RUČAK u NS

Е тако.

Рецепте од мене нећете чути.

Ручам кад дођем са посла, значи око пола 4. То време ми баш не прија, идеално би било око 1-2. Кад сам на годишњем, препородим се, јер могу да планирам оброке како мени одговара.

Углавном ручам код куће, мамина кухиња још увек. :D

Ресторан...хм, није да не волим да једем ван куће, али некако ми никад не легне такав ручак. Или није укусно, или има превише или премало хране. А и скупо. :)

Омиљена јела...морам мало да размислим. Волим храну генерално и нисам пуно пробирљива, тако да бих тешко нешто издвојила.
 
Ručam kad sam gladna, nema pravila- nekad u 13 nekad u 17h....
Isključivo kod kuće, zaboga ja sam još uvek student :lol:....
Sama kuvam, ali najlepše od svega je kad mi mama pošalje paket sa ručkom i kolačima, mmm....Planiram da je preselim u NS, ali šta će onda jadni tatica (on neće da dođe :-( tako da ipak moram da zaboravim tu ideju)...
Kuvam šta mi padne na pamet, i uvek mnogo zdravije nego hrana koju mi šalje mama, ali nikad tako ukusno...Uglavnom neko povrće, pečurke, belo meso...Volim laku hranu...Mada, nekad mi baš dođe pa nedelju dana pravim sarme, pasulj i slično....Ma nema kod mene pravila. Slušam svoj organizam i tako i jedem. I da, da se pohvalim- svakodnevno sama pečem hleb :-D...

Recept (jedan laki):

Sos od pečuraka-

Ispržiti jedan luk da dobije zlatnu boju, ubaciti pola kg pečuraka očišćenih i isečenih na krupno, dinstati dok ne puste vodu, onda ubaciti jednu pavlaku i po želji zgusnuti sa kašikom/dve brašna razmućenim u malo mleka. Dodati so i sitno iseckano lišće peršuna i to je to :mrgreen: .Prijatno !
 
Kad stignem, uglavnom oko 3.:?
Kod kuće.8-)
sarma, sarma:!: :lol:
Ne volim restorane; baš ne volim... Nikako da naučim muža ako hoće da me obraduje, iznenadi, počasti - da me ne vodi po restoranima:?
recepte skupljam; kao imam receptoteku... obožavam da kuvam, da smišljam; kad bih imala mogućnosti (ponajviše vremena, ali i novca) ne verujem da bi moji ukakućani mesečno jeli dva puta isti ručak.
moj doprinos neka bude: http://forum.krstarica.com/threads/79855 moj topic8-)
 
Sač na Milanski način

(naziv izveden od imena MILAN 8-) )

1. Najpre kupiš ili nabaviš sač (zemljani)

2. E tek ako imaš sač čitaj dalje
U sač dodati malo ulja, i razmazati ga po celom saču.
Kropmir očistiti i oprati.Seći na veće komade po dužini. Složiti ga na dno sača. Posoliti.
Preko kropira složiti teletinu-jagnjetinu. Dodati vegete.
Šampinjone oprati i očistiti i složiti ih preko mesa.
Jabuku očistiti, oljuštiti i iseći na 4 dela. Papriku isto.
Dodati ih u sač na vrh. Sač zatvoriti i stavitida se peče.

Začini : Ruzmarin za jagnjetinu ili bosiljak za teletinu.
Po potrebi biber u zrnu ili malo ljute paprike

Peći na 200 stepeni oko 1,5 sat. Isključiti. i ostaviti još 30 minuta u pećnici.

Prijatno !
 
mackica ns:
A šta mislite o MILANOV način:?

Recept zvuči savršeno (za moj ukus sa teletinom)... Ali, zar se sač koristi u 'pećnici':?

Ako imaš vremena da jedno sat-dva ložiš bukova drva pa sač zatrpavaš u pepeo i žar ... može i tako ali je zemljani sač dalekooo praktičniji "za u pećnicu" 8-)
 
DOKONI UM:
Ako imaš vremena da jedno sat-dva ložiš bukova drva pa sač zatrpavaš u pepeo i žar ... može i tako ali je zemljani sač dalekooo praktičniji "za u pećnicu" 8-)
Da, ali ja vrlo rado koristim običnu zemljanu posudu (tepsiju) kad je već pečenje u rerni:wink: Samo me zagolicalo tvoje - ako nemate sač, preskočite:razz:
 
mackica ns:
Da, ali ja vrlo rado koristim običnu zemljanu posudu (tepsiju) kad je već pečenje u rerni:wink: Samo me zagolicalo tvoje - ako nemate sač, preskočite:razz:

