display name
+Word Verification
+Na dnu obavezno shtrikiraj Acceptance of Terms.
-Kad to sve popunish klikni Continue u donjem desnom uglu,
-Na sledecoj stranici napishi naziv tvog bloga(kako hocesh da ti se zove...
+Blog title
+Blog address (URL)
-Klikni kontinue u donjem desnom uglu,
-na sledecoj stranici izaberi izgled bloga,
-Pritisni Continue u donjem desnom uglu,
-i na sledecoj stranici u donjem desnom uglu pritisni Start Posting natpis...
To bi trebalo da bude to... :)
Pozz... 8)
 
Blogger ti je najprostiji servis za blogovanje. Ja ga imam od 2009, nema ništa komplikovano, samo treba da se čačka, možda poseti po neki blog koji piše o blogovanju i tako tim stvarima.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top