koliko ima crnogoraca u srpskoj skupstini

volunteer:
Svako ima pravo na nacionalno samoopredeljenje...Crnogorska nacija je priznata..

Па ја им то уопште не спорим - њихово право. Али они који су по националности а не по географском пореклу Црногорци - НЕ МОГУ ДА ИМАЈУ ОВДЕ У СРБИЈИ ИСТА ПРАВА - јер су они СТРАНЦИ! То би било недопустиво и скандалозно... 8-)
 
Tosicka:

Па ти изгледа не пратиш седницу Парламента - управо је Јочић предложио измене Закона којим би се онима који се изјашњавају по националности као Црногорци ДАЛА ПОТПУНО ИСТА ПРАВА као и свим другим држављанима Србије.....тј. да се њима омогући двојно држављанство - што аутоматски значи да ће о нашем трошку имати социјално, школовање и све остало.
 
Tosicka:
znaci da ni njima ne bi trebalo dati socijalno zdravstvano,skolovanje itd

Naravno da kao građani Srbije imaju ista prava kao i svi ostali.
Oni plaćaju porez ovoj državi, vekovima tu žive i dele sve blagodeti i TEŠKOĆE
života u Srbiji.
Problem je u tretiranju Srba izvan granica Srbije.
Npr. Hrvatska je svim Hrvatima izvan njene teritorije ponudila državljanstvo.
Mađarska nema takav odnos prema svojoj dijaspori.
Pitanje je šta će Srbija da odluči.

Inače nacionalni Crnogorci, ako su građani Srbije, za njih važe sva ustavom zagarantovana
prava i u potpunosti su ravnopravni ostalim građanima Srbije.
Ja bi ih tretirao kao manjinsku zajednicu jer ih je veoma malo pa tako mogu da zaštite
neka svoja specifična prava, naravno ako to žele..
 
eremita:
Па ја им то уопште не спорим - њихово право. Али они који су по националности а не по географском пореклу Црногорци - НЕ МОГУ ДА ИМАЈУ ОВДЕ У СРБИЈИ ИСТА ПРАВА - јер су они СТРАНЦИ! То би било недопустиво и скандалозно... 8-)
Tačno tako.
Apsolutno mi ne smetaju oni koji se šećkaju po skupštini, iz CG su, a deklarišu se kao Srbi.
Zašto bi im se uskraćivala prava? Kao kad bismo nekom Srbinu koji je rodjen u Londonu zabranili sve, i uz to ga nazvali Englezom.
 
Dikan:
Naravno da kao građani Srbije imaju ista prava kao i svi ostali.
Oni plaćaju porez ovoj državi, vekovima tu žive i dele sve blagodeti i TEŠKOĆE
života u Srbiji.
Problem je u tretiranju Srba izvan granica Srbije.
Npr. Hrvatska je svim Hrvatima izvan njene teritorije ponudila državljanstvo.
Mađarska nema takav odnos prema svojoj dijaspori.
Pitanje je šta će Srbija da odluči.

Inače nacionalni Crnogorci, ako su građani Srbije, za njih važe sva ustavom zagarantovana
prava i u potpunosti su ravnopravni ostalim građanima Srbije.
Ja bi ih tretirao kao manjinsku zajednicu jer ih je veoma malo pa tako mogu da zaštite
neka svoja specifična prava, naravno ako to žele..
srbi van granica sa nashim pasoshem na privremenom radu u inostranstvu su nashi drzavljani
i to je ok

srbi rodjeni van srbije
nipochemu ne treba da automatski dobiju pososh i pravo glasa!
ustvari, pasosh moze
pravo glasa ne!
 
eremita:
Па ја им то уопште не спорим - њихово право. Али они који су по националности а не по географском пореклу Црногорци - НЕ МОГУ ДА ИМАЈУ ОВДЕ У СРБИЈИ ИСТА ПРАВА - јер су они СТРАНЦИ! То би било недопустиво и скандалозно... 8-)

A, ne, ne, ne...
To jeste nedopustivo i skandalozno.
Rijetko imam vremena za tv, ali sam bila u Bh-u zbog faksa i kod rodjaka (nisu Crnogorci! :)) gledala skupstinu. Ono je komedija od samog starta, ali bi mozda bilo malcice razumnije kada bi pojedinci, jel'te sjahali sa kicme jer, nek su mi sunarodnici po pet puta, ali valjda treba da pomazu, a ne da odmazu.
A odmazu rekordno.

Joj, izvinite sto skrecem sa teme, ali kada sam vidjela Canka kako vitla onim stapom. Znaci, jos ne mogu da se smirim.
I ajde neka mi neko kaze da nije genijalac!
 
eremita:
Па ти изгледа не пратиш седницу Парламента - управо је Јочић предложио измене Закона којим би се онима који се изјашњавају по националности као Црногорци ДАЛА ПОТПУНО ИСТА ПРАВА као и свим другим држављанима Србије.....тј. да се њима омогући двојно држављанство - што аутоматски значи да ће о нашем трошку имати социјално, школовање и све остало.

Zato sto je Srbija luda zemlja, eto zato.
Ljudi kojima je to u interesu izjasnice se kao Kinezi bez trunke griznje savjesti, a kamoli da tamo tresnes da si Srbin.
Situacija nije bas lagana, ali ako ce Srbija podijeliti one koje hoce/neve finansirati po tome kako su se izjasnili...hahahaha! Nayebala je od dicnih Srba koji samo hoce da se ogrebu, a boli ih i za Srbe i za Srbiju.
 
fortes:
Ima u Hrvatskoj,i to je jedina zemlja za koju znam.Protivim se tome,ali će izgleda biti usvojeno.Pomoć Srbima van Srbije naravno,ali automatsko davanje državljanstva ne.
@nevena
upravo zato,biće grebanja

Nije tako.
Meni su rekli da mogu da dobijem HRV pasos samo tako sto cu otici kod, pazi ovo, CASNE SESTRE! i izjaviti da sam Hrvatica.
Zamisli kako bih se slatko izblamirala da sam kojim slucajem spala na to. Za mene bi to bila uvrijeda Hrvatima. Da svrstavam sebe medju njih, a drzim pikove iza ledja. I uvrijeda za mene jer ne volim da lazem, a strasno bih lagala kada bih rekla da se osjecam kao Hrvatica.
Tek, uprkos supruzniku koji ima hrvatske papire, ja ne mogu taj pasos dobiti sem ako imam lk na hrvatskoj adresi 3 ili 5 godna, nisam sigurna, sto opet zahtjeva povlacenje mojih papira iz CG, sto opet ne dolazi u obzir i tako...
Elem, ne postoji zemlja koja ti izdaje dokumente tako sto kazes da si to i to.
 

Back
Top