problemi sa decom

Gost
imam problem sa mojim decakom,izgubila sam muza decak ima 4 godine,vrlo je agresivan,mene krivi za sve ocajna sam jer nemogu da objasnim da je tako moralo biti.moram da radim po ceo dan cuva ga moja majka pri tom nas dve se veoma razlikujemo ona mu sve pusta a ja sam prilicno stroga,bojim se sta ce biti u pubertetu kada je vec sada tako molim za savet pomoc ocajna majka
 
Moras da sednes i da razmislis.Pogotovu ovo sto kazes,da se ti i tvoja keva dosta razlikujete.Morate da usaglasite stavove,i ti mu moras vec sada pokazati razumevanje.On je agresivan,zato sto se oseca nezasticenim,nema oca,i taj svoj strah suzbija agresijom i zastrasivanjem drugih.
 
Anonymous:
imam problem sa mojim decakom,izgubila sam muza decak ima 4 godine,vrlo je agresivan,mene krivi za sve ocajna sam jer nemogu da objasnim da je tako moralo biti.moram da radim po ceo dan cuva ga moja majka pri tom nas dve se veoma razlikujemo ona mu sve pusta a ja sam prilicno stroga,bojim se sta ce biti u pubertetu kada je vec sada tako molim za savet pomoc ocajna majka

A sta ako decak, ustvari, krivi samog sebe zbog ocevog gubitka, pa se "prazni" na Vama zeleci da "prebaci krivicu"? Razmislite da nije i to u pitanju... I probajte da budete sto vise sa njim,,,on se ustvari potajno plasi da ne izgubi i Vas! Samo strpljivo i s' puno ljubavi. Verujem da ce sve to doci na svoje mesto. Srecno!
 
ceo problem je mozda sto je moj decak prepametan a isuvise osetljiv to mi je jasno,koliko god pokusavam da razgovaram sa njim cini mi se kao da zeli da me nadgovori i kao da zeli da se takmici samnom
 
Nestanak muškog modela za učenje kompletnih polnih uloga stvara probleme u pomašanju pametne i emotivne dece.Gde su ujaci, stričevi, dede, drugari iz vrtića? Dete treba da provodi kvalitetno vreme sa odraslim muškarcima i sa svijim vršnjacima, mnogo više nego sa babom.
To što ste strogi,sasvim je ok, nestankom oca ne nestaju pravila i granice.
 
Nestanak muškog modela za učenje kompletnih polnih uloga stvara probleme u pomašanju pametne i emotivne dece.Gde su ujaci, stričevi, dede, drugari iz vrtića? Dete treba da provodi kvalitetno vreme sa odraslim muškarcima i sa svijim vršnjacima, mnogo više nego sa babom.
To što ste strogi,sasvim je ok, nestankom oca ne nestaju pravila i granice.
 
Anonymous:
ceo problem je mozda sto je moj decak prepametan a isuvise osetljiv to mi je jasno,koliko god pokusavam da razgovaram sa njim cini mi se kao da zeli da me nadgovori i kao da zeli da se takmici samnom

pokusajte kroz igru. ja imam "slicno" dete sa kojim je jako tesko rezgovarati, jer prosto iako je mali na svaku moju rec on ima dve i ti razgovori traju u nedogled. ja sam puno puta uspela neki problem sa njim da resim kroz igru. naime, on ima puno igracaka zivotinja sa kojima voli da se igra. onda ja uzmem neku od njih i prosto napravim kao malu pozorisnu predstavu koja za temu ima trenutno aktuelni problem i pustim njega da pokusa da resi taj problem. na taj nacin cete videti sta je to tacno sto ga muci (da li mu nedostaje otac, kako on to dozivljava, da li je ljut na vas i sl) pa cete moci i da preduzmete nesto.

kakav god stav da zauzmete, uvek pokusajte da razumete njegove postupke. mnogo je on mali da bi bio bezobrazan tek tako, za svaki njegov ispad postoji neki razlog.

ako ovo ne pomogne, mozda bi trebali da uzmete u obzir i posetu decijem psihologu, jer je problem suvise veliki da bi tek tako presli preko njega.
 
Pozdrav,
Neverujem bas da radite 12h X 7 dana u nedelji, ali i da je tako morate pronaci vremena za njega. Njegova agresivnost je energija koju treba kanalisati ka kreativnoscu. U njegovom dobu to je i te kako moguce. Viste vasem detetu SVE. Povedite ga da se druzi sa vrsnjacima Vi ili vasa mati.
 

Back
Top