Problem sa stomakom i pupkom

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

aca210879

Početnik
Poruka
35
Javlja se crvenilo na pupku jednom u 10-15 dana.I mali bolovi.Pored crvenila,javlja se znojenje -kao da neka voda izlazi iz njega.Isao kod doktora ,i rekao je da se cudi i da nezna sta bi moglo da bude.Prepisao neku mast koja nije pomogla..
Dok je jedan doktor u penziji rekao da je rec o "spustenom stomaku" i da treba da se masira,kao i pomocu cupa i vakuma da se ispravi.Navodno pupak je pomeren u desnu stranu.Zanima me sta da radim?
 
Ma imam 24,a to se javlja od pre 4-5 meseca..Doktori nemaju pojma o tome,niti sta bi bilo.
A ovo je sta pricaju stari ljudi o tome:Kod nas u kraju se to uspesno leci.Navodno stavi se zamljani cup na pupak,ispod njega zapali vatra(mala)poklopi,i tako nestane kiseonika..Napravi se vakum koji vraca pupak na mesto.Zatim se masazom traze vene iz ruku i nogu i masira,kao i stomak,Zatim se stavlja pojas.To je ta prica.Moja majka,otac,komsije su se tako lecili,vrlo uspesno..Nerazumem kako to da stari ljudi znaju a savremena medicina nema pojma.Jer ovaj postupak ko zna sta moze da proizvede,pa bi pravi savet lekara dobro dosao,zbog toga pitam,.
Spusteni stomak se dobija:moze teskim stresovima,dizanjem teskih stvari,kada je covek umoran a pije hladnu vodu.Ne postoji kuca,dom koji nema bar jednog clana sa ovim problemom.Od spustenog stomaka dolazi do opterecenja udova,pojave upale vena,blokade rada 12palacnog creva...
OVO PRICAM SVE STO MI JE REKAO COVEK KOJI SE TIME BAVI.
Taj isti covek je uspesnom masazom vratio razna iscasenja kostiju na prstima i nogama kada su lekari hteli da stave gips(opet savremena medicina)..i vec 10 god nemam problema..Kazem jer zbog toga verujem coveku,ali bi mi lakse bilo kada bih nesto pametno cuo i od doktora.A ne ja kazem imam bolove u stomaku a on mazi ovom mascu pupak(i to doktor specijalista za kozne bolesti)..sto posle mesec dana nije dalo nikakve rezultate..
 
aca210879:
Ma imam 24,a to se javlja od pre 4-5 meseca..Doktori nemaju pojma o tome,niti sta bi bilo.
A ovo je sta pricaju stari ljudi o tome:Kod nas u kraju se to uspesno leci.Navodno stavi se zamljani cup na pupak,ispod njega zapali vatra(mala)poklopi,i tako nestane kiseonika..Napravi se vakum koji vraca pupak na mesto.Zatim se masazom traze vene iz ruku i nogu i masira,kao i stomak,Zatim se stavlja pojas.To je ta prica.Moja majka,otac,komsije su se tako lecili,vrlo uspesno..Nerazumem kako to da stari ljudi znaju a savremena medicina nema pojma.Jer ovaj postupak ko zna sta moze da proizvede,pa bi pravi savet lekara dobro dosao,zbog toga pitam,.
Spusteni stomak se dobija:moze teskim stresovima,dizanjem teskih stvari,kada je covek umoran a pije hladnu vodu.Ne postoji kuca,dom koji nema bar jednog clana sa ovim problemom.Od spustenog stomaka dolazi do opterecenja udova,pojave upale vena,blokade rada 12palacnog creva...
OVO PRICAM SVE STO MI JE REKAO COVEK KOJI SE TIME BAVI.
Taj isti covek je uspesnom masazom vratio razna iscasenja kostiju na prstima i nogama kada su lekari hteli da stave gips(opet savremena medicina)..i vec 10 god nemam problema..Kazem jer zbog toga verujem coveku,ali bi mi lakse bilo kada bih nesto pametno cuo i od doktora.A ne ja kazem imam bolove u stomaku a on mazi ovom mascu pupak(i to doktor specijalista za kozne bolesti)..sto posle mesec dana nije dalo nikakve rezultate..

ovo o čemu ti pričaš stare babe zovu ,bar kod nas, "struniti se"...to je koliko se ja razumijem pomjeranje želudca...kad staviš ruku na stomak treba da osjetiš "kucanje"tačno na pupku...a ako je to pomjereno ulijevo ili udesno...onda se rade te stvari sa pravljenjem vakuma i vraćanjem u ležište... i naravno masaža...e,sad još ne čuh da iz pupka nešto curi ,u ovim slučajevima...
imam osjećaj da će nas ovi ljekari ovde napasti zbog korišćenja "bapskih metoda",ali ponekad nije naodmet čuti i šta one kažu ...:)
 
haha...pomeren pupak :-D

Kucanje na stomaku su ustvari prenesene pulzacije trbusne aorte i nema konkretne veze sa pupkom.
Pupak je oziljak od pupcane vrpce koji ZARASTA nakon rodjenja tako da nikad nista fizioloski ne moze da protece tim putem jer je kao sto rekoh zatvoren.
Jedino eventualno kod urahusa moze nesto tu da curka ( tada je to mokraca) ali to se javlja kod sasvim malih bebica kod kojih je mokracni kanal lose pozicioniran.Do sada sam videla samo jedan slucaj toga kod bebe ali ne znam da li je moguce da se to prolongira i na zrele godine,mada cisto sumnjam.Zato sam pitala od kada to imas.

