Tisa?

bob63

Zainteresovan član
Poruka
128
Timok, pa sta je to? Sitnica u odnosu na tone i tone mrtve ribe ovih dana na Tisi.
Slozicete se samnom da je i jedna uginula riba previse, ali 30 tona (nezvanicno 45) je katastrofa.
Slusajte samo na TV-u izjave - te nije BPK, ma tu je nesto drugo samo mi nemamo pojma sta, ko je uzorkovao vodu, pa nema rezultata.....Eto secerana Senta svake godine ispusta otpadnu vodu direktno u Tisu, ali nikada nije bilo problema!!!!!???(ovo je izjava pokrajinskog sekretara za zastitu zivotne sredine g-dina Djarmatija)

LJUDI 30 TONA
 
Ja pisah o tome vec....Odrastao sam pecajuci na Tisi.Kazu 36 tona!ja kazem mozda i mnogo vise.Ukucajte na pretrazivacu Eko Forum i nacicete sajt posvecen ekologiji koji se sponzorise iz inostranstva.ja sam ga nasao juce dok sam tragao za adresama Ministarastva za ocuvanje zivotne sredine i Ministarstva za poljoprivredu,sumarstvo i vodoprivredu da im se naj3b3m svega i svacega po spisku jer niko nista ne preduzima povodom trovanja reka a pogotovo ovoga poslednjeg tj. Tise.E sad,na sajtu ima stvarno korisnih stvari i moze se stupiti u kontakt sa raznim ekoloskim ne vladinim organizacijama,tu su vesti,zanimljivosti i tako to ali,najbolje od svega sam pronasao kada sam kliknuo na "linkovi"!!!!ADRESE SVIH MOGUCIH MINISTARSTAVA I VLADINIH ORGANIZACIJA VEZANIH ZA PRIRODU,REKE I NJIHOVU ZASTITU I OCUVANJE koje naravno ne rade nista i ciji clanovi uzimaju plate i nabijaju sebi putne troskove dok drugi rokaju dinamitom,strujom,truju.....Pisao sam jutros do 2 sata napusavajuci ih u bukvalnom smislu jer mi je muka od svega vise!!Ljudi,lepo je prepisivati se ovde i zezati ali zar niko od vas ne zeli da uradi bar nesto??Izadjite na sajtove ovih kvazi ministarstava,saljite im mejlove,psujte,kukajte,molite,pretite,bilo sta!J3b3m ti i drzavu ovakvu i sistem i ovu banana demokratiju,s3r3m se na privatizaciju i tajkunizaciju,muka mi je ali stvarno!!Pa boli me kur4c sto ce neko da plati 3 ili 30 miliona kad potruje ribu!!Nece te pare da legnu meni na racun nego u drzavnu kasu a voda ostaje mrtva!Pa ne idem ja da pecam pare nego da uzivam u prirodi,da se okupam,da lovim ribu...Pa mi tu vodu pijemo,kupamo se sa njom,sa njom se zalivaju usevi,ne mogu da verujem da nikoga nema sa 2 grama mozga na nekom j3b3nom polozaju da vidi sve to!Uzas....
No,da ne davim,probajte da nadjete EkoForum...odo po bensedin...
 
Postovanje!
Ja mislim da bi i mi ribolovci trebali da se organizujemo i da odemo ispred skupstine. Bez zezanja. Ribolov je najzastupljeniji hobi u srbiji (vise od fudbala) a vode sve zatrovanije. Prosle godine su na Adorijanskom jezeru kod kanjize izlovili svu ribu navodno da ociste jezero od starijih primeraka koji navodno svojim izmetom zagadjuju jezero a ta ista riba se prodavala po okolnim selima a sve je to odobreno od ministarstva za vodoprivredu. Svi mi ribolovci smo ugrozena vrsta a ako se ne pokrenemo zavrsicemo ko dinosaurusi a nasa deca nece ni znati sta je to pecanje.
Pozdrav!
 

Back
Top