Razlika između te zemljane tepsije i sača je u tome što sač ima poklopac, koji sva isparenja zadržava unutra tako da se meso, kromir... termički obrađuje na nečemu što je pečenje i kuvanje i dinstanje ... u isto vreme ... u sopstvenoj tečnosti ... odakle potiče kasniji neodoljiv "ukus sača" tj. mešavine raznih ukusa i mirisa :idea:

Evo sad sam gladan 8-)
 
Onda nisam ni znala da i ja koristim sač:lol:
Imam poklopac:razz:
Znam da sam kupila na Zlatiboru, zemljana posuda, tepsija; i ima poklopac. Al' nisam to smatrala sačem.

E sad, izvini što sam ti spamovala temu, nije važno šta je šta; osim da je ručak ukusan:wink:
 
DOKONI UM:
Kada ručate ?
Gde ?
Omiljeno jelo ?
Omiljeni restoran ?
Omiljeno jelo u omiljenom Restoranu ?
Recep(a)t ?
Rucham kad sam gladna. Nikad po rasporedu.
Kod kuce,uvek.
Mamin ruchak..ali ako treba da izdvojim,neka bude pire krompir,bechke shnicle,preko malo soka od limuna i tartar sos , sos od pechuraka i zelena salata. ;)
Recept je tajni i prenosi se sa kolena na koleno. :mrgreen:
 
Preporucio bih kod mene u kraju novootvoreni take away restoran Kujna ili kujnica hebem li ga u Fruskogorskoj ulici imaju svaki dan izbor od 5,6 ili vise kuvanih jela uvek sveze i nije skupo a moj favorit je belo meso u besamel sosu sa pecurkama ,mljac. Takodje na Limanu 2 treba obavezno otici u 987 restaran AMSSa tamo gde se polaze vozacki i vade dozvole pored Agrovojvodine na bulevaru Oslobodjenja imaju fenomenalan gulas ,kao i jos neka domaca jela .To je sto se tice "tradicionalnih" kuvanih jela po pristupacnim cenama ,a od "pravih" restorana bi preporucio Balkan ekspres,Frajlu i Sokace ,od kineskih Dva stapica mada su bezobrazni sa cenama sa obzirom na vrstu hrane koju nude ,a od italijanskih Pomodoro rosso u Pasicevoj i to je otprilike sve ,a recepte cu pisati drugi put.:)
 
odlicno si informisan :)

umesto dva stapica, bolji po ukusu i izboru a i po ceni je kineski zid kod betanije
u gajevoj banjalucki cevap
babariba BBRB
riba na begeckoj jami

i naravno pizza na drva kod mene :):):)
 
Pa poslednjih nekoliko meseci ne jedem maminu kuhinju ali zato jedem sve kuhinje od drveta :lol: - kad sam gladan
imao sam problem sa hranom i predlagao sam ovde svasta nesto ali . . . kako napraviti sarmu kad nema kiselog kupusa iz Fjutoga,:) jaja ovde ne kupuju od Jucike :-) ( kod koje moja keva kupuje), a pasulj nije pravi bosanski, nema vegete, . . . :|

Tako da jedem hranu sa bufea, ima oko 10-tak vrsta salate ( mada nekad onako znaju da ubace i bananu u salatu jer je to normalno, kao i ananas:shock: ), jela od govedine i junetine, da ne pricam o piletini od koje sam dobio perije :roll: ( i to sve na 1001 nacin ), pomfrit koji je OBAVEZAN UZ BILO STA !! i tu jos sto sta. . . samo da nije SPICE ( Indi zacini ) jer od toga znam i da smrdim drugacije nego redovno :lol:

Prestao sam da koristim pribor za jelo ali i dalje ne jedem rizu prstima ( to je vec previse )
Hleb i dalje jedem francuski mada i arapski nekada nije los ( kad je svez )

Ja bih voleo da meni neko nesto preporuci ovde ali neku klopu koja se jede kasikom ! jer to izgleda nema ! ( jer kako jesti pasulj prstima ?! )
 
slavishans:
A je li tajna i između kolena? :mrgreen:
@tema: Danas još nisam stigao ni da doručkujem,a kamoli da ručam! :-(
E...ako ti kazhem,onda to nece biti tajna . ;)
Ma..jel se tako pricha sa nadredjenim? :mrgreen:

Da dodam josh i sarmu i punjenu papriku... supa obavezno... i krompir u svakom obliku. Volim krompir vishe nego hleb...dodushe,hleb ne jedem uopshte. :?
 

Back
Top