Pa ne znam sta da ti kazem u vezi te babe vracarke (ili dede)...u svakom slucaju,malo vakuma na stomaku ne bi trebalo da skodi,a narocito ako je to pomoglo generacijama predaka u tvojoj porodici ;)

ps

ja bih ipak potrazila pomoc opsteg hirurga a ne koznog lekara,ko zna odakle se ta fistula (ako odbacimo ideju da je u pi tanju kozno ili potkozno oboljenje) drenira
 
WithdrawnWater:
Ma ajde bre Doors, kakav hirurg: cupce i vatrica ispod, pa vakum brate - i manje ladne vode da ne dolazi do 'spustanja stomaka' te eto ti resenja; 'ebo modernu medicinu!

(O Gospode Boze! :shock: )

Ne znam što si tako isključiva i što se toliko iščuđavaš...? Ako smo i Aca i ja,npr. čuli za tu metodu,a na "različitim smo krajevima svijeta",i ne samo mi...znači da je ljudi upražnjavaju i da pomaže,i da metod nije od juče...a znamo da su se ljudi i u prošlosti liječili i bez poznavanja savremene medicine...Ovim ne želim da umanjim značaj savremene medicine,naprotiv,niti da kažem da će ovo Aci pomoći,jer čini mi se ,iako laiku,da "to nije to"...pošto pominje nekakvo curenje...Ali da ovaj metod liječenja postoji i da pomaže,čula sam iz više izvora...i ne bih to tako olako potcjenjivala...već bih,da sam ljekar ,razmislila i o tome...da li ima i kakvo naučno uporište u svemu ...jer valjda je bitan krajnji cilj...ozdraviti...
 
limunada:
Ne znam što si tako isključiva i što se toliko iščuđavaš...?
Da stvarno WW, sto se iscudjavas? :-)
Zar nisi oguglala (www.google.com) na 'vake pojave? :wink:

limunada:
Ali da ovaj
1) metod liječenja postoji i da pomaže,čula sam
2)iz više izvora...
i ne bih to tako olako potcjenjivala...već bih,da sam ljekar ,razmislila i o tome...
3)da li ima i kakvo naučno uporište u svemu ...
jer valjda je bitan krajnji cilj...ozdraviti...

1)......da je metod, metod je, tu si u pravu, a za lecenje ne znam stvarno, bojim se da ne lupim nesto pa da mi se onda sva deca smeju :-( .
2)......od izvora dva putica pa sve preko "Press-a", "Kurira" do "Treceg oka"
3)......ima bre, kako nema naucnog uporista u svemu, al' dzaba je to pricati nasim ljudima, oni uopste nemaju sluha za to, ma ne znaju oni ni sta je vakum (pih kak'i su to ljudi), nego pozovi odmah Discovery Channel, ispricaj im kako se generacije i generacije ljudi leci uspomoc cupa, vatre i kako ono bese... :roll:.....a da- vakuuma...
Prethodno molim te, to otkrice zastiti patentom (jes' da nije bas tvoje, al' ko ce sad traziti cije je i uostalom sta ima veze, nek ide zivot i nek se makar neko od nas obogati), da ti zapadnjaci ne bi maznuli ovaj pronalazak, a posle se po svetu hvalili kako je njihov.

Eh ti medicinari i naucnici, misle da su mnogo pametni, a sad se vidi da nemaju pojma! Bruka, stvarno....koju li su oni skolu ucili da mi je znati :roll: .....
 
Ivanana:
Da stvarno WW, sto se iscudjavas? :-)
Zar nisi oguglala (www.google.com) na 'vake pojave? :wink:



1)......da je metod, metod je, tu si u pravu, a za lecenje ne znam stvarno, bojim se da ne lupim nesto pa da mi se onda sva deca smeju :-( .
2)......od izvora dva putica pa sve preko "Press-a", "Kurira" do "Treceg oka"
3)......ima bre, kako nema naucnog uporista u svemu, al' dzaba je to pricati nasim ljudima, oni uopste nemaju sluha za to, ma ne znaju oni ni sta je vakum (pih kak'i su to ljudi), nego pozovi odmah Discovery Channel, ispricaj im kako se generacije i generacije ljudi leci uspomoc cupa, vatre i kako ono bese... :roll:.....a da- vakuuma...
Prethodno molim te, to otkrice zastiti patentom (jes' da nije bas tvoje, al' ko ce sad traziti cije je i uostalom sta ima veze, nek ide zivot i nek se makar neko od nas obogati), da ti zapadnjaci ne bi maznuli ovaj pronalazak, a posle se po svetu hvalili kako je njihov.

Eh ti medicinari i naucnici, misle da su mnogo pametni, a sad se vidi da nemaju pojma! Bruka, stvarno....koju li su oni skolu ucili da mi je znati :roll: .....

aj,ne lupaj,molim te...
niti čitam "press",ni "kurir",niti sam rekla da ne priznajem zvaničnu medicinu,ni da ljekari nemaju pojma...čak štaviše,veoma cijenim to zanimanje...
čitaj malo pažljivije...više izvora...znači da poznajem više ljudi kojima je to pomoglo,a prethodno su isprobali sve "zvanične"lijekove...i pričam o tome što taj,da tako kažem "narodni lijek",nije novijeg datuma,već se odavno koristi...i mislim da nije onog tipa "samo da se uzmu pare bolesnim ljudima..",ako me razumiješ šta hoću da kažem...
naravno da ne treba uzimati sve "zdravo za gotovo" ,ali ne treba ni toliko "dići nos" pa misliti da smo uvijek mi najpametniji...i da ništa nije postojalo prije nas...
i zato nemoj biti toliko maliciozna i isključiva...život nas ponekad natjera da povjerujemo i u šta nismo vjerovali...
 
Pa da odgovorim na ovo samo jednom recenicom: ne, nema nikakvog naucnog utemeljenja odnosno uporista, svako ko imalo zna anatomiju coveka u to moze biti svakako siguran (cupce i vatrica te vakum za - izvlacenje pupka: interesantna teorija ali zasto bi uopste izvlacili pupak, on treba da bude uvucen i na njemu nema sta da curi jer ne postoji prirodno nikakav otvor niti konekcija sa tecnim sadrzajima, ukoliko se ne radi o fistuli, kao sto je to vec sve lepo i objasnila Doors.....).
Uostalom, necu da se zamlacujem glupostima i budalastinama: slazem se da svako ko zeli potpali vatricu pod cupche i vakuumom izvuce sebi pupak. Samo se ne slazem da nakon takvih idiotluka pravi onda guzvu kod lekara i kosta i drzavu i druge pacijente vremena i novca da bi im ta glupa zvanica medicina popravljala ono sto su u svojoj sumanutosti sebi naudili kojekakvim vracevima i narodnim umotvorinama. Da, tacno je - i pre klasicne medicine su se ljudi lecili; i umirali u ranim tridesetim, smem li da podsetim?! Neverovatno!
 
WithdrawnWater:
Pa da odgovorim na ovo samo jednom recenicom: ne, nema nikakvog naucnog utemeljenja odnosno uporista, svako ko imalo zna anatomiju coveka u to moze biti svakako siguran (cupce i vatrica te vakum za - izvlacenje pupka: interesantna teorija ali zasto bi uopste izvlacili pupak, on treba da bude uvucen i na njemu nema sta da curi jer ne postoji prirodno nikakav otvor niti konekcija sa tecnim sadrzajima, ukoliko se ne radi o fistuli, kao sto je to vec sve lepo i objasnila Doors.....).
Uostalom, necu da se zamlacujem glupostima i budalastinama: slazem se da svako ko zeli potpali vatricu pod cupche i vakuumom izvuce sebi pupak. Samo se ne slazem da nakon takvih idiotluka pravi onda guzvu kod lekara i kosta i drzavu i druge pacijente vremena i novca da bi im ta glupa zvanica medicina popravljala ono sto su u svojoj sumanutosti sebi naudili kojekakvim vracevima i narodnim umotvorinama. Da, tacno je - i pre klasicne medicine su se ljudi lecili; i umirali u ranim tridesetim, smem li da podsetim?! Neverovatno!

hvala...ali mislim da se nismo baš najbolje razumjeli...
ja nisam ni pominjala to da acin problem ima veze s tim ...pošto se ovo i ne radi ,koliko sam upućena ,u slučajevima kad nešto curi iz pupka ili slično,već kad se imaju problemi sa želudcem...znači,nije u pitanju nikakvo "izvlačenje pupka",već pomjeranje želudca...nešto sasvim drugo...a vi ste nabrzinu donijeli kojekakve zaključke,pomiješavši babe i žabe...ne bi li ste se odbranili od nepostojećeg napada na vašu profesiju...jer šta pokušavaš da kažeš ovom poslednjom rečenicom ...da ja ne priznajem klasičnu medicinu,možda?:razz: a ljudi su umirali,i životni vijek je bio kraći,to niko ne spori...ali vjerovatno su postojale i uspješne metode liječenja bar u nekim slučajevima...
i uopšte ne želim nešto nekome da dokažem i da se prepucavam,ali bez toga na ovom forumu izgleda nije moguće...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top